IMR - Rakovica

Meni i ta mostarska sa centralnim diferencijalom deluje dobro odradjeno. Sad mi nije jasno kako se u IMR do 1992 ugradjivala stara, a posle ova centralna kad store i torpedo imaju istu vucu mnogo ranije. Mislim da je ona licenca neke kararo vuce ili neke druge.
 
Bolje se pokazala ova sa strane ,kod mostarske su tanje poluosovine pa se desi da pukne pogotovu kod 76 zbog snage traktora znam coveka iz mog sela koji je menjao poluosovine 3 puta na 76,ja imam 65 i vucu sa strane i nikakvih problema nisam imao do sada ,posto vidim da imas 76 obicnu a mislim da se skoro prodavala vuca za isti na polovni automobili uzmi samo vucu i stavi na svoj traktor.Nemanja Trailovic

- - - - - - - - - -

Aca opel ,mislim da je cak soko mostar pravio i za store i za torpedo ,ta fabrika postoji jos od 1955 god.pa cak i sada moze da se poruci u mostaru vuca bez (kolevke , tockova, kengura i kardana) u mostaru 2200 eura
 
Prvobitna vuca na Torpedu je Italijanska, verovatno Carraro licenca sa bocnim diferencijalom. Na starim Fiatima sam vidjao vucu sa slicnim kucistem diferencijala i sa kuglama (ne klasicnim zglobovima) na kraju. MIslim da ih Soko Mostar (iako je svasta proizvodio) nije pravio. Takve su se i ugradjivale nekad na Rakovicu dok su sada one sa centralnim kardanom.
 
Onda sam ja sve pomesao. One sto imaju dif sa strane ja znam kao mostarske vuce, a one nisu. Za store ovde kod mene kazemo da ima cararo vucu, a ispade da nema. Pojma nemam vise sta je sta.
Tomo, mislio sam za mali td 55, on oduvek ima centralni dif.
 
Ovo jeste italijanska isto sa centralnim kardanom kao i predhodna mostarska samo kazu da je ova vuca daleko bolja od mostarske
 
Kolege molio bi ako neko može pomoći.
Radi se o Rakovici 60 proizvedene 70-tih godina. Ima ta serija navodno Landinijev mijenjač i ne štimaju ostali zupčanici. Potreban je zupčanik druge brzine, pogonski (dupli) i gonjeni. Navodno ne štima ni od 65-r. Pitanje je jel ima negdje polovno ili se to može prepraviti da se stave klasični snopovi tj koji se zupčanici moraju mijenjati.
 
Nikola,ide hd 46 ili hd 68.Ja licno koristim hd 46 jer je hidraulik precizniji po hladnom vremenu i vise mi se svidja.Uostalom i fabrika predvidja i jednu i drugu soluciju,leto-zima.Obavezno promeni i filter hidraulike ako menjas komplet ulje,nije skup a znaci puno.
 
Da li tu mora biti lufta ili mogu da napravim neku platnu?
0e23ab9b06e26c3a2f05fafe2bbe7ac6.jpg


Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
U sunce ti...pravi nego sta,ali po ovome bi rekao da je i prednji most odavno za remont...ako nista drugo-i tamo napravi platnu da otklonis makar aksijalni luft...
 
Jbt pa kod mene na novoj 65 ima toliko lufta. Probao sam da stegnem te srafove ali opet isto izlazi toliko.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
prednji most je komplet radjen,sve novo je stavljeno.Ima luft samo napred nazad e sad da li taj luft da otklanjam na osovini gde se drzi prednji most ili na ovom delu sto sam slikao ili na oba? :osmeh:
 
Po meni najbolja solucija je da premeris luft napred i nazad ovde na slici...napred na glavnom klinu pod kolevkom napravis platnu da bude knap,a na ovom klinu sa slike ostavis pola mm do 1 mm lufta-tako da udare trpi kolevka,a ne zvono.
 
Takva platna je na rukavcu,stavi se platna i rukavac se gurne u prednji most pa se tocak okrece na njoj. To je na imt bolje reseno jer umesto platne ide lezaj
585752c5fa122841bbfe9f9dad4fc8d6.jpg

Uf greska ide i tamo,sad sam pogledao na drugoj rakovici :)

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene ima 7mm i na kolevci i tu ispod ,sad cu kod strugara da mi napravi dve platne pa da eliminisemo i taj luft :)

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh