IMR - Rakovica

Ovaj deo su ti odsekli (br.40)?




- - - - - - - - - -





Evo kako to izgleda:

Pozdrav Dukej
Na slikama koje si postavio vidi se stariji sistem hidraulike. Na mom traktoru koji je iz '97 godine je noviji sistem koji se od ovog razlikuje izmedju ostalog po klipu, klipnjači i nosaču klipnjače. Razlikuje se takodjer i zadnji poklopac hidraulike. Na novijem sistemu je na deo koji si označio a nosi broj 40 u donjem delu pera zavarena osovinica fi 10mm koja desetak milimetara ulazi u cilindar uz sam zid cilindra. Nju udara zid klipa i tako zatvara ventil. Sve ovo je u globalu slično a princip rada isti. Ovo sam video tek kada sam otvorio gornji poklopac na komšiskoj Rakovici koja je iz 2007 godine i kupljena je nova.
7b7e95732aae926fc5d41ace7a090615.jpg
4793583256f0bad501ee8cf69d666ece.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
3cc7c3f6950eb14dbacc6d70dbb7194c.jpg
 
Crkli ti Indijski ili nasi?Ja imam taj Indijski na r60 trenutno broji oko 120 rs,a pre toga bio njen original iz 79god.Za sad radi a koliko ce videcemo,vidim da sate broji uredno spram starog nisam primetio da vrti brze sate,a cuo sam da ima i toga.Skala obrtaja nije precizna i to mi smeta al jbg,nekad pokazuje tacne obrtaje nekad manje,nekad vise.Bitnije mi da znam radne sate,nek izdrzi 500rs i za placenih 1100din bicu zadovoljan.Kvaliteta vise nema nigde pa kolko para tolko muzike.
Indijski su crkli. Nije strasno sto malo podrhtava skala, ovo bre mlati bezveze.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Na mojoj Rakovici takođe imam veliku kabinu kao ova na slici, i super je što se tiče prostora unutar kabine. Mada to više i nije neka prednost jer zbog policije ne mogu iskoristiti što postoji dovoljno mesta da nekog povezeš (radnika npr.). Ali joj je mana (za mene ogromna) što ima velike blatobrane pozadi i otežan je pristup radilu kad kačiš, otkačuješ, podešavaš topling... Npr. otkačivao sam parač na palete, malo je i viši teren na kome sam ga parkirao, plus podignute krajnje baterije i prosto nisam mogao da priđem sa starne da raspustim topling već samo od nazad preko radila... Kod male kabine je to mnogoo lakše, i često dođem u iskušenje da odsečem te blatobrane nazad.
 
Ne znam tacno, farbanje mi radi covek iz sela i mogu ga pitati kad odem po haubu, to je ostalo jos da zavrsi. Ova je morala da se farba, bila je bas propala. Sad je skoro komplet remontovana, samo menjac joj nije diran...
 
Nazad
Vrh