Syngenta hibridi i sorte semena

Ljudi jel dobio neko helico iz uvoza ( Mađarska, Francuska ) meni takođe stigo PKB-ov ? Ko ono spomene 20% PKB :sta:
 
Raspitao sam se malo vezano za PKB Helico.Nemam poverenja da će to biti isti kvalitet kao prošle godine.Pogledajte u džakove izgled zrna.Ne sme biti zrna sa vrha i dna klipa ,a kod ovog PKB se nađe dosta.
 
Raspitao sam se malo vezano za PKB Helico.Nemam poverenja da će to biti isti kvalitet kao prošle godine.Pogledajte u džakove izgled zrna.Ne sme biti zrna sa vrha i dna klipa ,a kod ovog PKB se nađe dosta.
Poznajem licno glavnom tehnologa gospodju Danku i sumnjam da nije u redu posto je okoreli profesionalac.Ako ima dobru klijavost i Srednje okrugla frakcija-sto ti kazes sa vrha klipa i Velika Okrugla sa tura klipa,sve ide kao SELEKTIRANO,posto zadovoljava standarde...Nema tu sta da ne valja.Jedina dobra stvar kod uvoznih je sto su frakcije 99% Srednje pljosnata i Velika pljosnata pa izgledaju sva zrna isto,ali i ovako ne moze da bude lose,samo ako je OK klijavost!
 
Ljudi jel dobio neko helico iz uvoza ( Mađarska, Francuska ) meni takođe stigo PKB-ov ? Ko ono spomene 20% PKB :sta:

ja sam to rekao evo i citata

danas sam se čuo sa promoterom iz SINGENTE i pitao ga za heliko kaže da ga ima nešto je uvozno nešto dorađivano u mađarskoj a nešto kaže oko 20% je PKB cena je 4000.00 ne tretirano a tretirano sa FZ je + 6eura
 
Poslednja izmena:
Poznajem licno glavnom tehnologa gospodju Danku i sumnjam da nije u redu posto je okoreli profesionalac.Ako ima dobru klijavost i Srednje okrugla frakcija-sto ti kazes sa vrha klipa i Velika Okrugla sa tura klipa,sve ide kao SELEKTIRANO,posto zadovoljava standarde...Nema tu sta da ne valja.Jedina dobra stvar kod uvoznih je sto su frakcije 99% Srednje pljosnata i Velika pljosnata pa izgledaju sva zrna isto,ali i ovako ne moze da bude lose,samo ako je OK klijavost!
Nepravim problem oko toga dali su zrna okrugla ili pljosnata ali činjenica je da ima okrnjenih zrna kod kojih postoji verovatnoća da je oštećena i klica.
 
Posto kod nas ima samo Pako i Maverik Francuski njih cu i uzeti,jer nemam poverenja u PKB.
 
Ipak su me ubedili da probam PKB-ov Heliko,uzeo 5 sj.Jos sam uzeo i Maverik,5 sj.
Heliko je tretiran FZ.Vidim ovde retko ko hvali Pako pa sam odustao da ga uzmem.
Inace tretiran 43 evra,a netretiran 36evra,placanje u oktobru.
 
Danas stiglo konačno. Cisko ,Pako ,COLUMBIJA ,Galaktik, i MAverik.Preko 200 vrećica cena veoma povoljna . Nažalost nema Helika. Sve je iz Francuske, ove godine nema Madjara .Po deklaraciji koju sam dobio klijavost 95 do 99% energija takodje dobra.. Nažalost ništa nije tretirano iako sam pokušao da dogovorimo nije moglo.
3313h5h.jpg
 
danas preuzeo Flovitu sa cruiserom 4200din.
Pako sa forzeom 3900.
Columbia 3200.
flovitu i columbiu nisam sejao ide na probu, stavicu ih pored paka pa da vidim sta vrede...
 
Pa ne znam frakciju ali seme jako lepo izgleda.Mnogo je ujednačenije nego prošle godine i mnogo lepše zaprašeno.
 
Drugar kupio 20 vrecica Pako semena i kad je otvorio a ono u njemu ima ovrsaka ,loma, buđavog zrna, crnog zrna ...
Zvao lokalnog distributera koji je uzeo ,,uzorak " i odneo da pokaze šefovima i evo proslo je 5-6 dana jos se nije javio
Seme je negde kod nas radjeno
 
Nazad
Vrh