IMR - Rakovica

Uf,i kod mene je problem kao kod Srdjana.... Cima poluge kad digne do kraja,što mi predstavlja problem u setvi a u prskanju i špartanju ne. Mislio sam poslati na remont tj zamenu,ali ako je tako da se problem ne reši do kraja,onda ću sam pokušati da remontujem. Nova hmm.... Jedino ako neko ko je imao rakovicu da je uzeo za rezervu a da mu sad ne treba.....
 
Nasao sam bio jednu novu plocu,ali je bila za sistem sa internom pumpom,tako da ne pase...nasao sam jednu firmu koja toboz ima na stanju,ali treba da stupim u kontakt sa njima...koliko muke sa tim vise,bolje bi mi bilo da sam ugradio razvodnik od mtz i stavio spoljne klipove ko na novom tipu imt 577 npr...i resio to za zauvek.
 
Cimanje poluga moze biti i od stanja klipa,gumice i hilzne hidraulika. Ja sam odneo ceo hidraulik u Mikron u Cacku i za sad radi kao doksa, drzi orudje gore i po nekoliko dana...

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Cimanje poluga moze biti i od stanja klipa,gumice i hilzne hidraulika. Ja sam odneo ceo hidraulik u Mikron u Cacku i za sad radi kao doksa, drzi orudje gore i po nekoliko dana...

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
Drzi i ova kada je traktor ugasen...tada ne popusta...cim upalim pocne da brljavi.
 
Pozdrav. Zanima me od čega bi najbolje pasao cilindar za hidro volan na rakovicu 65? gledam ali nisam našao ništa konkretno kako šta gdje. i od čega najbolje staviti orbitrol nešta šta nije skupo previše? Pošto sam iz hr možda u mađarsku tamo su djelovi za ruse jeftini pa nešta od mtz-a ili tako nešta? hvala na odgovrima unapred :D
 
Treca varijanta - izmeriš spoljni prečnik klipa, hod klipa i debljinu klipnjače na originalnom rakovičinom klipu, nazoveš braću iz Vajske i pitaš. 98% da imaju
 
Drugari potrebna mi je pomoc,kupio cale hidraulicnu pumpu ali sad nemogu nigde da nadjem reducir ovaj sa slike sto sam obelezio ili kako se vec to zove,gde to ima da se kupi?

zQCG2ML.jpg


b4S5OlM.jpg
 
Na tim slikama ima veoma bitna razlika...smer pumpe-leva i desna...zato su i vratovi kravi i duzi...
 
Pozdrav,znam da ovo nema veze sa trenutnim razgovorima ali trebaju mi sve informacije i slike Rakovice R110,zelim da napravim veran model nje,tako da je sve dobrodoslo,hvala unapred :)
 
Uf,i kod mene je problem kao kod Srdjana.... Cima poluge kad digne do kraja,što mi predstavlja problem u setvi a u prskanju i špartanju ne. Mislio sam poslati na remont tj zamenu,ali ako je tako da se problem ne reši do kraja,onda ću sam pokušati da remontujem. Nova hmm.... Jedino ako neko ko je imao rakovicu da je uzeo za rezervu a da mu sad ne treba.....
Dosla ploca sa remonta(po treci put!)vracena na traktor...dizala je masine dvadesetak minuta,deluje sasvim pristojno...ne znam sta je radjeno,remont bese 50 eura,nisam pitao sta je menjano,ali me ni ne interesuje...samo neka ostane ovako,smucila mi se vise ta hidraulika njena...
 
A jeste hidraulika je malo.... specifična.
Treći put sa remonta? I koliko te ukupno košta remont?

5000 prvi put,pa vracena nazad jer je "majstor" u ppt bio pijan,pa mi vratio nazad skoro nepipnutu plocu,onda opet placaj siti vracaj mu nazad u trstenik,pa je opet "kao uradio",i drugi(tj treci) put drugom majstoru 50e...ali ovaj izgleda zna gde da dira,jer smo mu objasnili "anomalije" ...mislim da je samo bio problem blok ventil koji radi po sistemu razlika pritisaka bocnih strana samog tog ventila...kada traktor radi cupka masinu,a kada se ugasi-drzi masinu dignnutu nedelju dana bez cm upustanja.
 
Sinisa vredi li nesto onaj Pero iz Misiceva? Znam da je nekima on stelovao hidraulike na rakovicama :)

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Pa možda... Drugaru je odradio razvodnik hidraulike ili nešto oko razvodnika na zmaju 143 i koliko znam da je sad u redu tj više ne curi ulje. Kao da mi je još neko pričao da mu je uspešno remontovao orbitrol...ali nisam siguran ne sećam se.
 
Nazad
Vrh