IMR - Rakovica

Zavisi koliko je orudje udaljeno od poluga,raspored težine orudja,koliko imaš tegova napred,koliko ti je ravan teren,koliki ti je stepen tolerancije na propinjanje prednjice (koliko (ne)voliš vožnju na dva točka),stanje hidraulike,poluga.... Po meni oko 1200kg... Ali zavisi i koje je boje orudje! Plava orudja se malo teže nose..... :osmeh:
 
Prema uputstvu za rukovanje i odrzavanje sa 7tegova napred dize 2000kg do 1 m od tacke kopcanja... (tako pise u uputstu)
 
Da tako nešto piše u manualu,19200kn ako se dobro sećam,ali mislim da je ipak 2t mnogo za rajku.... Ipak treba uzeti u obzir da je traktor star 20-ak godina i da ako ništa drugo mehanički deo hidraulike može da otkaže lako. Znači podizne poluge,osovina podiznih ramena.... Evo baš nedavno sam menjao jednom MTZ-u 1025 osovinu podiznih ramena a najteže orudje što čovek ima za ruju je Lemkenov plug obrtač 3 brazde težine nekih maks 1600-1700kg. Klipnjača unutar Rakovicine hidraulike zna da pukne.... Msm da je neki maksimum 1500kg ali i to bi joj bilo... Uh,uh.
 
Р76 на гас (ТНГ):
img0079.jpg

img0080.jpg

img0081.jpg
 
Na kraju je i rakovica dobila kineski Alnaser!!!!!!!!! Nema vise onih velikih Iskrinih...
 
prvo sam na traktoru vidio razvodnik, pa sam vidio da nešto neštima, a sa druge strane boca, kolika je cjena tim traktorima??

zanimaju me i cjene nove rakovice obične i dv, od 65 i 76.........

i jel kod njih mora raditi kardan, i kod kojih modela, da radi hidraulika.......jel ona mora orati sa točkom, ili može kao IMT.......nešto sa se zainteresirao za te rakovice, pa me zanima kakve su u odnosu na IMT.........jer mi se nečine nešto skupe u odnosu na ostale traktore
 
Nazad
Vrh