IMR - Rakovica

Borko ja se slazem da jedino preko pumpe hidraulicne moze da ode ulje iz motora u hidraulik,ali pitanje je sta stvara pritisak ili ne znam kako da nazovem da ulje iz motora ode u hidrauliku,ako je hidraulicna pumpa u redu,tj promenjen je semening.Da napomenem da se to dogadja u intervalu,ne nestaje po malo ulje iz motora,vec radi sve dobro onda odjednom npr,predje pola litre ulja u hidrauliku onda radi pola sat dobro onda ponovo odjednom povuce ulje.Moje pitanje glasi? da li moze neki drugi uzrok da bude a da nije to hidraulicna pumpa.hvala
 
Pujol Moguce je da ti motor duva i pod pritiskom ubacuje ulje u hidraulicnu pumpu.(ili lose ulje pa isparava i pravi pritisak).
 
može da se dogodi da on to ulje potroši,da ono ispari,da ga prospe

---------- Poruka napisana u 01:57 ---------- Prethodna poruka je at 01:48 ----------

Nemoj da te ko cuje da je bolja u oranju od IMT 558.....mada orem sa njom. ::namigivanje:: :cao:
ja radim sa r60,orem sa imt trobraznim plugom od 12 coli,bez kopir-točka,vuče ga na 25cm lakše nego r76 na istoj dubini sa imt dvobraznim plugom od 16 coli
 
Borko ja se slazem da jedino preko pumpe hidraulicne moze da ode ulje iz motora u hidraulik,ali pitanje je sta stvara pritisak ili ne znam kako da nazovem da ulje iz motora ode u hidrauliku,ako je hidraulicna pumpa u redu,tj promenjen je semening.Da napomenem da se to dogadja u intervalu,ne nestaje po malo ulje iz motora,vec radi sve dobro onda odjednom npr,predje pola litre ulja u hidrauliku onda radi pola sat dobro onda ponovo odjednom povuce ulje.Moje pitanje glasi? da li moze neki drugi uzrok da bude a da nije to hidraulicna pumpa.hvala
mogao bi da pokusas da promenis pumpu i da vidis sta se desava posle,nevidim mesto gde ulje iz motora moze da udje u hidrauliku,jedino na semeringu pumpe ili ako je pumpa napsla naprsla i onda kada se zagreje ona se malo rasiri a ulje razredi i prodje,ali to su predpostavke,samo teoretski moguce.

---------- Poruka napisana u 22:08 ---------- Prethodna poruka je at 22:05 ----------

može da se dogodi da on to ulje potroši,da ono ispari,da ga prospe

---------- Poruka napisana u 01:57 ---------- Prethodna poruka je at 01:48 ----------

ja radim sa r60,orem sa imt trobraznim plugom od 12 coli,bez kopir-točka,vuče ga na 25cm lakše nego r76 na istoj dubini sa imt dvobraznim plugom od 16 coli
i ja orem sa r60 i to u ekstremno teskim uslovima i nije me jos niko uverio da 558 bolje ore,nevidim nijednu razliku izmedju ta dva traktora osim hidralike koja je bolja na 558 ali meni radi odlicno hidraulika na r60
 
Nerazumem se puno u motore ,ali ako se sve to dešava što si tu naveo,zašto postoji odušak na motoru (iberlauf) ili da nije on zapušen
Ja mislim ako je motor u losoj kompresiji on propusta kompresiju pored karika i duva u karter odatle pritisak.
Jedno pitanje za sve poznavaoce Rakovica 65 Danas sam malo orao ponekad sa blokiracem i sad mi se desava da blokirac nece uopste da ukljuci.Sto se to desava??
 
dobro vece forumasi,interesuje me da li je neko pokusao malo da se resi te silne buke u rakovici 65s imamo je od prosle god ima kabinu tapaciranu sve je ok ali iz motora dlazi nenormalna buka motora kao da ima 30god da li je neko probao da stavi neku izolaciju ispod maske kod rezervara,jer vidim da ima mesta od rezervara do vazdusnog filtera nekih 10tak cm mesta pa da li se moze napraviti neka pregrada da ne dozvoljava buci od motora da ulazi u kabinu..........
 
Ja mislim ako je motor u losoj kompresiji on propusta kompresiju pored karika i duva u karter odatle pritisak.
Jedno pitanje za sve poznavaoce Rakovica 65 Danas sam malo orao ponekad sa blokiracem i sad mi se desava da blokirac nece uopste da ukljuci.Sto se to desava??
Ako ima lufta na poluzi onda je celicna civija ili stift na poluzi kojom ukljucujes blokadu. A mozda je i nesto "teze" samo nam moras malo pomoci.... Daj jos neke simptome... @ SrdjanTeodorovic mozda je neko i probao samo je pitanje dal ces to pronaci na forumu.... Mislim da o tom nije pisano. U svakom slucaju zna se sta je potrebno da bi se sprecila buka. Totalno zatvorena kabina na gumenim jastucima-nosacima i sto vise izolacije iznutra s tim je i kabina tisa. Pa ti sad vidi sta ti je ciniti....
 
Poslednja izmena:
Ja mislim ako je motor u losoj kompresiji on propusta kompresiju pored karika i duva u karter odatle pritisak.
Jedno pitanje za sve poznavaoce Rakovica 65 Danas sam malo orao ponekad sa blokiracem i sad mi se desava da blokirac nece uopste da ukljuci.Sto se to desava??


Kako je sinisa1979 napisao, desava se da vremeno propadne civija, meni se barem X puta desavalo na poluzi za blokirac i na rucici za kardan
 
Probaj ubaci dve čivije, ubaciš prvo jednu pa posle u nju ubaciš drugu jer je tad mnogo čvršće sa dve čivije nego sa jednom.
 
Pozdrav vlasnici IMR-a, negde na forumu sam video stariju rakovicu sa novom kabinom, neko je menjao,ugrađivao...
Nešto me kopka takva kabina a nemogu naći sad te slike te kabine, pa ako znate gde je a ste voljni...hvala.
 
Abro strana 89 ima slika rakovice sa novom kabinom, kolega rale postavio, kabina jeste lepa ali i lepa cena mislim da je negde oo 2000€.
 
Hvala.
To je ta kabina ali bilo je više slika, mislim da nije isti traktor. Ako me sećanje ne vara neko od članova je postavio na svoj traktor pa sam hteo par info. Možda ako znate ko to pravi, cena...Najviše sam zainteresovan kako to izgleda u kabini. Dali valja ičemu ili je samo na oko lepa.
 
Pozdrav vlasnici IMR-a, negde na forumu sam video stariju rakovicu sa novom kabinom, neko je menjao,ugrađivao...
Nešto me kopka takva kabina a nemogu naći sad te slike te kabine, pa ako znate gde je a ste voljni...hvala.
Ja sam stavio al neznam gde
Rale je to slikao u mehanicarskoj radionici Cvetkovic u Mustapicu.Vlasnik je na rakovicu 60 stavio novu kabinu koja je u ono vreme pre par godina kostala 1350 e(po recima vlasnika)Inace kabina je bila kod Cvetkovica na farbanju jer je tako lose ofarbana da je cela korodirala za 4.5 godina a,vidjao sam na nekim novim rakovicama sa istim kabinama da su njih dosta lepili, tj dihtovali blatobrane silikonom jer propusta vodu u kabinu.

Sinisa 1979 Lepo je radila blokada dok juce nisam orao i ona je pocela slabije da ukljucuje,tj ukljuci blokadu ali kao da ne udje zupcanika na zupcanik nego zablokira oba tocka pa proslajfuje(cuje se kako proslajfuje unutar menjaca).Ja sam tako terao i kad mi zatreba ja je ukljucim,kad na pola oranja ja probam da je ukljucim a ona nece uopste da blokira.Da napomenem poluga blokade koja se aktivira nogom dodje skroz dole do patosa i ne ukljucuje uopste.
 
Nazad
Vrh