IMR - Rakovica

Ima i kod mene takav luft. Kompletan most seta napred nazad. Most uvek podmazivan i nisam primetio da nesto mlati osim sto seta napred nazad. Moram tacno izmeriti zazor i kod strugara da mi uradi podlosku.
 
I kod mene je isti slučaj sa šetanjem mosta napred nazad. A gotovo da traktor nije izašao iz dvorišta da nisu namazane sve mazalice...
 
Mi smo to sredili,bilo je lufta 5mm,rupa za klin 30mm i montiraj,nije neka nauka,ali nisam nikada radio,pa sam tatku bio segrt.
 
d6d6a80591f2ce19ff2f14bd778bbf89.jpg

5065bba049b982f87b048194aa0b44d0.jpg

Resen luft :)

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Rakovica 76, 2001 godina, ima oko 1000 radnih sati, da li vrijedi 6500€, nema dv.....????

Kakva je u odnosu na imt 577 u oranju i sa sjetvospremacem??
 
Poslednja izmena:
U oranju je bolji 577 a za spremac slicni da nekazem isti, posedujem oba. Da ne zaboravim da spomenem, mnogo ostrija i osetno vise snage nego 577 iako imaju isti motor.
 
Znam da su isti motori i da imt ima 70 ks a rakovica 76. Zbog čega je 577 bolji u oranju? Da li je to zbog raspodele mase i/ili menjača jer je ostalo maltene isto? Osim što imt ima precizniji hidraulik. Da ne bude zabune, navijam za imt svakako nego me interesuje pravo stanje.
 
Zbog boljeg hidraulika. Nemam ni IMT577 ni R76, ali sam imao IMT560 i još uvek imam R65. A hidraulici su isti na pomenutim traktorima pa otuda to moje mišljenje.
 
Ok, i ja smatram isto. Ali šta znači da je bolji u oranju? Da bolje ide? Dublje? Ili samo preciznije? Ako je samo stvar u preciznosti šta se dobije ako rakovica ima točak na plugu? Opet da kažem da ne favorizujem rakovicu, naprotiv.
 
Imt=bolja brzina kardana tj može jeftinije da se ubrza ukoliko već nije. Fino a jako kvačilo. I bolji izbor brzina. Moje mišljenje.
Rakovica=obavezno spor kardan,a da se ubrza košta dosta. Ne baš najsjajnije kvačilo. Ali zato jeb.čke kočnice i hidraulika. Neprecizna ali jaka. Opet moje mišljenje.
Inače mislim da vredi te pare,Ivane Z.
 
Motori su isti ali ima male razlike pumpi, isto oni ks imaju samo se drugacije ponasaju u radu, npr. Kod oranja 577 kada mu je tesko gubi obrtaje i davi se, dok rakovica zapurnja kao lokomotiva ali ne popusta. Prednost 577 u oranju je pre svega u hidraulici jer je kod rakovice plivajuca dosta grublja, ja sam navikao pa mi svejedno. Jos i sire gume i jedna brzina vise za oranje. Ali realno dnevni ucinak i nije neka razlika.
 
Hvala za odgovore, ova je bas ocuvana, a takav 577 puno vise kosta ili ga nema u prodaji, iako bi vise volio imt, al za te pare, 577 nije u nekom stanju, ili odrzavani 577 za preko 8000€, ali ima dv, sto mi nekako djeluje puno za takav traktor koji se dobro naradio, a htio bi uzeti nesto da radi par godina oranje i pripremu, a ova plavusa mi zapala za oko....imao bi oltov plug za nju 2x12"
 
Kupuj to i prodaj te gume ako nosi 14 i nabaci 16-ice i neboj se.Hidraulika jeste manje precizna nego na imt-u al je mnogo mocnija osim ako imt nema spoljnu hidrauliku.Jeste petostepeni menjac bolji,daje veci izbor al je menjac na rakovici skoro pa neunistiv kt/par takodje s bocnim reduktorima isto nema problema.Sa 16 gumama mora nositi 2x35 plug u svim uslovima ako nemas puno brda i nemas neku mnogo tesku zemlju nosice 3x30 bez problema.Brzina u transportu je takodje na strani Rajke.
 
Moja r76 sa gumama 14,9 vuce leoparda 2x35, u laksoj zemlji prvom a u teskoj treca spora i nema da zafali snage, ali bi joj prijale vece gume koje nestavljam jer mi ovako zgodnije za povrsins radove.
 
Pufta to je u redu,posto ga koristis i za druge poslove pa ti je potrebno da je unirvezalniji traktor inace po mom misljenju ludost je da trakoru od 70 i kusur konja pogotovu bez dv stavljaju fabricki tako uzane tockove,zato rakovicu i bije taj glas da je nesposoban ovo ono jer veoma cesto u optrerecenju proslajfuje sto s malo sirim gumama nije slucaj.Nikad necu zaboraviti osecaj kad sam sa jednom r60 orao neku ledinu uspon od 40% nosila je 16-ice imao sam osecaj da taj traktor ima dv koliko je dobar grip imao.
 
to sam i ja primjetio, ova na slici ima 16.9-28 gume, dok 577 ima 18.4-30.....bez dv mislim da je to velika razlika.....na 577 stari tip dok sam imao, nisam nikada morao koristiti šperu u oranju

- - - - - - - - - -

Moja r76 sa gumama 14,9 vuce leoparda 2x35, u laksoj zemlji prvom a u teskoj treca spora i nema da zafali snage, ali bi joj prijale vece gume koje nestavljam jer mi ovako zgodnije za povrsins radove.


kod mene je zemlja srednje teška za obradu, ako je baš po blatu obran kukuruz, onda je malo teže oranje, inače jako lijepo ide.....

da, i to sam vidio, da rajka nema problema sa kt parom, nema sinhroniziran mjenjač...itd što može patiti 577.....jedino ta hidraulika o kojoj neznam baš ništa
 
Nazad
Vrh