IMR - Rakovica

Vala verujem da vecina zapadnih ima da nadzivi svaki domaci ili ruski i to uz manje kvarova.A o pokidanim zivcima da ne pricamo.Ja sto citam ovde koje sve probleme ima covek pa mi nije sve jedno,a kako je njemu to samo on zna.

Sve ce se to resiti kolega pa ce ta Rakovica da sljaka posle 20-30god kao sto ove nase sad sljakaju..

Ja sam na svoju promenio za 29god samo lamelu i ac pumpu a da i prednje gume... KAd je dosla nova imala je i ona belesti odmah zamenili hidraulik pa jedno pa drugo ali posle to kad se prevazidje traje li traje...

E sad jos nesto ovde se prica o traktoru koji ima skoro 80ks prednju vucu sa (carero mostom) i to jos kosta manje od zapadnog polovnjaka... Sta se zapadno moze kupiti za te pare?????
 
Pa za tu cenu moze da se uzme zapadni da se bira on je bio nesto oko 15-16000 evra ne secam se vise i plus kabina 1800 evra a sad je cena istog sa kabinom preko 19000 evra ja kad sam birao hteo sam da uzmem 577 zbog boljeg hidraulika ali trebalo je da se ceka oko 6 meseci onda cale je hteo da uzmemo 82.1 ali ja nisam hteo jer vec imam 820 ravan most pa je nekako glomazan za te pare bilo je da se bira svasta,ja sam hteo bas rakovicu svidjala mi se 76 i jos sa ovim prednjim mostom i nekako se slozimo uzmem ja njega i eto pravih najvecu gresku i problem ali sta ces kad bi covek sve u napred znao sta ga ceka onda ne bi bilo zanimljivo,samo da kazem da 47 koju sam imao pre ove samo rezervoar je cureo i to ja sam lepio i lamelu sam menjao na oko 500 sati traktor kao sat jako mi se svidjao bas zbog toga sam se odlucio za isti ja razumem da se kvari nesto pa ajde ali ovo ne moze da izdrzi vise od 5 sati da ne crkne nesto stalno ga zamenjuje neki traktor evo ga sad 539 jadan pati se sa sejalicom umesto njega iste godine kupljeni 539 ima 390 sati a rakovica 180 trebalo bi obrnuto jer nju sam uzeo da radi vise,sta ce biti do na kraj videcemo...
 
Ne znam sta je ali nije normalno toliko da se kvari traktor svako kome pricam kaze da jos nije cuo u zivotu nov traktor da ima toliko problem ja razumem da nema vise tog kvaliteta kao sto je pre bilo to kazu i oni ali da sluzi barem u pola kao sto sluze starije rakovice bio bih najzahvalniji ovaj s44 motor svakako radi samo ne kao s44 motor kad je bio ladan vukao bio ostrar cim se zagreje gubio snagu opet nesto nije bilo u redu pa je to bio uzrok sto je klip izleteo i napravio haos,sad ovaj drugi motor kad su doneli upalili imao bas onaj pravi s44 zvuk bio sam jako srecan reko konacno sredili da se ne mucim vise kao ono eto malera puknu opruge ventila prave havariju sreca nije klip ostecen e sad cim su montirali drugu glavu primecujem da cudno radi pocinje da kaplje ulje na odusak i eto opet izgleda isti problem samo sad jos jace dimi i lupa nenormalno,samo zelim da se resi ovo sto pre i da izlazim iz ove nocne more sa traktorom
 
Јосифе једноставно потрефило те и јебига.Код мене у селу има око 14 нових раковица(мсм на старе до 3 год) знам само на једној да је био проблем,76 и људи вратили трактор и дали други човеку.Ови немају проблема,једна је чак нагурала за 3 године преко 2000 сати(једини трактор а доста земље) и ништа јој није.Мана је лошија фарба.Налетео си на неку малерозну ил прављену негде у пола месеца кад су раднци потрошли плату :) Све ће то бити ок,бори се да ти дају одмах други трактор.
 
Josife,
Ja ti želim da ti vrate pare i beži što dalje od IMR-a. Ja sam bio u fabrici još (sada već davne) 2003. godine i haos koji sam video je neopisiv. Sto puta sam se pokajao što sam kupio rakovicu tada ali srećom preboleli smo dečje bolesti i sad služi OK.
 
Ove godine sam orao i bilo je dosta mokro pa sam morao većinu vremena držati blokadu. E sad zanima me jel može to na bilo koji način štetiti diferencijalu ili nečemu drugom ako stalno orem sa blokadom. Normalno na okretanju pazim da se blokada isključi (traktor je R60).
 
Nece joj faliti nista ne brini,imam njive koje svake godine moram orati pod blokadom a ranije i otac i evo vec 30 godina nikakvih problema.Na landinu(zadrugar)radjene 2 generalke i ukupno ima preko 20 000 radnih sati i nikad problema ni sa diferencijalom niti sa blokadom a koristi se cesto.Vodi racuna pri ukljucivanju i nece biti nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Da li ova cev (br. 50 na slici) služi da gura ulje ka razvodniku ili je to povratni vod?

hidraulik-r65.jpg
[/IMG]
 
Skoro sam prilikom provere nivoa ulja u motoru, uocio prekomerni nivo ulja.

Pomirisao sam i nije se osecalo na naftu, onda mi drugar predlozi da remontujem hidraulicnu pumpu, sto sam i uradio, a ulje je pustilo na semering.

Sada sve u redu.

Odradio sam ubrzanje vretena na R65 tako sto su mi napravili manji zupcanik(donji), a na osovini veci zupcanik (gonioc), sad vitli ki munja, majstor Topalo u Preljini.
 
Pozdrav, novi sam ovdje te trebam vašu pomoć. Naime moja rakovica 65 nije u najboljem stanju (ulje curi na sve strane, hidroulika šteka ..) pa bih zamolio bilo koga ako bi mi mogao ustupiti Radionički priručnik kako bih mogao krenuti redom i pokušati je servisirati.

Pošto dolazi zimsko vrijeme i dan se skraćuje povećava se vjerovatnost za servisiranjem rajke :)

Hvala vam!

P.s. Upute za korištenje i upotrebu imam :D
 
Nazad
Vrh