Syngenta hibridi i sorte semena

Pa skupo mi je da kupujem tretirano seme.Godinama sam zaprašujem i nema problema.Koristio sam furadan i uvek je bilo sve OK.Meni će trebati ukupno oko 90 jed. X 6 evra=540 evra.Za te pare kupim sredstvo koje hoću i platim dva "crnca" da četkicom za likovno svako zrno farbaju.Svi misle da se mi seljaci kopčamo na leđa ili šta?
 
@ Diklofen, nije upuceno direktno Vama, al 'ajd jedna mala racunica:
90 sj*25000/70000=32 ha kukuruza (onako, gruba racunica!)
32ha*10t/ha=320 t kukuruza SRPS kvaliteta
540 eura po ceni od 150 eura/tona je oko 3,6 t kukuruza, sto iznosi oko 1,12 % vase dobiti. E, sad posto ni Furadan nije dzabe, a ni "crnci", pitanje je koliko je stvarna usteda. Jos jedna nepoznata u racunici je ZDRAVLJE!
 
Za te pare kupim sredstvo koje hoću i platim dva "crnca" da četkicom za likovno svako zrno farbaju.
:osmeh: Nemoj da ti prođu ko moj petao prošle godine , isfuradanišem seme i ostavim na dvorištu da se osuši a jadni peto preleti plot i pravac na zrna da se malo najede i normalno ugino ::sramota:: eeeee a bio je strašan peto :haha: Izvinjavam se za :off_topic:
152ykhw.jpg
 
ko nije video neka pogleda priloge a ima ih 3 kako SINGENTA dorađuje seme mnogi su rekli da su sejali Mađarsko seme pa pogledajte gde se to radi što u Mađarskoj što u Švajcarskoj
http://www.youtube.com/watch?v=Eirw36i3Gmg
http://www.youtube.com/watch?v=ZQLDNYBHzkY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=--p9AKpZgHE&feature=related

ja sam se odiševio kada sam prošle godine ovo gledao možda je neko i video ovakva postrojenja ali ja nisam i veoma sam se oduševio neznam da li i naše seme prolazi kroz ovakvu tehnologiju ali iz ličnog iskustva mislim da ne ne jer se u našim setvenim jedinicama može naći sve i svašta
 
@Peet vidim da ste odustali od sycore,a ja se dvoumim izmedju njega i helica,jer bih hteo da probam nesto od Syngentinih hibrida ove godine.Koji su razlozi za odustajanje od sycore?Jos nisam siguran da li cu brati beracem ili kombajnirati,pa bih zbog toga mozda pre sycoru,mada znam da ako ima od 25-30% vlage da moze svaki da se bere,samo se brinem da necu stici u tom vremenskom intervalu da stignem da ga oberem.
 
@Peet vidim da ste odustali od sycore,a ja se dvoumim izmedju njega i helica,jer bih hteo da probam nesto od Syngentinih hibrida ove godine.Koji su razlozi za odustajanje od sycore?Jos nisam siguran da li cu brati beracem ili kombajnirati,pa bih zbog toga mozda pre sycoru,mada znam da ako ima od 25-30% vlage da moze svaki da se bere,samo se brinem da necu stici u tom vremenskom intervalu da stignem da ga oberem.

Odustao sam od Sycore ne zato sto ne valja nego zbog vlage koja najverovatnije u godinama kad je duza vegetacija je veca. To je jedna stvar a druga sto sam narucio vise Dekalba za ovu god. U slucaju da ne daj Boze ne moze mi nabaviti iskljucivo ono sto sam trazio od Dkc-a prva rezerva mi je Helico i KWS 3381 za probu jer ga dosad nisam sejao.
Sta reci za Sycoru koji mi je odlican bio prosle god. sem da mi se pokazao jako dobrim sa rodom od 6500 kg po kj.
Dakle jedino vlaga je neka prepreka jer imam nameru da skidam sve u zrnu sem jedno 3 kj koje berem a tu dajem sansu drugoj kuci koja je prosle god. bila na prvom mestu.
 
@peet hvala na informacijama, razmislicu jos, malo naginjem vise ka Helicu zbog crvenila koje mi se redovno pojavljuje u tom delu atara,a iz dosadasnjeg iskustva, bolje su se pokazali raniji hibridi u borbi sa crvenilom.
 
Ima li nešto tretirano od Syngente. Ja kupujem u Bijeljini i prošle godine na kraju kupim tretirano seme po istoj ceni jer se to seme ne ostavlja za iduću godinu i jako dobro rodilo. Medjutim ove godine kaze da nema tretiranog i kad sam ga pitao dali moze za 200 vrećicadae nešto dogovori ,rekao je ovo , ono nazvat će me i evo 5 dana ne zove .
 
Њихов промотер тврди да је Sincero бољи од сикоре и да је погоднији за лошије типове земљишта, да ли га је ко сијао и каква су искуства.
 
Planiram da ove godine probam da posejem syngen-tin suncukret prosle godine sam bio sejao bio sam zadovoljan. Koj vi sindzentin suncukret sejete i dali ste zadovoljni i kakav prinos ste imali....

[h=1][/h]
 
Koja je cena semena kukuruza Singenta bez cruisera ?
Trenutno najboli hibrit suncokreta je Kondi, ali svi njihovi hibridi su odlični ! Mogu da rode u prosečnoj godini oko 2t po lancu.
 
Nazad
Vrh