Syngenta hibridi i sorte semena

Saleso najraniji Syngentin hibrid kukuruza je NK Symba Fao 290 pogodan za redovnu i postrnu setvu. :ppozdrav:
 
Imam ponudu za Syngenta hibride 32evra semenska placanje do 15.11.2011g.
Vidim hvalite Sycoru,a Pako kakav je?Ovde imaju Pako iz Francuske(seme).
Da li je Sycora njihov najprinosniji hibrid i koliko rodi po ha? :ppozdrav:
 
kupio sam pako,bas taj francuski.tretiran je samo nekim fungicidima.cijena je 32 eura u firmi agrostar u bijeljini.pako je fao grupa 490.cilj mi je da mi kukuruz stigne sto ranije i sa sto manje vlage,jer ga vrsim, pa sam se odlucio za pako.nudjen mi je i columbia fao 450 ali nisam uzeo.to je noviji hibrid.sykora je fao 620 i ima ogroman klip.jeste rekorder ali pored njega imas i agrano fao 680 i turtop fao700. maverik je 590 i obavezno ima 2 klipa.moj stric ga je sijao i dobar je. prednost ovih hibrida je sto nema polijeganja.ostaju dugo zeleni a klip otpusta vlagu.(green stay).ja sam prosle godine sijao zp 684 i pucao je na pola i polegao.to nije bilo samo kod mene vec kod puno ljudi.prinos je bio odlican ali radi poleganja sam se odlucio za syngentu.imam prospekt od syngente svih hibrida pa ako koga nesto interesuje neka pita
 
imao sam ogled sindzentin i nisam bas zadovoljan, bolji mi je bio dekalb i zp.
iako su svi imali vecu vlagu,kakve vlage su bile na drugim mestima
 
A i ogled je reprezentativan :nono: na 21 m2 ::lose::,pravi ogledi su na minimum 1000 m2,mnogo su tacniji rezultati a i manje su mogucnosti favorizovanja pojedinih hibrida ::svaka cast::
 
Dali je neko brao Helico u klipu, dali uopste moze da se bere
Ja hocu da ga sejem ove godine ali za branje,
naravno uvek vodim racuna da to radim na vreme,
pa sa pionirima nisam imao problema.
 
Nisam ga brao,al' sam bio na ogledno polje i pricao sa gazdom.
Meni se taj hibrid uopste ne svidja,mali klip,kao da nije zavrsen,tulaj ogroman.A gazda radi sve u full-u.
 
Karakteristika Syngentinih hibrida je da ne završavaju popunu klipa do kraja.Uvek ostaje prazan vrh.
A ja baš čuo da se helico pokazao bolje od Paka po prinosu kod privatnika :sta:
 
angorac je napisao(la):
Ma sve je to tacno ali dali ga je neko brao beracem.
Helico je hibrid iz grupe 500 i pre svega je namenjen za vrsenje u zrnu, ne vidim razlog da sejes ovaj hibrid a da ga beres. Uostalom radis kako god zelis ali imas hibrida iz grupe 600 za branje koje god semenske kuce zelis.
 
Peet ma znam ja to sta si ti napisao, samo sam
pitao dali ga je neko brao. A po tebi samo fao 600
je za branje. Pa ja fao 400 berem krajem avgusta
i pocetkom septembra pa nemam nikakvih problema
samo je pitanje trenutka kada ces da beres, ni mnogo
rano ni mnogo kasno. Nesto nevolim da teram traktore
po blatu :ppozdrav:
 
Skoro svaki hibrid može da se bere ali treba obratiti pažnju na vlagu da nebude ispod 25 %. :ppozdrav:
 
Prosle godine kod mene,izmedju Arene, Barola, Delfija, Kondi je bio najprinosniji! Ove godine povecavam povrsine pod Kondijem. Jedino ga treba sejati prvog,jer je kasniji od gore navedenih hibrida.
 
Nazad
Vrh