IMR - Rakovica

Rale 83 je napisao(la):
Ima serija R65n narandjaste boje , imamo 1 u selu i gazda joj nije zadovoljan.
Retke su te serije a landina ima puno a malo za prodaju, kazu da trose za nijansu vise od fergusona
a u oranju oko13-15lit po hektaru . Da se nelazeno to oranje moze biti da 20-22cm stvarno zvuci malo al videosam da oru po 2h i idu kuci. Oraosam paralelno sa landinom sa r60 na svaka moja 4 kruga on napravi 5 a razlika u dubini ?
kakva je razlika u dubini dobra ili losa,ja mislim da je landin idetican sa rakovicom 60 samo mu je zvono na menjacu krace bos pumpa je liniska i svi navoji su mu colovni
 
Landin ima brzu 1 brzinu a motor je 54-55 ks i nemoze da ore duboko, kadbi orao na 30cm gubiobi snagu traziobi 3sporu.
@kombajner
traktor mnogo zavisi od vozaca, mislim njegov ucinak zavisi od vozaca :ppozdrav: :ppozdrav:
 
danas i juce sam orao sa rakovicom probao sam sve i ovde je neko napomenuo da topling mora da ide u gornju rupu i STVARNO tako najbolje ore sutra ce biti slika :cao:
 
30lo17q.jpg
:D
 
Ja se izvinjavam , moram stati na stranu kombajnera. Ima kod nas tri trobrazdna pluga napravljena od oltovih T2 plugova , sa kojima rkovice 60-65 mogu da rade (ugare ,plitko oranje )
max 25 cm . Tri x 25=75 i smanjite prvu za pet ostane 70cm , moj drug ore sa zekom 7011 sa trobrazdanom 3x25 prevrtac zasto nebi i rajka u lakom zemljistu? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hidraulik na Rakovicu 60

Otvaram ovu diskusiju da bi nesto vise saznao o radu hidraulika na rakovicu 60 i o popravci istog. Da li je normalno da jako brzo spusta i laksi teret (plugove). A dok traktor radi , a hidraulik je podignit , on spusta teret za koj cm i ponovo dize. Ovakva pojava je jako cesta( na svakih 5-10sekundi)
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

moje iskustvo ti je ovakvo. Probao sam takav kvar da resim samo zamenom vetila na razvodniku ali to obicno nije dosta vec treba zameniti citav razvodnik sto je na rajki povece parce gvozdja ispod sedista one velike matice cena repariranog razvodnika je oko 11000 dinara staro za novo i obavezni zameniti manzetu na klipu nezgodno je sto se mora skiniti poklopac menjaca i drzac volana ono uspravno gvozdje na prednjici poklopca menjaca
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

@ Dragan 82 Imas jedan sraf kod hidraulika u kabini sa strelicom koji hvata 17 kljuc.Strelica ima 3 pozicije.Kada je strelica prema desnim vratima gledajuci traktor od pozadi, onda ti rade izvodi za kipovanje,kada je prema gore onda sporije pusta orudja, i kada je okrenuta levim vratima,brzo pusta.
 
da li je neko resio ubrzanje kardanskog vratila? imr sada to prodaje po ceni od 850 eura kao rezervni deo a ne ugradjuje u nove traktore.
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

@bata
ne r60 to nema , to je na r 65
na r 60 je sa desne strane , na desnu nogu ima mala rucica sa oznakama mislim p-b polako i9 brzo reagovanje i proveri ulje u hidraulici jer je odvojeno od menjaca i diferencijala
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Nema jer je bas primitivno napravljena. Kod mene ta rucica uopsre ne reaguje.
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

nema paje za kipanje problematicna, videosam da ljudi ugradjuju dodatne rezervare za ulje jer je kapacitet samo 7l. Pumpa za hidraulik se nalazi u nutra nije kao na r65 ekstermna-spoljna i nema one rucke dugacke samo rucku za podizanje i spustanje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh