Syngenta hibridi i sorte semena

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Pošto je Syngenta sa svojim hibridima sve više zastupljena na našim poljima poželjno je otvoriti ovu temu, da razmenimo mišljenja i iskustva ko ih je sejao. :ppozdrav:
 
Te dve sorte sam i ja izdvoio od ostalih. Lalo u odnosu na sorte drugih kuća imali neke razlike u poređenju, mislim na prinos. :ppozdrav:
 
Nema nekih posebnih razlika, na istoj parceli su bili Pako i KWS 3381, prinos identican, al je 3381 imao 3 % manju vlagu.
 
Ja sam imao Pako one zadnje susne godine pre jedno 3-4god. znate vi kakvi su to bili klipcici za neverovati,tako u susi ::lose::
 
panonac je napisao(la):
Ja sam imao Sikoru,malo se krunila na berac,ali jedino u te sorte nije bilo poleglih kukuruza na zemlji.
Verovatno je bila mala vlaga,najbolje je brati kada je vlaga oko 25%. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
panonac je napisao(la):
Ja sam imao Sikoru,malo se krunila na berac,ali jedino u te sorte nije bilo poleglih kukuruza na zemlji.
Verovatno je bila mala vlaga,najbolje je brati kada je vlaga oko 25%. :ppozdrav:
[
/quote]Imao sam vise sorti na jednoj parceli,Sikora stabljika malo zelenija,a klip zreliji od ostalih.
 
Panonac to je odlika ovih hibrida malo zelenija stabljika a on zreo, tako da ko planira da ih bere mora na to da obrati pažnju jer brzo otpuštaju vlagu. :cao:
 
To sam pravio svoje ogledno polje,pa nisam znao prvi je put.Neznam samo kako su se ove sorte pakazale u susnim godinama.
 
Boki-Vl je napisao(la):
Sikoru vec dve godine sejem i sejacu i ove, odlican hibrid, lako se bere beracem...
Boki na koji razmak seješ za branje u klipu Sikoru i u odnosu na naše sorte dali više rodi. :cao:
 
Boki-Vl je napisao(la):
Ja ga sejem na 26 cm, manji klipovi ali su zrna krupnija. Po prinosu rodi vise nego Zp ili Ns.
Misliš da nebi moglo malo gušći sklop barem 24 cm, ja ću ga probati ove godine za berbu 22,5 tako je na nodetki ako se ne varam. :ppozdrav:
 
Syngenta pored sorti kukuruza na našim prostorima je zastupljena i sa semenom Šeć. repe i Suncokreta. Jasam ove godine sejao sortu Šeć. repe Protektu i biosam prezadovoljan sa prinosom. Dali ste vi sejali neke sorte i dali ste zadovoljni u celosti sa njima. :ppozdrav:
 
Mića967 je napisao(la):
Syngenta pored sorti kukuruza na našim prostorima je zastupljena i sa semenom Šeć. repe i Suncokreta. Jasam ove godine sejao sortu Šeć. repe Protektu i biosam prezadovoljan sa prinosom. Dali ste vi sejali neke sorte i dali ste zadovoljni u celosti sa njima. :ppozdrav:
Kolki je bio prinos protekte i procenat secera i na koji razmak si sejao?
 
Nazad
Vrh