IMR - Rakovica

Aco mani se tih špecija nego ga zavari i nema zime za Eskime! Popustilo je tačkasto varenje unutrašnjih pregrada i zato imaš na više mesta curenje...
 
Meni je jedan automehaničar zalemio (velikom lemilicom - sekiricom) rezervoar od Rakovice. Do sad drži bez greške.
 
Da li neko zna gde ima da se kupi polovno vratilo hidraulika Rakovice 65? Može i novo ako ima originalno.
 
Momci, moram sa vama da podelim jedno neprijatno iskustvo.

Sećate se da je letos moja Rakovica 47 doživela generalnu. Platio sam 700€, koliko je majstor i tražio. Rekao je da će sve on uraditi po pitanju obrade i zamene delova. Bilo kako bilo, sklopio je motor i on radi bolje nego pre. E sad ide zanimljiv deo: Naglasio je da posle četrdesetak sati oteram traktor da mu dotegne glavu, našteluje ventile i zameni ulje. U međuvremenu sam sâm zamenio ulje i filter. Pre par dana sam oterao traktor na "servis". Narednog dana sam ga preuzeo. Rekao je da je uradio sve što treba i da je servis besplatan. Častio sam ga 1000din, malo se nećkao ali uzeo je.
S punim poverenjem sam preuzeo traktor, nisam ni zagledao. Malopre uzmem da menjam antifriz. Primetim da je motor svuda suv kao i pre. Zvuči neverovatno da mu nigde ne kapne nafta, a morao je da skida rezervoar. Nigde ni ulje da mu pobegne. Konačno spazim ona dva štafa koja drže deklu ventila. Na njihovim navojima PRAŠINA IZ BALIRANJA, s prednje strane, kako je ventilator duvao tako je nabio prašinu na navoj i na matice. Dekla s gornje strane isto prašnjava.
Evo slika pa procenite da li ja umišljam nešto ili je lik štelovao ventile kroz deklu!







Po meni, ovo pipnuto nije. Dajte vaša mišljenja. Da li da odem i tražim objašnjenje, da li da ga zovem, da li da prihvatim da sam budala i da ćutim.
Postavlja se još ozbiljnije pitanje, a to je: Da li je on nešto zamenio letos ili je samo sklopio sa starim delovima. Motor je rasklapan skroz, to sam video i opran je iznutra. Ulje je bilo žuto duže vreme. Ali šta je osim toga urađeno, ostaje veliko pitanje.

Molim vas pogledajte slike u krupnom planu i dajte procenu da li je ovo skidano.
 
Pa za sad radi ali čovek je obećao besplatan taj neki prvi servis. Oterao sam, nije uradio, a kaže da jeste. Pre toga mi pričao kako ako se glava ne dotegne, hoće da strada dihtung glave. To mi ima logike ali što onda nije urađeno? Ja verujem da nije, vi procenite.
 
Uradili smo bar 50 motora i nikada glavu nismo dotezali niti ventile dostelovavali.Samo prilikom sklapanja prvi put zategnemo,sacekamo 12 sati dotegnemo ponovo i onda sklapamo dalje i to vise ne pipamo.Ako sve radi kako treba moguce je da je i on uradio po slicnom principu a taj "servis" samo izmislio da se slihta.
 
Još jedno pitanje: Jel moguće dotegnuti glavu ako se ova dekla ne skida? Ima li unutra šrafova ili su samo ovi što se vide okolo?
 
Nazad
Vrh