IMR - Rakovica

A ovi sa rusevima da navijaju za jedne, a torpedaši za druge! Pa kad tek navijači zarate... :haha:


p.s. Borko, da li si nabavio skener za onaj radionički od Rakovice?
 
Treci svetski rat.Ja ne bih da budem odgovoran za to krvoprolice pa necu da zapocinjem. :haha: :haha:
Rakovici u menjacu hoce ponekad da pukne viljuska ili civija (da napisem i nesto vezano za temu). ::namigivanje::
 
Proka Azanja je napisao(la):
Treci svetski rat.Ja ne bih da budem odgovoran za to krvoprolice pa necu da zapocinjem. :haha: :haha:
Rakovici u menjacu hoce ponekad da pukne viljuska ili civija (da napisem i nesto vezano za temu). ::namigivanje::
i zbog viljuske hoce da samelje zupcanike prve brzine... imao si taj problem? ja jesam i nadam se da necu uskoro! zna se desiti da se na gornjoj osovini menjaca raspadne lezaj,kugle zavrse u menjacu i opet zupcanici nastradaju...
 
dukej je napisao(la):
A ovi sa rusevima da navijaju za jedne, a torpedaši za druge! Pa kad tek navijači zarate... :haha:


p.s. Borko, da li si nabavio skener za onaj radionički od Rakovice?


Nisam jos nabavio, mnogo sam slab sa vremenom nije nista drugo u pitanju, vidi se i potome da i slabo posecujem forum. A ono sto sam obecao ispunicu, nadam se u skorije vreme, ne zameri :cao:
 
@sinisa1979
Imao je moj cale taj problem,ja se tada jos nisam ni rodio.Pukla viljuska,ali nije napravila nikakvu vecu stetu.Zavarena i od tada je proslo nekih 30 godina,menjac vise nije otvaran. :D To im je jedini problem oko prenosa koji se desava jednom u 10 i vise godina.
 
Desi se kad pukne civija da zupcanik pokupi parce i utisne ga izmedju zubaca,imao sam takav slucaj pre par godina,toliko je lupalo da je izgledalo kao da ce ceo menjac da slomi a u stvari je bilo parce civije velicine 2x2 mm koje se zaglavilo izmedju zubaca.Pola sata posla i "vozi Misko".
 
e sad pola sata,sat.... jel vi imate pit stop za rakovice kad tako brzo resavate probleme? rakovice imaju dva tipa viljuski. stari tip i novi tip tj pojacanu i standardnu. pojacana zna da pukne a standardna jos pre! mi smo imali slucaj pre par godina da je coveku pukla viljuska i napravila hara-kiri u menjacu. eee da mi je onda bilo da je uslikam.... postupak vadjenja zupcanika prve brzine je katastrofa! potpuno moras da rastavis menjac,dif,reduktore,.... sve sem hidraulike. a bilo je i slucajeva da pukne pa da se nista ne desi. a na nasoj rakovici prethodni majstori kod prethodnog vlasnika nisu pokupili sve kugle od lezaja koji se sasuo u menjac pa je zupcanik kacio kuglu i naravno ostetio se! sad za rezultat imam sitno cukanje u prvoj brzini.... a neda mi se da ga rastavljam,jooj!
 
@sinisa 1979
Nemam pit-stop,imam obicnu garazu a kad je lepo vreme tako nesto radim ispod oraha. :haha: Kada se nista ne slomi operacija ne traje vise od jednog sata,ne racunajuci varenje viljuske.Druga je stvar kad skupi sve na gomilu onda sat vremena preraste u dva dana.Sve zavisi od toga kakav je gazdi horoskop za taj dan.

@borko jagodinac
Negde je zapala.Obicno se zaglavi u prednjem kraju menjaca.Mozda ce tu i da ostane.Parce civije retko kada napravi neku veliku stetu,ali ako cujes neko lupanje u menjacu,znaj sta je.
 
Meni je na rakovici 60 pukla viljuska za prvu i rikverc ,upala izmedju zupcanike i sjebala i gornji i donji za prvu brzinu
Dva dana rastavljanja i dva dana sastavljanja i na kraju lupao ko lud
(valja iskrivio neku osovinu ko li ce ga znati )
 
Civija-stifna je bezazlena stvar , al prvom prilikom kad se otvori poklopac te stifne treba ojacati .
Viljuska ako ne napravi neki kurslus se moze promeniti i kroz poklopac odozgore , neznam kako vi radite. Meni je samo 1 pukla viljuska , al nisam ja vozio a stift 2 pita i siguran sam da nece nikad vise
Post je spojen: [time]1300296204[/time]
_________________________________________________
@DanijelV
Sta bi se desilo da je vozac bio pazljiviji sa polugom menjaca i da je slusao kako motor stenje , sta mislis dal bi primetio . Moju rajku sam prodao sa 37 godina i menjac joj nikad nije bio diran
 
ljudi koja je vama temperatura vode kad rakovicu 65 opteretite akoliko kad se onako vozate bez veze
 
saleso je napisao(la):
ljudi koja je vama temperatura vode kad rakovicu 65 opteretite akoliko kad se onako vozate bez veze
moju kada opteretim temperatura je 90 a solo se vrti oko 80 do 85 stepeni.
 
Da li je neko skoro kupovao ventil hidraulike za R65? pocela Rajka da cupka po malo,pa bi to da resimo.i ako neko ima sliku kako sklop diferncijala izgleda iznutra-da znam sta i kako da radim. :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Civija-stifna je bezazlena stvar , al prvom prilikom kad se otvori poklopac te stifne treba ojacati .
Viljuska ako ne napravi neki kurslus se moze promeniti i kroz poklopac odozgore , neznam kako vi radite. Meni je samo 1 pukla viljuska , al nisam ja vozio a stift 2 pita i siguran sam da nece nikad vise
Post je spojen: [time]1300231404[/time]
_________________________________________________
@Danijel
Sta bi se desilo da je vozac bio pazljiviji sa polugom menjaca i da je slusao kako motor stenje , sta mislis dal bi primetio . Moju rajku sam prodao sa 37 godina i menjac joj nikad nije bio diran
Ma cale orao i puklo na sred njive

Post je spojen: [time]1300306628[/time]
_________________________________________________
Ja do tad nisam ni cuo da je neko otvarao menjac rakovice
 
srdjan7 je napisao(la):
Da li je neko skoro kupovao ventil hidraulike za R65? pocela Rajka da cupka po malo,pa bi to da resimo.i ako neko ima sliku kako sklop diferncijala izgleda iznutra-da znam sta i kako da radim. :ppozdrav:
Kako CUPKA? :sta:
 
Nazad
Vrh