R.A.G.T. hibridi kukuruza

Ljudi za moje podrucje vrh,da zadovoljan sam sejao sam tu fao grupu iz razloga sto bi ako treba mogao i da ga oberem u klipu.Greska je samo sto ga nisam sejao na 19...ove god bi to upalilo.Svidja mi se hibrid mislim da cu ga sejati i dogodine,teren je vislji zato je vlaga takva.
 
Gneralno RAGT hibridi su lošiji od osatalih... Ako nemoš neke velike površine uzmi, inače ja ih ne bi uzimao...
 
Obrazloži kolega zašto?Ako nešto ovako napišeš moraš stati iza toga nekim činjenicama iskustvom itd?Meni su Tyrexx i Exupery imali bolju klijavost od nekih renomiranih proizvođača semena...do duše sejao sam ih samo prošle god ali nemam loše iskustvo,možda neko ima?
 
Obrazloži kolega zašto?Ako nešto ovako napišeš moraš stati iza toga nekim činjenicama iskustvom itd?Meni su Tyrexx i Exupery imali bolju klijavost od nekih renomiranih proizvođača semena...do duše sejao sam ih samo prošle god ali nemam loše iskustvo,možda neko ima?

Sama stavr da možeš nabrojati proizvođače na prste jedne ruke koji ih seju, dovoljno govori o njima... Sejao sam pre par godina neki kukuruz, nesćam se fao, i jako sam loš prinos imao, prošle godine sam imao njihov suncokret i takođe je loš bio...

Samo ću još ovo reći: dobar glas se daleko čuje, a loš još dalje...
 
nude mi 20 dzakova Exxypery fao 560

po 2500 din po dzaku semenski kukuruz da li da uzimam ili da cekam pionir i njihovu cenu za ovu godinu?
Meni su danas taj isti semenski kukuruz nudili po 1500 dinara sj 25000 zrna. Dvoumio sam se ali ipak neću da rizikujem, nemam iskustva sa tim hibridom.
 
Za 1500 sta ima da se dvoumis,ako nude ovi iz agrimatka,e jedino ako su neki sumljivi to je nesto drugo.

- - - - - - - - - -

Sama stavr da možeš nabrojati proizvođače na prste jedne ruke koji ih seju, dovoljno govori o njima... Sejao sam pre par godina neki kukuruz, nesćam se fao, i jako sam loš prinos imao, prošle godine sam imao njihov suncokret i takođe je loš bio...

Samo ću još ovo reći: dobar glas se daleko čuje, a loš još dalje...
Mislim da nije tako,i kod nas niko zivi neseje DKC pa se nemoze reci da to "govori o njima"
Svaka njiva vuce neke svoje uslove.....
 
Lacin slažem se, ali mikulaš i ja imamo totalno drugaije uslove proizvodnje, tako da je suvišno pričati o tome... Kad se kod nas na to mislim u celoj Vojvodini RAGT nije probio kao brend, suvišno je pričati...
 
I AS se nije proslavio po vojvodini to mesto je zauzeo pionir i dkc ali zato kod nas i juznije AS je jako trazen hibrid,pogotovo 72.
 
Misljenja sam da iza tih brendiranih semenskih kuca tipa dkc i pionira stoji i dobar marketing i puno para je tu u opticaju a to ih i cini "velikima". Naravno ne sporim njihov kvalitet samo pravim poredjenje sa npr.nekom koja ne dolazi iz te zemlje .Ne znaci da su ostali losi.Pa nisu ni svi dkc i pionir vrhunski hibridi ima i njih i boljih i losijih .Sad kad ste se dotakli toga pa i Novak Djokovic koji kad je i bio prvi nije imao isti tretman kao onaj svajcarac ili englez ,bez obzira sto je bio u tom trenutku bez premca ,a znamo i zasto?!?Tako i ova semena dajte im iste tretmane isti budzet i uslove pa onda da vidimo koji ce i ciji biti bolji.

- - - - - - - - - -

I AS se nije proslavio po vojvodini to mesto je zauzeo pionir i dkc ali zato kod nas i juznije AS je jako trazen hibrid,pogotovo 72.
Kod nas se isti dobro pokazao 72 za cardak i seju ga ljudi, a sejao sam 62 i 54 i mogu reci sve najbolje za njih
 
agrimatcko je uvoznik tog francuskog semena oni su vlasnici zadruga u kovilju i crvenki tako da se od njih mozete raspitati znam sigurno da su 2015 za vreme suse u kovilju nisu proslavili u francuskoj su vece padavine
 
Drugar je sejao Rulex 2012,13,14 a 2015-te je samo njega sejao i onda mu je straaaasno podbacio. Prosek je vaaljda bio 3t/kj. Ako ne i manje...Te 2015 sam i ja uzeo na probu Rulex-a ali srecom i Futurix-a i Axxo-a. I sasvim slucajno je ispalo da sam na par njiva imao oglede. Rulex i Futurix, Futurix i Axxo i jednu sa Pionirovim 9721 i Rulex. Futurix i P9721 su odneli pobedu u odnosu na Axxo-a i Rulex-a koji je totalno podbacio. Njega smo jos prosle godine proverili kod drugara,dali mu sansu,ostalo par vreca pa da se ne baci ali bolje da ih bacio. Jedino bi bio dobar ako neko pokriva cardak sa kukuruzovinom pa da se tu iskoristi....
Sto se tice Fut. i Ax. nisu nista spektakularni.... Sasvim prosecni hibridi koji prosecno otpustaju vlagu za svoj fao uz neki prosecan prinos (mada Futurix nas pozitivno iznenadio jesenas).... E jedino sto imaju brzo nicanje i onaj pocetni porast... Bas,fest. Ove godine kao i prosle u sesiru ostaje samo Futurix na jedno 10% povrsine.
 
Meni su danas taj isti semenski kukuruz nudili po 1500 dinara sj 25000 zrna. Dvoumio sam se ali ipak neću da rizikujem, nemam iskustva sa tim hibridom.
Ako su provereni hibridi 5000 do 6000 dinara, da li se zapita neko sta je to za 1500 dinara. Zapamtite da provereno dobro seme nikad nije skupo.
 
Mindjusar koliko je tacna ova prica da ima RAGT hibrida za 1500 dinara,naravno starije seme...
 
Nazad
Vrh