Syngenta hibridi i sorte semena

Sve zavisi sta hoces,syngentu?

SY Adagio- 19.700,00
SY Subaro-19.200,00
SY Sumiko- 20.000,00
SY Alego-18.600,00
SY Meldimi-18.500,00
SY Brio-18.200,00

Dzakovi su od 150.000 zrna, i seme je iz Zadruge (nije neko fals seme bez deklaracije). A postoji i mogucnost da se koriguje cena sve zavisi od kolicine.
 
Nisam odavno sejao suncokret ,kažu da je kondi ok.ima li neko neki predlog ,njive su čiste i nema korova .hvala:ppozdrav:
 
E sad me podseti da ih nahvalim, mislim na Syngentine kukuruze. Taj sam popust dobio i ja proletos, prošao sam fantazija!
Ubedi me promoter da probam, nova linija hibrida, jel. I uzmem sa kolegom Atomic, 5 vreća ja, 5 on. Posejem ja svoje na jednoj parceli od 3,5kj a on na 2 parcele i na jednoj gde je imao ogled DKC-a samo je obrazdio sa po 4 reda. Prvi utisci- nicanje super, napredak dobar, kad smo skidali suncokret i kad sam prošao pored parcele- šuma. Narastao preko 3,5m, klip na 1.5- 1.7m nasađen, nije mi se to svidelo, ali je obećavao po izgledu.
Nadođe oluja, od svih kukuruza po celom ataru, samo naš Atomic je bio patos! Čak i u ogledu, samo je on polegao. Ostavili smo ga za kraj da ga skinemo jer smo probali pre toga i videli da nema leba, bez rekvizita.
Evo par slika da dočaram:
IMG_20191021_175538968.jpg

IMG_20191021_172337735.jpg


i Video snimak da se nađe.

Sve u svemu,mislim da sam dobacio 10.000kg ukupno sa tih 3,5kj, nekih 30% je ostalo po zemlji. Klip se sparušio sav, zrno sitno nikakvo, hl 65!!
Kad vam neko kaže da probate sa 5 vreća jer nećete osiromašiti a sigurno će vas obradovati, setite se i ovoga. 2-3 dana smo se patili sa tih 6- 7 jutara kukuruza, izginuli smo, udisali smo prašine i koječega, pljuvačka crna ko čađ, nafte potrošeno brdo... vidi se na video snimku sve što treba da se vidi.

Ni da je džabe, ni da mi plate!
 
"Атомик" - јер ти њива изгледа к'о да је бачена атомска бомба!

Виђ'о сам неке хибриде којима у време пред вршидбу ветар поломи стабљику изнад клипа, ал' ово је... баш...
 
Ja sam brao usluzno atomika,jako se tesko brao,ali je rod bio vrhunski.
Neko je odavno rekao,njihov suncokret je fantazija,kukuruz samo dalje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam imao Sycoru 2011 ili 2013 na parceli od 3.5 kj. Skinuli u zrnu i bio je zadovoljavajuci prinos ali manji od Dkc 5276 pa nisam vise posejao njihove hibride kukuruza, dok u suncokretu nemaju konkurenciju na visegodisnjem proseku.
 
2014. godine sam sejao Pako, tad i nikad više. Od 10-ak hibrida koje sam sejao te godine, samo je Pako imao pokvarena i trula zrna, i to u velikom procentu.
 
Takođe ove godine uzmem da posejem 2ha njihovog Chorintos-a.Neću ga više sejati,isto je polegao,ne baš kao ovaj Atomic ali je ostalo klipova po zemlji sigurno 10-20%.Inače sejem stalno samo DKC ali pošto mi drugar radi za njih ajde rekoh da probam.Neću više ni probati.
 
Ja sam sejao Pako par godina 2016 godine zadnji put , dobar je bio ali su ga drugi prestigli. Drugar isto sejao neko vreme Sycoru i Sincero solidni hibridi ali mislim a da su KWS, DKC i Pionir dosta bolji i imaju nizu vlagu.
 
Pa ja sam u dkc -u prošao ove god,samo je njegovo stablo maleno ali opet se skupilo na heder ,sto gomila na njivi gde sam stao da razbucam sa hedera,ali i ostali hibridi su legli,najviše ns,ali i on je kod mene završio,kod komšije pionir ležao na zemlji ali je on sejao 3 ned. ranije od mene.Samo da se zna da je nas zadesio jak vetar ,a već 1000 m dalje vetar nije naneo nikakvu štetu.
 
To što se nakupi na hederu je od klipa naviše, metlica i manji deo tuluzine. Obično ga plamenac nagrize i tu se izlomi. Kod ovog Syngentinog je drugačiji problem, stabiljka je pucala uvek na 40- 50cm od zemlje (mislim da nije plamenac bio uzrok, već genetika), dok se ostatak stabiljke krivio i nije hteo da puca. Vilama sam vukao masu da priđe do spirale adaptera i ugurao na silu da je povuče i nije se dao slomiti.

O prinosu- na toj parceli gde je predusev bila pšenica i smatram da je njiva baš u kondiciji (6/24/12 175kg/kj + 150kg/kj Urea), sve ispod 6t/kj bih smatrao porazom u ovakvoj godini, ja sam ostvario 2700kg/kj. Ostalo je i na zemlji puno, ali hoću da kažem- i da ga nije vetar polomio, taj kukuruz je samo izgledao dobro, tu roda nije bilo.
 
Koja je fora sa tim QR kodovima? Neka promocija?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Iskomplikovali za taj povracaj, pa skoro maksimalno, da se meni smucilo. Kako neko stariji da to odradi, pa nikako.
Moglo je to mnogo jednostavnije
 
Zbog toga je distributer od kojeg uzimamo seme, organizovao da prilikom podele semena, promoter iz Sindžente skenira kodove i odradi sve potrebne radnje.
 
Nazad
Vrh