R.A.G.T. hibridi kukuruza

Malo me je zbunilo sto je na vreci pisalo R.A.G.T.,a u katalogu Raiffeisen nema tog hibrida.
Izgleda da se još firme nisu u potpunosti dogovorile pod čijom će kapom biti inače dobar deo RAGT hibrida je uze RAJFAJZEN.
 
Nisam video da je hibrid RULEXX spominjan u ovoj temi, da li je neko sejao ovaj hibrid?

9bitep.jpg

v7dy07.jpg

33djb7l.jpg


Inače piše na ovim pakovanjima da je firma Agrimatko uvoznik.
 
kod mene Tirexx za sada najbolje podnosi ovaj vreo talas svaki je uradio klip i stablo je 90% zeleno setva je 03.04 jedino je u startu imao puno zaperaka koji se osušili ,dali je neko sejao od članova ragt ?
 
Slabi. Bergxon i Rulex slabiji od konkurencije. Rulex je moj crni rekorder, bolje da ne pisem koliko. Po preporuci on je za bolju zemlju, a stavio sam ga na losiju, ali solidno djubrio, i corak teski.
 
Nisam ih imao ove godine pa zato i pitam inače planiram na proleće da posejem AXXO FAO 420.
 
Ja sam sejao prosle god, doduse na nesto manji broj parcela posto nemam puno zemlje i nije se pokazao, sav je progoreo i to na zemlji prve klase...da li je zbog suse ili cega vec ne znam, ali bar se kod mene Pioneer najbolje pokazao kako pricaju ljudi
 
Ja sam sejao prosle god, doduse na nesto manji broj parcela posto nemam puno zemlje i nije se pokazao, sav je progoreo i to na zemlji prve klase...da li je zbog suse ili cega vec ne znam, ali bar se kod mene Pioneer najbolje pokazao kako pricaju ljudi
takva je situacija i kod mene a u medjuvremenu takodje nisam cuo lepe reci,samo proveravam. izasli su sa dosta povoljnom cenom ali ne vredi rizikovati...
 
Ne znam ni sam, pricam sa ljudima o ovoj sorti kazu da kad je dobra, kisna god da rodi dosta dobro....ali po proslogodisnjim uslovima, slabo :/ to jeste, 25% je poskupeo Pionieer od prosle, mozda ve to navesti ljude na ove sorte...ne znam ni sam, ali ja ga necu sejati ove god
 
kod nas je susa najvise odnela danak,ni jedna semenska kuca ne moze da se pohvali puno,dosta kukuruza je istarupano,mozda je malo odskocio f38 i poneki dkc,ali nista posebno
 
Kod nas će biti mini ogled (al baš mini) od dva hibrida, Rulexx i Futurexx, videćemo na jesen šta će biti.
 
Само на доброј земљи. У супротном уз сушу, бићеш рекордер као и ја.
 
Evo kako trenutno izgleda kukuruz, ima sa kraja po koja trava, unutra je OK, sejan je na 18cm:

v5vm3c.jpg


16jh94.jpg
 
Nazad
Vrh