IMR - Rakovica

Dare sipaj ti ipak na zameni ulje firmiranog proizvodjača, ovo koje ti je Borko preporučio je sasvim korektno a mašine drže dobar pritisak. Nemoj da te plaše pritisci tipa 1bar, jer da kojim slučajem umesto manometra imaš kontrolnu lampicu ne bi ni znao koliki je pritisak ulja u motoru a ona se gasi na 0,5 do 0,6 bara.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Samo fam 15w40 i ne razmisljaj puno , Ja sam na 558 radio generalnu pre 2000rh , i sad temp kad je 80 na leru je 2bar , kad je hladan na leru je nesto manje ispod 4

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Gagy upravu si za ulje,kao i daner,ali indikatora imaš više vrsta... Ne možeš ih tako generalizovati. Imaš ih od 0.3 do preko 1 bara... što će reći ne mora da znači da je pritisak u redu ako lampica ne svetli (ili manometar pokazuje 0.5 na leru). Ide to,ali nije poželjno tako voziti. Opet,sve zavisi i od namene traktora.... Ako radi lake poslove ništa mu neće smetati. Ali ako bude radio teže stvari,ležajevi radilice će nastradati. Zaključak: Može biti dobro,a i ne mora.
 
Hvala momci.
Ja sam do generalne svaki put sipao Nisotec ali sam dolevao povremeno. Da li ga je trošio ne znam ali kapalo je po malo na semerinzima radilice. Ulje kupujem uglavnom na pumpama jer računam da tu nije falsifikat. Isto tako i za Ladu, samo LukOil sa njihove pumpe i nema problema. Jednom sam sipao Castrol, nešto skupo užas ali je nivo ulja brzo opadao pa sam ga zamenio posle par hiljada km. Inače motor Lade nigde ne pušta niti troši Luk.
 
Gagy upravu si za ulje,kao i daner,ali indikatora imaš više vrsta... Ne možeš ih tako generalizovati. Imaš ih od 0.3 do preko 1 bara... što će reći ne mora da znači da je pritisak u redu ako lampica ne svetli (ili manometar pokazuje 0.5 na leru). Ide to,ali nije poželjno tako voziti. Opet,sve zavisi i od namene traktora.... Ako radi lake poslove ništa mu neće smetati. Ali ako bude radio teže stvari,ležajevi radilice će nastradati. Zaključak: Može biti dobro,a i ne mora.
Pozdrav siniša 1979. Ja sam neko ko je jako osetljiv na stvari poput pritiska ulja i temperature motora. Vozim Rakovicu 76 i manje više sam zadovoljan njom. Kada je motor hladan pritisak ulja u motoru je nekih 4 bara. Na zagrejan motor taj pritisak u leru pada i na nekih 1 bar, mada u radu na većem broju obrtaja pritisak bude čitavih 4 bara. Teško je uskladiti u praksi ono što u teoriji priželjkujemo. Naše je da redovno menjamo ulje i filtere, država se cenom pobrinula da traktore ne vozimo preterano i problema neće biti. Pozdrav još jednom i svako dobro drugari.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Hvala momci.
Ja sam do generalne svaki put sipao Nisotec ali sam dolevao povremeno. Da li ga je trošio ne znam ali kapalo je po malo na semerinzima radilice. Ulje kupujem uglavnom na pumpama jer računam da tu nije falsifikat. Isto tako i za Ladu, samo LukOil sa njihove pumpe i nema problema. Jednom sam sipao Castrol, nešto skupo užas ali je nivo ulja brzo opadao pa sam ga zamenio posle par hiljada km. Inače motor Lade nigde ne pušta niti troši Luk.
Ja sam pre modrice koristio nisotec i onda sam poceo odjednom da dolevam ulje racunajuci da je motor krenuo da trosi ulje, pa je to u berbi kukuruza i oranju krenulo jednom nedeljno dolivanje. Onda sam procitao ovde na forumu neko pisao kako je sipao nisotec u belarusa koji je imao 700 800 radnih sati i posle kratkog vremena ulje krenulo da fali u bukvalno nov motor, gde je covek skapirao da ulje isparava i tad sam ja prekinuo da koristim nisotec i krenuo sa modricom.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sada ne mogu da pogodim da postavim danasnjih ruku delo, nabacena prednja vuca na 47 uradjene kocnice, jos da skratim kardan 93 mm, da nabacim kabinu i gotovo
 
Poslednja izmena:
Novi momenti :(
Juče upalim hladan traktor i dimi plavo. Primetim da je iz auspuha izbacio ulje kroz rupicu na dnu izduvne grane. Prvo sam pomislio da je možda voda ušla u auspuh pa da ju je izduvao tu kad sam upalio ali ovo je masno kada se opipa. Siguran sam da je bilo čisto jer sam prao motor prethodnih dana i baš sam taj deo lepo isprao. Evo slike:

rakovica_47.jpg


Ucrnio je ovaj ventil i isprskao bure od kompresora. Kada sam kod kompresora, očigledno slabije duva nego pre.

Kasnije poteram traktor uz brdo, bez prikolice, još onako nezagrejan potpuno. Kako dam gas, tako dimi plavo i smrdi kao Trabant. Kada se sasvim zagrejao, vratio se u normalu. Ukupno je od generalne uradio 6 sati. Prešao desetak kilometara dok je došao kući, a ostalo u mestu.

Primećujem još i da motor dosta jako klikće kada mu dodam gas, naročito oko 800-900 obrtaja. Ranije je na tim obrtajima vukao najbolje, punu prikolicu uzbrdo u drugoj nije osećao. To kliktanje zvuči kao kada pališ neki stari dizelaš na sprej, pa naprskaš previše, nadam se da me razumete :)

Ne mogu da verujem koliko ja nemam sreće s ovim traktorom ... :(
 
Tako i meni kliktao 558 posle generalne , tj pri naglom dodavanju gasa kao da cekica nesto u motoru, rovao po netu i vidim gde sam pogresio , pumpu omasio za jedan zub jer na zupcaniku od pumpe imaju dve oznake i ja sam naravno na pogresnu stavio, razbicam sve ponovo,stavim kako treba ,bukvalno drugi motor

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Majstor je obećao besplatan prvi servis - zamena ulja i dotezanje glave. Naravno ulje i filter ja kupujem al' nema veze :D Iskoristiću priliku da reklamiram.

Nadajmo se da će biti sve OK.
 
Isto tako se ponašala temperatura i pre. Termostat je tu. Jedino ako je kazaljka netačna. U najtežim mukama dođe do zelenog polja ali tek jedva da ga dohvati.
Biće i snimak ovih dana ;)

- - - - - - - - - -

Probam da postavim slike i ne ide

Ako si prebacio slike na kompjuter, otvori sajt https://postimages.org/
Izaberi sve slike tako što ih nađeš u folderu gde si ih prebacio ranije i samo ih mišem prevuci u sajt koji sam ti dao. Posle nekog vremena (zavisi od brzine interneta) pojaviće se polja sa linkovima. Ti biraj "Thumbnail for forums" i to iskopiraj ovde u poruku.
 
Nazad
Vrh