Syngenta hibridi i sorte semena

Da ne bude da se uvek hvalim.Danas skinuo 4 ha gde je bio sejan Helico i Paco.Zemlja 4-5 klase sa mnogo vodoležja.Setva iz par puta sa vrlo lošim nicanjem.Od đubriva nije bačeno ništa sem 200kg ureje po ha.Prinos 31000kg za naplatu.Helico se kako tako i držao ali Paco očajan.
 
Ja sam ove godine imao Helico na nekih 30 lanaca. . . prosek kad se uzme je oko 4500 kg po lancu, na nekim mestim je bilo i 6000 kg po lancu a vlaga 12,5 do 13%. . . prolecno oranje, 150 kg ureje, predsetveni usev suncokret. . . prezadovoljan sledece godine opet sejem helico
 
zna li neko kako se kreće cena semenskog kukuruza ( SINGENTE ) naravno :ppozdrav:

Mislim da nisu izašli sa cenama za ovu godinu , prošle godine su bili dosta povoljni sa cenama, džak sa 25000 zrna Helico bio oko 3200 će da vidimo ove godine :sta: ali nadam se da će opet biti povoljniji od drugih semenskih kuća što je u mom slučaju bilo presudno za odabir hibrida pogotovo što je hibrid ekstra( mislim na helico FAO550):cao:
 
Imaju cene jos od pre nove godine, tu vec dosta njih su uplatili i jedan deo semena je vec stiglo.
Cenu ne znam, nisam bio zainteresovan.
 
Cena Hekica je 36E + 8 % PDV po današnjem kursu evra to mu dođe 4100 din/ 25000 semena a postoji mogućnost i tretiranje semena sa http://www.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/ForceZea280FS.aspx koje je 650 din. skuplje ili sa http://www.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/Cruiser350-FS.aspx koje je 800 din. skuplje,sobzirom da nema furadana na tržištu a verovatno ga neće ni biti nije loše se odlučiti za neki od ova dva insekticida.

Furadana jos ima na trzistu, bar ja sam video u dve poljop. apoteke.
 
danas sam se čuo sa promoterom iz SINGENTE i pitao ga za heliko kaže da ga ima nešto je uvozno nešto dorađivano u mađarskoj a nešto kaže oko 20% je PKB cena je 4000.00 ne tretirano a tretirano sa FZ je + 6eura
 
I oni ce da probaju da li imaju prodju sa tom cenom.Po meni nabijena cena kao kod pionira.Nece se ove proleci naprodavati semena kao prosle godine.
 
Ja sam danas poručio 10 setvenih jedinica helika, promoter ( Aleksandar ) mi reče da je uvoz iz Francuske ako mi uvale PKB-ov ili Mađarski završavam snjima saradnju.::jako_besan::
 
Trebao si mu lepo reći koje seme hoćeš.Što se Helica tiče nisi pogrešio i to ćeš videti bez obzira kakva godina bude.Ja ga planiram bar na 15ha ali samo uvozno seme.
 
Trebao si mu lepo reći koje seme hoćeš.Što se Helica tiče nisi pogrešio i to ćeš videti bez obzira kakva godina bude.Ja ga planiram bar na 15ha ali samo uvozno seme.
Jel uzimaš tretirano seme ili ćeš sam tretirati? , ja sam pre neki dan jedva našo furadan u Vojki u Pazovi ga nema nigde :sta: navodno je galeniki istekla licenca ali zato bayerovog Mesurola ima koliko hoćeš samo on je više da odbija ptice a navodno suzbija samo larve skočibuba( žičnjaka)
 
Nazad
Vrh