IMR - Rakovica

neverujem da je do toga ali moguce je,na primer kada idem polako i nagazim lagano kocnice,obadve papuce idu gore dole,stegnu pa popuste imam osecaj da su dobosi jajsti kao da je nesto krivo
 
Na ovoj rakovici sto sam je skoro terao, kad jedan zadnji tocak stoji a drugi se vrti, cuje se neko cangrljanje, ocemu se radi? pitam iz radoznalosti, nije moj traktor....
 
neverujem da je do toga ali moguce je,na primer kada idem polako i nagazim lagano kocnice,obadve papuce idu gore dole,stegnu pa popuste imam osecaj da su dobosi jajsti kao da je nesto krivo
Ako su doboši krivi kako je moguće da baš na oba točka papuče reaguju isto? Odnosno kako je moguće da baš oba točka pri kočenju jednako i u isto vreme dižu i spustaju papuče? Kapiš? Aj da različito cimaju,ali isto..... Ili sam pogrešno shvatio post....
Kremator mišljenja sam kao i Borko. Čangrljanje stvara dif. Dok cvilenje stvaraju obloge kako Srdjan kaže ali kad kočiš ili kad su pogrešno podešene.
 
Ako su doboši krivi kako je moguće da baš na oba točka papuče reaguju isto? Odnosno kako je moguće da baš oba točka pri kočenju jednako i u isto vreme dižu i spustaju papuče? Kapiš? Aj da različito cimaju,ali isto..... Ili sam pogrešno shvatio post....
Kremator mišljenja sam kao i Borko. Čangrljanje stvara dif. Dok cvilenje stvaraju obloge kako Srdjan kaže ali kad kočiš ili kad su pogrešno podešene.
ne podizu se jednako papuce ali na obadve trese.na jednu vise na jednu manje.
 
Najbolje ti je rešenje da poskidaš doboše i da ih staviš zajedno sa poluosovinama na strug između šiljaka i onda ćeš videti koliko baca, ako može da se obradi neka strugar poravnja ako ne onda novi, i stvar rešena jer nije se sa kočnicama igrati.
 
Poslednja izmena:
Najbolje ti je rešenje da poskidaš doboša i da ih staviš zajedno sa poluosovinama na strug između šiljaka i onda ćeš videti koliko baca, ako može da se obradi neka strugar poravnja ako ne onda novi, i stvar rešena jer nije se sa kočnicama igrati.
to cu i da uradim ovih dana,nervira me vise ovo.kupio sam traktor pre 3godine sa takvim kocnicama i dalje koce dobro,mogu da stanem sa bilo kojim teretom svuda ali kada idem brzo sa teretom bas dosta secka i zadire dok kocim,rasturao sam pre dve godine zbog semeringa ali nisam proveravao dobose nisam imao vremena ali sada hocu a i moram proveriti trkace i tanjirasti jer nisam nista otvarao,treba ponekad prekontrolisati te stvari.
 
Neko je pre tebe popalio te kočnice i onda je zategao ručnu i obloge su deformisale doboš te je on postao jajast, te stvari se često dešavaju na kamionima.
 
I ja bih trebalo ovih dana da sredim kocnice na mojoj rakuli...Nego muci me nesto drugo,a to je sto joj onoliko pada pritisak ulja kad se zagreje? Da li bi tu bilo resenje ugraditi interkuler za hladjenje ulja ili to ne bi nista pomoglo?
 
ja se slabo razumem u te pritiske jel ovaj valja na 2h obrtaja, zadrugar je u pitanju nije rakovica
q2kt.jpg
 
ovo je na skoro na punom gasu zato sto landina kontra vrti bregastu vidi se da sat pokazuje 2 000 obrtaja i nije problem napraviti gornji pritisak koji i nije tako dobar visok nego je problem napraviti donji pritisak ko zna o cemu pricam razumece
 
tako je,bolje imati konstantan pritisak,koji nepada na leru ispod 2.. a na punom gasu nesmeta veliki pritisak. i velika je razlika kad je motor hladan i kad je vruc. zagrej ga ti lepo na radnu temperaturu, pusti ga na ler e to ti je pritisak koji imas.
 
Pomagajte ljudi imam problem sa 65-icom. Nece da podize bunker na beracu, ranije je lepo kipovala ali sada odjednom nece. Jednom sam uspeo da namestim onaj sraf za kljuc 17, ali je onda pisatala na hiljadu obrtaja, pa sam opet vratio i sada ne mogu da namestim da kipuje. Sta to moze da bude, da nije do nekog stelovanja?
 
Nazad
Vrh