IMR - Rakovica

Mislim da postoji. Nisam to nikad radio ali pokušaj da izmeriš tako što ćeš odvojiti cev koja ide prema spoljašnjoj hidraulici-razvodniku i na nju priključiš manometar. Ulje preusmeriš sa 17 ključem i ručicom za dizanje poluga prema gore, upališ traktor i očitaš pritisak(trebalo bi da je nekih 210-215 bari).... Znaš postupak preusmeravanja,zar ne? Btw šta se dešava sa hidraulikom tj pločom kad moraš da je menjaš?
Sve komplet radim,gumice,caure,osovinu,ventile,prepakivam pumpu...pomalo izgleda da je ubacila motornog ulja u hidr.sistem,nije puno,ne dize nivo,al mi prlja ulje-sumljam na pumpu,a ventili izgleda popustaju,jer iako je menjana manzetna na klipu,kada se ugreje ulje,na svakih otprilike minut cupne,jer negde izgubi deo ulja.stavljam sve novo,jer mi se ne radi opet nanovo.
 
Zna li neko mozda cenu prednje mrezice sto ide iza prednjih prozorcica od haube na r65? Znam da ima da se poruci ali ne znam cenu.
Zahtevan gazda pa voli da mu sve bude cakum-pakum :haha:
 
Ako nekom zatreba imam ja nove blatobrane za rakovicu nove skinute odmah jer je stavljena kabina i tako stoje godinama.. Kome trebaju...
 
Za par dana cu okaciti slike r65 koju upravo sredjujem i za koju mi treba mrezica. Ista kabina, isto sve. Dosta urnisana je bila i dosta posla je bilo oko nje
 
MONTOYA ne mogu tacno da se setim cene sega pojedinacno, ali znam da je racunica bila posle svega oko 1800-1900 maraka, radjeno decembra 99 i januara 00, ali to je bilo sa obradom kompletnom, novom lamelom, novim ventilima, novim vodjicama, nov auspuh i reglaza bosh pumpe i dizni. Pogledacu malo da potrazim racun od majstora koji mi je obradjivao motor i prodao te delove.
Kad sam bio kod njega on je izvadio na sto nase klipove, neke turske i perkins klipove, jedino su perkins se sijali ovi nasi i turski su bili neke sive boje i perkins su imali jos jednu mazajucu kariku dole, sto i ovi original koje smo izvadili nisu imali i zbog toga je pala odluka da se ugrade perkins delovi.
 
1120+pdv+kurir od Šabac do Žabalj.Odgovor sa Sinisu iz teme MTZ...zvao sam-md komerc-nemaju, jusel-nemaju(iako sve uredno stoji na sjtu kao da imaju)gumice su 1700 din-higum...zatim prodavnice iz teme rezervni delovi-samo jedan ima-cena 20100 din...onda zvao u fabriku u Rakovici-18100 din,gumice sve prodaju samo na komad-nemaju garniture...zatim prodavnice po Pancevu...ima,90 eura,al ko zna cija mala privreda,a to bas i ne bih da stavim...i jos nekoliko manjih trgovina...sramota je da deo za nas traktor se nadje 5 puta teze nego npr za ursus,zetor,mtz,ltz...
 
Zar ne vidis da je covek pronasao delove na pet mesta. Samo je kvalitet pod znakom pitanja.
 
Nazad
Vrh