Syngenta hibridi i sorte semena

Kondi
3.jpg

4.jpg
 
Kod nas nije bilo problema sa nicanjem, malo su ga zecevi proredili ali nista strasno. Nisam danas isao da vidim Neomu, ali i ona ima dobar sklop, koliko se secam seme je iz Francuske
 
I ja da seslozim sa tobom ,nazalost u ovom .Takvu losu energiju semena nisam imao,jos uvek ima da po koji nice.Pitam se samo da je pljusnula neka kisa i da je bilo malo pokorice kad bi izasao,nikada.....Sta li su nam uvalili ,verovatno su cistili magacine.Krivo mi je sto sam kupio seme ,ispao sam budala,,,,da sam ga uzeo za placanje na jesen odbio bi im 20 posto sto je manje niklo,a to je na 50 kj 10 tak kj....
 
Kod mene isti slucaj sa neomom, ima nema nice nenice. Strasno lose klijavoost i energija. Kondi i dolbi mnogo bolji sklopovi i nicanje.
 
Zvati promotere, neka obidju malo teren uzivo, za tu cenu semena suncokreta syngente kvalitet mora da bude vrhunski a ne da fali semena u dzaku ili da ima losu energiju klijanja.
 
Eno mnogo se uplasili,bas ih zabole sto fali semena i sto nije niklo,zna se ko je dezurni krivac(Zika zivac):osmeh:
 
Nikako da okacim slike sve zaboravim,Lucius FAO330(5,55kg) 4 vrece original francuz+1 vreca Paka FAO490(7,1kg) nasa dorada Agroseme Kikinda.Cena po vreci 3750 din.Sta mislite o ovom hibridu Lucius,a Pako ce da ostane za sledecu godinu.
Za te pare od ranijih hibrida moglo se kupiti,Agrimax Zona,Zeros,AS 44,54,Zp 341,366,388,434
Mozda sam se zeznuo
icon_biggrin.gif

ta0a6p.jpg
2s6ugk5.jpg
1ihnax.jpg
2ue02ur.jpg
 
Kod mene je Lucius 5-6 pera,veceras je dobio Nikosulfuron+Peak+Fitofert 20:20:20.Generalno sam zadovoljan kako ide.
 
Lucius koji je posejan 27.06, trenutno se 4. put navodnjava i razmisljam se da l ima neke sanse da bude nekog zrna ili u silazu .

img-20150827-wa0001.jpg

img-20150827-wa0002.jpg
 
Poslednja izmena:
Milanche bolje postavi ovo pitanje u temi o postrnoj setvi tamo ima kolega koji su sejali postrno kukuruz pa verovatno znaju odgovor na tvoje pitanje.
Jel merio neko vlagu na heliku i paku ?
 
Po ovome kako izgleda bicu tu zrna i za kombajn,a ne samo za silazu jeste da ce kasnije stici ali nesmeta nista!
 
@ Milanche Gledajuci sliku a i vremenske uslove koje javljaju bice tu sigurno zrna i za kombajn..Sta vise ja sam takodje posijao Lucius ali 13 jula, navodnjavan 6 puta, za nijansu je manji nego tvoj kukuruz, ali se nadam ako posluzi vrijeme i jesen da ce i on stici da se bar obere u klipu..
E sad kolege posto vidim da vas je dosta sijalo Lucius, imam jedno pitanje..Naime posto sam i ja sijao prvi put ove godine taj hibrid, da li je kod vas bilo onih zaperaka, ili sto bi ovdje rekli tica, dakle da iz jednog stabla potjeruje okolo jos manjih stabala koji oduzimaju snagu tom glavnom stablu? Kod mene ih je bilo na svakom stablu, kad pokidamo posle par dana potjeraju sa druge strane, tek posle dva odsjecanja ih vise nema..
 
@ Milanche Gledajuci sliku a i vremenske uslove koje javljaju bice tu sigurno zrna i za kombajn..Sta vise ja sam takodje posijao Lucius ali 13 jula, navodnjavan 6 puta, za nijansu je manji nego tvoj kukuruz, ali se nadam ako posluzi vrijeme i jesen da ce i on stici da se bar obere u klipu..
E sad kolege posto vidim da vas je dosta sijalo Lucius, imam jedno pitanje..Naime posto sam i ja sijao prvi put ove godine taj hibrid, da li je kod vas bilo onih zaperaka, ili sto bi ovdje rekli tica, dakle da iz jednog stabla potjeruje okolo jos manjih stabala koji oduzimaju snagu tom glavnom stablu? Kod mene ih je bilo na svakom stablu, kad pokidamo posle par dana potjeraju sa druge strane, tek posle dva odsjecanja ih vise nema..
Upravo tako-
 
Da li je Sindzenta izbacila program kukuruza za 2016. godinu? Koliko sam bio upucen prosle godine su imali samo predeklarisana semena.
 
Nazad
Vrh