Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Datum: 03.03.2011.
SAVETOVANJE O SUBVENCIJAMA U KOVINUSAVETOVANJE O SUBVENCIJAMA U KOVINU

U organizaciju opštine Kovin sutra, u petak 4. marta sa početkom u 15.00 časova u svečanoj sali Doma zdravlja u Kovinu biti održana stručna tribina pod nazivom "Uredbe Ministarstva poljoprivrede za 2011. i nove subvencije". U radu tribine učestvovaće Dušan Pajkić, direktor Generalnog inspektorata Ministarstva poljoprivrede i prof. dr Jan Boćanski, diretktor Uprave za zaštitu bilja.


Post je spojen: [time]1299269486[/time]
_________________________________________________
da li zna neko o ovome?
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Datum: 03.03.2011.
SAVETOVANJE O SUBVENCIJAMA U KOVINUSAVETOVANJE O SUBVENCIJAMA U KOVINU

U organizaciju opštine Kovin sutra, u petak 4. marta sa početkom u 15.00 časova u svečanoj sali Doma zdravlja u Kovinu biti održana stručna tribina pod nazivom "Uredbe Ministarstva poljoprivrede za 2011. i nove subvencije". U radu tribine učestvovaće Dušan Pajkić, direktor Generalnog inspektorata Ministarstva poljoprivrede i prof. dr Jan Boćanski, diretktor Uprave za zaštitu bilja.


Post je spojen: [time]1299244286[/time]
_________________________________________________
da li zna neko o ovome?

Znam ja :D

Nisu bili spomenuta dvojica vec moj kolega iz Uprave za sume i moja malenkost a pre toga smo bili u Beloj Crkvi u 12h. Jeste da sam se malopre vratio ali je bilo super :ppozdrav:
 
Pozdrav za gospopdina Nadlackog, ima nas dosta koji se radujemo da je ponovo sa nama na forumu i bili bismo zahvalni za bilo kakve informacije u vezi novih uredbi za poljoprivredu. Da li ce biti nekih sustinskih promena, ili ostaje uglavnom isto kao i prosle godine. Tece rok za obnovu registracije, a ne bih hteo da zurim dok ne vidim nove uredbe. Prosle godine smo dobili uredbu pre nego sto je objavljena na sajtu ministarstva i bila nam je od velike koristi.
 
Vi Bečejci imate predavanja vezana za prethodne postove 7.marta.
Lepo da sve čujete pa da nas obavestite.
 
u Adi u ponedeljak svecana sala opstine ada u 11 sati isti ljudi isto predavanje.

p.s. jos ne znam sta da ponesem, asove, lopate, vile, batine ili nesto u znak druzenja recimo neku dobru domacu rakiju :haha: :haha: :haha:
 
zamolio bih gospodina radivoja nadlackog ako moze malo da nam pojasni sta se desava zasto jos nema yredbe za subvenciju 14000 po hektaru i dali se vec znaju uslovi itd... ukratko sta sve zna i sme da prica. unapred zahvalan
 
Po mom dubokom uverenju ova registracija poljoprivrednih gazdinstava gubi svaki smisao,

jer ovakva trenutna situacija gde svi cekaju uredbu pa onda da se registruju, sto ce reci daju

fiktivno zemlju u zakup, a na taj nacin falsifikuju pravo stanje, za postene ljude je katastrofa

jer mi na selu vidimo ko radi i ubira letinu sa njive, a takvi nam se u oci smeju i kazu sto

tako ne uradis. U Sumadiji je 90 posto zakupa lazno, potpisujem. Postovani gospodine

Nadlacki recite nama, koji imamo pravo da ovo vidimo na ovaj pravi i ispravan nacin, da li

ovome moze da se stane na put.
 
Ma sve jedno je, ovo sa subvencijama je socijalna kategorija, Vladu ne zanima gde ide novac, bitno je da odrade posao, da se kaze, eto dajemo i mi subvencije u poljoprivredu kao i druge moderne zemlje.
 
adamov zoran je napisao(la):
moze se stati na put dati svima subvencije ili nikome i kraj ovolikim dugackim raspravama koje su skoro prazna prica i donose samo svadju

U pravu si Zorane, slazem se sa tobom. Bolje je da sacekamo uredbe koje budu usvojene pa da onda komentarisemo...
 
Sl
adamov zoran je napisao(la):
moze se stati na put dati svima subvencije ili nikome i kraj ovolikim dugackim raspravama koje su skoro prazna prica i donose samo svadju
slazem se i ja u potpunosti sa Zoranom ili dati svima ili nikome, prosto i jednostavno, a za ove laznjake valjda postoji inspekcija koja moze da proveri dali se obraduje zemlja ili ne........ ali izgleda da neko ne radi svoj posao
 
talianu je napisao(la):
Jel ti ne dobijaš pa zato crno belo gledaš?
A dali bi ti se više sviđalo mišljenje tipa: "Meni dajte subvenciju a njemu ne zato što.... " Slobodno nastavi rečenicu kako god hoćeš, na isto se svodi!
 
Nisam se oglasavao po ovom pitanju,al' vise necu ni ja da cutim.
Ja sam nazalost bio u tom nesrecnom poljo. PIO od neke '95.Upisali i uplacivali mi moji.Posle 5~6god. kad smo vide li da od toga nema koristi,da je ta penzija neka socijala.Samovoljno sam prekinuo.Naravno nisam mogao eto tako da se odjavim.Zdravstvenu knjizicu nikad nisam imao overenu,sreca u zdravlje,al' kad se dete rodilo,bilo je problema,zbog "ne overe".
Vukli smo tako nas "status" do neke 2007 kada me je drugar prijavio u njegovu firmu bas iz razloga da se " skinem" sa te nesrece.Od tog doba opet imamo overene knjizice i posebno uplacivamo zdravstveno.
Subvencije ostvarujem preko druga,jer mi je fiktivno,uzeo zemlju u arendu.Mene boli to sto ja sa 9ha(prijavljenih) koje radim ako pocistim dug iz prosle godine,u zaradi sam citavih 6000din.
Pa da li se meni malom paoru,koji ima iste prinose,mozda cak i vece nego neke "gazde" isplati da budem u tom PIO samo zbog subvencija?
Cekamo ove uredbe k'o ozeblo sunce...
Po meni bolje da ih ukinu ili svima da daju!
 
mityoo je napisao(la):
talianu je napisao(la):
Jel ti ne dobijaš pa zato crno belo gledaš?
A dali bi ti se više sviđalo mišljenje tipa: "Meni dajte subvenciju a njemu ne zato što.... " Slobodno nastavi rečenicu kako god hoćeš, na isto se svodi!

Mani ironiju dosta puta sam napomenuo da treba dati svima na neki način. Ali me brinu ljudi koji nisu ostvarili pravo na subvenciju nom stop tupe kako ili svima ili nikome.Znači da niko ne treba dobiti zato što dotični ne dobijaju. Ja platu ne dobijam za razliku od mnogih koji ne dobijaju subvenciju pa nikad nisam rekao plata svima ili nikom.
Mityoo bolje malo rastumači tekst pre nego što odgovarš ako odgovaraš samo da bi odgovorio nemamo o čemu da pričamo.
Vidim da nisi nešto aktivan u temama oko uredbi ,subvencija PIO...itd prema tome nemoj da me optužuješ nizašta ako nisi čitao i ranije šta sam pisao!!
 
@ Kish Robert

Bravo roberte. ::svaka cast:: Takvih kao što si ti ima jako mnogo i nalaze se u nezavidnoj situaciji, a ova vlast pravi diskriminaciju među proizvođačima. Zašto onaj koji ima tri krave nema pravo na subvenciju bez obzira na kvalitet mleka i on dobija za isporučeno mleko? Zašto da pšenica bude jeftinija od onog paora koji nije u sistemu PIO od pšenice koju proizvede onaj koji je u sistemu PIO?


@ Talianu

talianu je napisao(la):
Mani ironiju dosta puta sam napomenuo da treba dati svima na neki način. Ali me brinu ljudi koji nisu ostvarili pravo na subvenciju nom stop tupe kako ili svima ili nikome.Znači da niko ne treba dobiti zato što dotični ne dobijaju. Ja platu ne dobijam za razliku od mnogih koji ne dobijaju subvenciju pa nikad nisam rekao plata svima ili nikom.

Navede mi postove, a da ne izvlačiš iz konteksta, gde se neko zalaže da niko nebude subvencionisan,

Navedi mi da li znaš nekog da dobija a ne zarađuje platu i uz to se bavi ozbiljno poljoprivredom.
 
Nazad
Vrh