IMR - Rakovica

Pa kaze tata ako hoces superku nju cemo uzeti,ali ipak da dajemo 1000 e za to je ipak mnogo,za gume nemam pojma,gdee bi ti trebalo da pitam ??? Ja bih vise vileo da stave vece gume.... S obzirom da je prednja vuca,i da su prednje gume na prednjoj vuci iste onda verovatno moraju da stave gumu odredjenih dimenzija,tj nema izbora... ili ja gresim ???

DOPUNA da se zahvalim clanu mirku 015 ,zato sto sam mislio da se uz r 76 dv standardno dobijaju vece gume,ali sam pogresio. Zvali smo prodavca i rekao je da se dobijaju manje gume,za vece gume ni on nije bio diguran pa je morao da pozove fabriju,menjanu se i prednje i zaadnje felne i doplata je 45 ooo ,tako da cemo najverovatnije ipak uzeti vece gume, jos jednom hvala mirku 015 :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 18:20 ---------- Prethodna poruka je at 12:18 ----------

Treba mi Hitno pomoc... Moram do ujutru da odlucim i javim prodavcu da li da na rakovicu 76 DV stave gume 14 ili 16... pricao sam sa nekim ljudima i svi govore razlicito... Ja sam hteo da stavim 16tice.. Traktor mi je najbitniji za teske poslove dok mi j etransport u drugom lanu... I zanima me vase misljenje???
 
Poslednja izmena:
Sa 16 ne mozes da radis medjurednu obradu...osim toga,bolje su sire gume.koja je cena obicne 76,a koja 76 DW?
 
za to imam 542,tako da rakovica bi radila oranje,tanjiranje,drljanje,setvospremiranje... Kazu mi kao da gubi mnogo snage sa sirim gumama i da nisu ini dzabe u fabrici stavili 14ice... Sad sam skroz zbunjen a moram da odlucim do sutra..
Nisam video da si me pitao za cenu 76DV bez kabine je 13 000 e a bez dv umanji za 2 800e
 
Poslednja izmena:
Vlado,oduvek na 76-ci su isle gume 16.9-28,sada ugradjuju 14-ke zato sto su jeftinije,pogotovo Trayalove jer te stavljaju.Ako uzmes 16-ce dobices gume sa uskim kramponom Cultor a to su mongo bolje gume od trajala koji ima jako siroke krampone.Trajal ne proizvodi gume 16-ce.Kod mene ko god je uzeo novu 76 -cu menjao je gume i pre vremena i prelazio na vece gume komplet.Moj savet uzmi vece gume neces se pokajati.
 
Vlado ja sam na rakovici dobio 14ice ali sam ih brzo promenio istavio sam 16ice mislim da su 16ice mnogo bolje za teže poslove a nije tačno da sa njima ne možeš raditi međurednu obradu.Jasam sa mojom rakovicom sa 16icama ulazio i u redove od 50cm za repu ili soju doduše na knap ali sam ipak mogao da prskam. što se tiče širokih redova 70cm tu nema nikakvih problema teraš bez problema.
 
tast mi kupio 76 pre dve godine i da ti kazem ona ima snage al zbog 14ica guma ona proklizi sta god teze treba da uradi,mnogi su menjali u selu gume i stavljali 16 ice i svi koji su promenili su zadovoljni.A i starije serije R 76 su fabricki bile sa 16icama
 
Puno hvala svima na odgovorima,i ubedili ste me da stavim 16ice :osmeh: u principu i ja sam imao isto takvo misljenje kao i vi ali me je njih par ubedjivalo da to ne radim,jer su na 76ici standardno 14ice i da traktor nece imati dovoljno snage za te gume i sl gluposti,neki su rekli probaj i jedno i drugo,ali s obzirom da je u pitanju i prednja vuca nisam bas toliko bogat da menjam i prednje felne sa gumaama,mada mi kad smo jurili 577 trazili smm sa tim gumama a u principu to je isti s 44 motor... Jos jednom HVALA,MNOGO STE M POMOGLI !!!
 
Zadnje felne ti ostaju iste,znaci 28 coli i mozes da montiras i 14 i 16.A prednje gume isto moraju druge ako idu gume 16-ce.
 
Javicu ja sutra prodavcu da stave 16ice,tako da ce to biti sve fabricki,, doplata je 45 ooo i ne subvecnionise se ,kazu da to spada u dodatnu opremu
 
Pitaj onog koji ima siroke gume tj Mene :haha:.Ja imam Rakovicu 65 ali bez prednje vuce sa zadnjim 16.9.30 gumama i mogu ti reci da sa tim gumama nece ti trebati prednja vuca.Eto toliko od mene da dodam i ja svoje misljenje.:ppozdrav:
 
Kod nas u selu ima dve 76-ice. Jedna ima 14.9x28zadnje i 6.00x19prednje a druga 16.9x30zadnje a prednje ne mogu tacno da se setim ali mislim da su 6.00x20. Obe su tako dosle iz fabrike. Prva promasaj-druga... pa,bolja je. Nije da nije. Tako da je i moje misljenje kao i mnogih 16-ke obavezno. Jedino ne znam da li mozes da biras i izmedju colaze felni tj 28-ice ili 30-ke....
 
moje misljenje,posto sam imao rakovicu 65 :
za r 65 gume 14,a za 76 - 16. inace,kako sam cuo, osamdesetih godina rakovice 65 su izlazile sa gumama 13.
 
To su bile gume 13-28 i one su po velicini kao danasnje 14,9-28.Tadasnje 14,9-28 su skoro ko danasnje 16,9-28.Kalupi su se malo promenuli s vremenom
 
Na mojij R 76 su fabricke 16.9-30,ja sam hteo da uzmem 16,9-28 to su drugacije gume od ovih pomenutih koje imam na Rakovici.Traktoru je teze da ore i moze da pokida lamelu . ljudi su me savetovali da stavim 14.9-28 jer je jaca a ove koje imam treba da idu na 560 ili 577, stoga bolje je kupiti Rakovicu sa manjim gumama jer ove koje imam nisu za 76 vec one kao sto su na 558.
 
Ja msm da ove sto sam narucio i jesu 16,9-28... Meni nije jasno zasto mislis da na r76 ne moze da ide 16.a na 577 se stavljaju i idu bez problema,cak sta vise na 577 iu i 19..
 
Na 577 ide 18,4-30,a ti ces dobiti najverovatnije 16,9-28 Mitas ili Cultor.Kod mene svi imaju felne 28,niko nema 30 coli.
 
Nazad
Vrh