IMR - Rakovica

Meni nosila rakovia par godina silokombaj pottingerov i prikolicu jednosovinku zakacenutrpanu punu i uvijek je dizala jedino je kod mene imala 5 tegova naprijed iopet je dizalo :D
saraf za kipanje moze uticat samo na brzinu spustanja
 
Imam i 60 i 76,hidraulik je isti,zamenjene sve gumice,prednja ploca remontovana,nastelovano po radionickom upustvu. Hidraulika radi dobro sa manjim masinama ali ovo sto sam naveo moze da nosi mozda sa nekih 300l vode i to je diskutabilno kolko bi izdrzala sa tim opterecenjem. Zbog toga mi se pomocni cilindri cine idealno resenje...
Proveri radni pritisak pumpe.Ja na mojoj ranije uzmem na poluge stavim jedan direk i potporim u gredu povise nje i pocinje da dize tu gredu kao od sale.Pun tavan kukuruza a,ona slegne na gumama do felni ali,podigne gredu za 5cm taman koliko da potporim sa drugim direkom da ne bude opterecenje samo na sredisnoj gredi.
Druga skorija situacija.Prosle godine jednoosovina puna zita 5 i nesto tona propadne desni tocak do osovine u polunasuti put,odem sa njom i pod cose od prikolice podigne ko od sale skroz kolko dize hidraulik i ja podmetem kamenje i pesak i izadjem.Prikolica je slovenske proizvodnje cini mi se,pozadi ispod stranice ima debeo lim oko 5mm gde sam podizao sa polugom ona je rasporila taj lim kao nozem u sirini poluge.Tako da ta prica tvoja ne stima nesto.
 
ne utice taj saraf na teret,ma nisu tegovi problem,nakacio sam ja njih dosta :D nego nema snagu da digne tu kilazu...
moja prica stima nego hidraulika ne stima ...
 
koliki treba da je pritisak recimo na hidraulicnom izvodu ako je pumpa u redu? mozda to da proverim nekako
 
ne utice taj saraf na teret,ma nisu tegovi problem,nakacio sam ja njih dosta :D nego nema snagu da digne tu kilazu...
moja prica stima nego hidraulika ne stima ...
Ne hocu da kazem da nemas potrebe za pomocnim cilindrima.Proveri pritisak u pumpi,ako ti se brzo zagreva ulje,ili peni ili ti je pritisak ispod 180 bara vreme je za drugu pumpu.Neznam napamet ispravice me neko ko je vise upoznat ali,cini mi se da pritisak u pumpi treba biti od 200 do 220 bara.Ako pumpa pravi taj pritisak onda ti je problem u sigurnosnom ventilu sto moze najverovatnije biti slucaj da je on nastelovan na recimo 160 bara i cim oseti opterecenje malo preko tog on radi i hidraulik ne dize.
 
pa nista provericu onda jos pumpu kolki pritisak gura,prednja ploca je zamenjena za remontovanu iz mikorna pre par godina i nije nista dirano od tad sto se tice ventila
 
pa nista provericu onda jos pumpu kolki pritisak gura,prednja ploca je zamenjena za remontovanu iz mikorna pre par godina i nije nista dirano od tad sto se tice ventila
Sto se tice masina najvise verujem sebi pa nemcima.Ne kazem da su nasi losi ali,cesto puta sam se uverio da covek radi posao za koji nije kvalifikovan ili,ga odradi preko k.....Ne kudim Mikron,daleko od tog.Nikad nisam saradjivao sa njima samo kazem da sve to treba proveriti i tu se krije neki problem.
 
Apsolutno se slazem sa kolegom Cveja,nesto ti nije u redu sa hidraulikom ako ne mozes nositi navedeni teret na polugama,apsolutno nemas nikakve potrebe za pomocnim cilindrima rajka dize ogromne terete bez ikakvih problema,pre ti moze puci neki deo oko poluga,npr gornje rame al nema sanse da ne digne.Mi smo takodje sve i svasta dizali hidraulikom zadnje sto je bilo pre par nedelja,pomocu zadnje ruke smo tovarili neke cerove trupce u prikolicu to su sve bili tereti debelo preko 1000kg i sa hidraulikom nikakvih problema.Samo dobar majstor i nek pregleda hidraulik :ppozdrav:
 
Moj brat je pre par godina kačio jednosovinku prikolicu i tom prilikom mu zapne ruda za vučnik i pukne vratilo od poluga a da sigurnosni ventil i hidraulika nisu ni osetili. Tako da su kod Rakovice moguća dva scenarija, ili diže ili nešto polomi.
 
Meni je vratilo a i ona ruka iskrivljena, sva sreca pa nije popucalo:haha:. Tata je strucnjak da nesto zezne, pa ja moram daispravljam krive Drine. Desi se nekad da se utege skrate da ne klima levo-desno jedno orudje,a kad se zakaci drugo orudje i poluge dignu gore, lanci od utega se zategnu i ne daju polugama da idu gore. Klip dize vratilo i ruke gore a lanci mu nedaju, tako da se nesto ili iskrivi ili pokida. Sad o tome stalno vodim racuna jer vratilo nije bas jeftino, a kod mene jevec naceto!
 
Pozdrav ljudi,treba mi pomoc oko Rakovice 65 ,hidraulik je u pitanju.Odakle poceti...stvarala mi je pod pritisak u kucistu i nije imala snage da kipuje dok je super dizala na polugama.Zamenio sam gumice u pumpi ali nista isto,onda sam uzeo remontovanu plocu od Mikrona i sad kad sam je namontirao i kad sam je upalio ona odmah digla poluge a rucka spustena.na pomeranje rucke ne reaguje,ustvari skroz gore hvata tek malo na 80-100 posto recimo tu dize i spusta a ne do dole..kipovanje,praznu prikolicu dize a punu stajnjaka ni da mrdne.E sad,da li neko moze da pomogne ili da skinem plocu da pogledam opet da nisam nesto zez sumnjam da nisam dobro ubacio pipak od finog podesavanja onaj sto ulazi izmedju tih dva ventila na ploci pa da je to ali mi se ne skida opet sve pa ako neko moze da pomogne.Hvala unapred

- - - - - - - - - -

Ili da probam i ja na onaj sraf pozadi da ga nastelujem,mozda je tu problem?Kako sam video gore kroz otvor izgleda da je sve na svom mestu..
 
Pocela Rakovica 65 da me zeki. Primetio sam da mi dok traktor ne radi duze vremena, da se podigne nivo ulja u koritu motora. Nisam radio 20ak dana i sad kad sam pogledao ulje, nivo je porastao za 5mm! Sta moze biti uzrok tome? Izgleda da me zeza membrana na AC pumpi. Ne bi rekao da je grejac ili semering na PVP.
 
Nazad
Vrh