IMR - Rakovica

Da li Rakovica 65 moze vuci dvoredni zmajev berac. Ja sam cuo da je dosta spora na kardanu, i da nije bas najbolja za branje kukuruza. Imam u ponudi jednu u dobru rakovicu za solidnu cenu... Pa mi bi svaki vas savet dobro dosao... Hvala unapred.

Ja sam imao rakovicu 65 i zmaj 223,bez problema ga moze vuci. Tacno je da u brdu malo teze ide,ali ide svaki traktor te snage a bez prednje vuce ce teze vuci ,i to samo zbog proklizavanja. Zmaj dvoredni i sip dvoredni su iste tezine,oko 3500 kg. Sip ima tezu desnu stranu i mnogo pre ce potonuti od 223. Ovo znam iz iskustva,jer smo komsija(on sa sip) i ja(sa 223) brali zajedno,on se non stop zaglavljivao a ja nijednom.Na kraju sam ja sve zavrsio,jer od njega veca steta nego korist.
Sto se tice jednorednih,laksi je sip.
Mana rakovice u kombinaciji sa beracem(ali i uopste,jedna od mana)-spor kardan,ali i to se moze srediti za 250 do 300 evra.
 
Poslednja izmena:
Ljudi koliko ovo vredi?

Uploaded with ImageShack.us Hteo bih da okacim oglas a nemam pojma koliko vrede... Mozda je off jer nisam siguran da li je od rajke ili imt-a. Ali je ovde bilo reci o njima pa reko ajd da ovde i pitam.
 
Kako se ubrzav kardan? Dajte neki broj.
Ja sam frezao sa rajkom pa sam uzeo rusa i mislio da mi kardan radi na 1000 obrtaja jel je bio mnogo brži od rajke međutim kad mi je bio serviser rekao mi da je na 540 obrtaja tada sam ukapirao da je rajka jako spora.Odlično bi mi došlo da je ubrzam.

---------- Poruka napisana u 21:51 ---------- Prethodna poruka je at 21:50 ----------

Kod nas se par kreće od 300 do 500 kn. Neki dan sam kupio jedan uredan za 5 eura, naišo na njega na otpadu i kupio ga na kile.
Moj će onda završiti kao klupa u voćnjaku:osmeh:
 
ja imam rakovicu 65 i teram fapovu frezu 2,10 ubrzao sam kardan i preporodio sam se ne oseca je dok kad sam imao obican samo me gurala i palio sam lamelu a o beracu i da nepricam kako ide poslacu ti telefon na pp
 
Ljudi koliko ovo vredi?

Uploaded with ImageShack.us Hteo bih da okacim oglas a nemam pojma koliko vrede... Mozda je off jer nisam siguran da li je od rajke ili imt-a. Ali je ovde bilo reci o njima pa reko ajd da ovde i pitam.
Ja kad sam kupovao za moj 540 zbog voca platio sam oba 15 eura u Rumi,cena im je tad bila oko 20-25 eura.Posle sam ih skinuo jer su se jako lose pokazala u Sljivama, kad prolazim zapadne grana izmedju krampona i krila i odmah polomi granu.Kod nas ima tih krila po selu,a neki su ih i pobacali jer su istrulila od stojanja.
 
dajte i meni broj za te ubrzane kardane... ja bih sa njom vukao dvoredni, pa mi to treba... a kako se to ugradjuje, jel ima dosta posla ili?
 
ja sa tim nemam problem kod mene na beracu je sve ubrzano jos pre ugradnje kardana zato sto nije mogla da bere ko svet sad kad sam ubzao sve je uredu jos joj je lakse a frezu bolje tera nego belorus to je kardan ja mislim ubrzan na 750 obrtaja i zato joj nesmeta
 
Nazad
Vrh