R.A.G.T. hibridi kukuruza

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.156
Lokacija
Sever Bačke
izmedju ostalog na firma od 1962-2000 ,40 godina zajednickog istrazivanja i saradnje sa Dekalbom ( 50%:50%) firma pored kukuruza proizvodi suncokret i sirak.

Axxo - FAO 430
Bergxxon - FAO 450
Roxxane - FAO 560
Tyrexx - FAO 590

Cena za ovu sezonu je 35 evra/S.J.(25000) na dan placanja + PDV

Rabat 6% 10-50 SJ pa na vise

Rabat 10% za uplate od kraja februara pa dalje se smanjuje
Dali je neko sejao ? da li imate iskustva?
 
Kish Robi! znamo da si sejao,taj tyrexx, a komentar uvek isti, :haha: :haha: detaljnije, šta mu je mana?
 
Ja sam sejao Tyrexx 2 godine i vise ga ne sejem ne iz razloga sto ne valja vec zato sto sam imao isti prinos i sa semenskom kucom koju preferiram.

Prve godine sam imao prinos od 6300kg/kj sa 15.6% vlage sejano krajem aprila na 23.5cm predusev soja. Druge godine vlagu i tacan prinos nismo znali posto parcela nije pravougaona a na toj parceli sam i silirao i brao. Odokativnom metodom sam dobio oko 5000kg/kj s' tim da je predusev lucerka i seme staro godinu dana.
 
Dali je ko sejao sortu Roxxane kakav je bio prinos i koja je bila vlaga. Ja sam ga imao kod mene u ogledu i od svih gore pomenutih sorzi imao je najbolje rezultate a vlaga mu je bila prilikom vršidbe 15,75%. :ppozdrav:
 
Ja ću sejati ove godine AXXO fao 430 seme je uvoz iz Francuske. Pakovanje je 25000 zrna a cena je 3150,oo rsd :ppozdrav:
 
Mldene posejao sam ove godine AXXO na 10 hektara i na istoj parceli imam i KWS 3381 i Dekalb 5143 i u ovoj početnoj fazi za nijansu je bolji kao da ima bolju energiju klijanja-izlaznosti.
 
ja ga nisam uzeo,nisam znao kakav je pa nisam hteo da rizikujem!kum je posejao na nekih 40kj pa cemo videti na jesen kako "curi"!
 
Evo moji kumovi i ogled RAGT hibrida iza njih...
2hxajut.jpg
 
Nije njihov kukuruz, nego su oni samo posekli poprečne redove za njihove krave...
 
Koliko sam upoznat ta sorta do ove godine nije bila zastupljena, jer da je bila imao bije kod mene u ogledu.
 
Nazad
Vrh