IMR - Rakovica

Pozdrav uvazene kolege. Da li neko od vas zna gde moze da se kupi gumeni amortizer od sedista za rakovicu-60. Hitno , ubi me ovako dva dana vucem osoku i ode kicma. Hvala unapred.
Ja sam ubacio neki manji amortizer,tj oprugu od zetora od prednjeg trapa.Radi kao sat.
 
Otisao mi obrtomer u rakovici i odem u dve radnje u jednoj 3500,a u drugoj 2500 a u Rumi na vasaru gledao 1500.Sutra najlon N.Sad pa cemo da vidimo tamo

A sto ga ne otvoris i vidis u cemu je problem! Ja moj otvarao i napuko mi prvi zupcanik koji okrece sve brojeve, pa ga premestim skroz na kraj, a zadnji stavim na prvo mesto i teraj dalje. Ipak mislim da je taj sto je na traktoru kvalitetniji nego ovi po buvljaku
 
Evo i ja sredio rajkicu,zimus sve ispregledano i srednjeno(motor,menjac,hidraulika....)a pre neki dan je ofarbao.Ko nova,samo je zeza sto ima 40 godina. :haha:
dsc00025.jpg
 
Ostale ti samo prednje gume da zamenis i onda je sve ok. Za ovo sto si do sad uradio cista 5ica.
 
Ne mora ni to. Ako nisu trule sta im fali, moze on tako da tera. Odokativno nisu lose.
 
Stavio sam ove felne jel komsija ima zastavino kamionce i kada menja na njegovom kamionu gume(stavlja nove) stare daje meni za dz i stavljam na rajku.Na kraju krajeva prednje gume nisu ni bitne jel u principu nemaju nikakvu ulogu osim da se kotrljaju.
 
te gume su čak šta više korisne ne mora čovjek da ide u teretanu -pod uslovom da je mehanički volan
 
To je mozda jedina mana,ali sva sreca to mi nije nikakav problem.:haha:
Uzgred mnogo duze traju od originalnih one se izlizu dok kazes keks.
 
da li je neko imao problem sa rakovicinim hidraulikom?stalno lomi klipnjacu hidraulika!u pitanju je rakovica 76.
 
Kod ove rakovice gore nije samo problem u tome sto treba malo vise snage da se okrenu tockovi,jer i ja na mom imt imam mehanicki volan ali nikad ne skrecem u mestu ec uvek malo pomerim traktor. Ali je problem u tome sto ce tako vrlo brzo da strada upravljacki sistem jer trpi mnogo vecu silu nego da su tockovi koji su propisani,pa mu je i radni vek za nekih 40 % kraci,a druga stvar je tome sto je izuzetno tesko kad npr tanjiras ili drljas pa kad na vratinama treba da skrenes jer tockovi dosta proklizavaju a pogotovo ako je malo neravno,ja na mom traktoru treba dapromenim levi tocak jer se skrozi zlizao a drugi je dobar,i kad sam par puta skretao psovao sam i tocak i traktor :haha: jer mi desno tocak uleti u razor a drugo nema obro prijanjanje.
 
da li je neko imao problem sa rakovicinim hidraulikom?stalno lomi klipnjacu hidraulika!u pitanju je rakovica 76.

Moja 65-tica je lomila dva puta, u istoj njivi na istom mestu, ali tako se namestilo da sam prednjim tockovima izlazio na breg i onda podizao i tad je lomila. Kazi nesto malo vise, sta podizes kad je polomi? Gde? Dali na ravnom ili na bregu?
 
Jel neko skoro menjao ulje u bocnim reduktorima na 65-ici? Interesuje me koje je sipao_Od kako je kupljena nije menjano,a sad cale planira da prekiva kocnice pa reko valja da se sipa novo:osmeh:...
 
Jel neko skoro menjao ulje u bocnim reduktorima na 65-ici? Interesuje me koje je sipao_Od kako je kupljena nije menjano,a sad cale planira da prekiva kocnice pa reko valja da se sipa novo:osmeh:...

Isto kao za menjac sae90 i ide 1.5litra po reduktoru, ali ja nisam menjao skoro, mislim pre jedno 10-12 godina ima, atrebalo bi zbog opiljaka jer moze da se desi ovo:
2d6jfw0.jpg


Ima jos slika na strani 32. Nije nikada menjano ulje i zbog opiljaka se rasturio lezaj i napravio sve ovo
 
Kod ove rakovice gore nije samo problem u tome sto treba malo vise snage da se okrenu tockovi,jer i ja na mom imt imam mehanicki volan ali nikad ne skrecem u mestu ec uvek malo pomerim traktor. Ali je problem u tome sto ce tako vrlo brzo da strada upravljacki sistem jer trpi mnogo vecu silu nego da su tockovi koji su propisani,pa mu je i radni vek za nekih 40 % kraci,a druga stvar je tome sto je izuzetno tesko kad npr tanjiras ili drljas pa kad na vratinama treba da skrenes jer tockovi dosta proklizavaju a pogotovo ako je malo neravno,ja na mom traktoru treba dapromenim levi tocak jer se skrozi zlizao a drugi je dobar,i kad sam par puta skretao psovao sam i tocak i traktor :haha: jer mi desno tocak uleti u razor a drugo nema obro prijanjanje.
Zato su napravljene leva i desna kocnica pa se vrtis kako hoces. :)
 
Bila je 80 evrica polovna, dok je nova tad bila 26000 dinara, a poklopac cizme gde je i glavcina tocka je je bio oko 16000din, ali smo dobili od coveka celu cizmu za 100 evra i uzeli jos i dva lagera p[olovna prva ugradnja.
 
Borko nešto razmišljam da li bi ta čizma mogla da se zavari i da se prebaci na levu stranu, da taj vareni deo dođe sa gornje strane.
 
Video sam te slike pre,ali nisam mogao sad da trazim.Na mojoj nije menjano ulje u bocnim reduktorima od kako je kupljena 96'-te,niti su radjene kocnice,a prevukao sam trupaca na dva tocka koliko hoces...

---------- Poruka napisana u 15:24 ---------- Prethodna poruka je at 14:49 ----------

nzjg9t.jpg

25swnpc.jpg

mozda i moze,cini mi se da je slicno rastojanje izmedju rupa na ploci...

---------- Poruka napisana u 15:26 ---------- Prethodna poruka je at 15:24 ----------

Borko valjaju li zatezni lanci,jesenas sam ih pravio?
 
Nazad
Vrh