Syngenta hibridi i sorte semena

Bilo je zrna u pocetku ali kasnije nije niko imao zrna,ptice pola pojele.Nemoze kod nas suncokret zbog ptica.I mene je iznenadio taj NS,ocekivao sam mnogo manje od njega.Sve je sejano na 28,kod nas se tako seje kukuruz pa su i suncokret.
Mislim da je to bila prva i poslednja godina suncokreta u mom selu:osmeh:

KWS je imao mnogo divljaka,suncokreta sa 10 glava.Kod Sidzentinog i NS to nije bilo.
 
Cim kazes da ste tek sada sejali suncokret a skoro nikad do sad, sve to govori o velikom neiskustvu!
Suncokret sa nikako ne seje na 28cm. I kao drugo Sindzenta je trenutno vrh po prinosu a NS dno!
 
Cim kazes da ste tek sada sejali suncokret a skoro nikad do sad, sve to govori o velikom neiskustvu!
Suncokret sa nikako ne seje na 28cm. I kao drugo Sindzenta je trenutno vrh po prinosu a NS dno!
Znaci ako posejemo na 15cm ptice nece jesti,u jbt.ima logike jer kod nas ptice bez metra ne krecu u njivu.
 
@NA pa ti si na tom dobrom putu, perspektivan, mlad, neiskusan, lak za manipulaciju, kadar slican ovima sa vlasti!
Tako da ako im ne skaces u krilo ostaces vecno bez zaposlenja!
@ Matic Od te nakaze svako ko ima samo polovinu osnovne skole je bolji u racunanju!
@Lacin Ne vezano za ptice, suncokret posejan u tom sklopu na 28 cm ne moze pruziti zadovoljavajuci prinos nikad!
Mani se ti gos. super moderatora i njihovih izjava, gde nisi pronasao koristan savet, njima vise smeta moj post i tvrdnja da je NS seme suncokreta dno dna u poredjenju sa Sindzentom, mada i oni sami to znaju!
 
Isto kao i na 1,2 ili 3 klasu 21cm ni gusce ni redje jer je jedini to uslov za pristojan i siguran rod! Nije to kukuruz!
 
Ja od kad sejem suncokret uvek ga posejem na 23.5 cm a probao sam i ma 21 cm! Nebitno od klase zemljista, cak bas na losijem tipu zemljista sejem suncokret jer na boljem tipu ide iskljucivo soja!
Te moje postove uzimaj ako zelis kao neki savet!
 
Blago vama kad imate dobru klasu zemljista! Kod nas je vecina 5-6 klase!
Ako je kod tebe 5-6 klasa,e kod mene je 16.klasa.
Odjednom na forumu niko nema od Vojvodjana prvu i drugu klasu zemlje.
A sto se tice saveta za suncokret,netreba,necu ga sejati,kad budem otvarao bioskop posejacu pola hektara da imam da prodajem uz projekcije akcionih filmova:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kod mene singenta nudi sjeme kukuruza 40 eur plus 10.eta vreca gratis ...
Kod mene je 30 eura a ako je sa Force insekticidom oko 37 eura.Trenutna cena,bilo je van sezonski malo jeftinije.
 
Kod nas seju suncokret od 23-25 cm bar neki koje sam upoznao. A ne seju uopste pored Morave i u blizini suma.
I mahom se seje Sindzenta, KWS i Pionir. Takodje vidim pominjete klase zemljista. Kod nas npr postoje primeri da se zemlja uz autoput,pored pruge ili neke magistrale vode kao 1-2 klasa a po kvalitetu zemljista je mozda 3-4, kao veci deo parcela, dok je uz reku opravdano 1-2 klasa. Nije svuda tako ali sam primetio po nekim parcelama koje obradjujem ja a i moji prijatelji u tim delovima atara.
Tako da ne uzimajte uvek klase zdravo za gotovo nije svugde isto.
 
Ove godine Heliko će kod mene biti šesta godina uzastopno , prošle godine mi je dao od 4.5 do 6.0 t po kj a jedino me je 2012 prevario ali to sam mu oprostio .:osmeh:
Kao što sam i pisao u januaru tako sam i uradio šesta godina zaredom Heliko a za probu uzet Senko dve s.j. i Heliko i Senko tretitirani insekticidom Forte 20CS a po ceni netretiranog ( jučerašnja akcija u Hemoslaviji ) heliko 4199 , senko 4321 . Senko ove godine planiram da posejem na najboljoj njivi .
3096e00.jpg

Klijavost i energija klijanja 97%
2vuwzd4.jpg

23lnxa0.jpg
 
Prvi put sejem ove hibride,uzeo 6 vreća .3900 (tretiran)Bila neka promocija.Prvi put sejem strani hibrid.U pitanju je Zoan
 
Nazad
Vrh