IMR - Rakovica

Tacno.Najjednostavnije i najjeftinije.Ja imam klip,ali nemam prekidac.Nikako to da nabavim i da ugradim na sejalicu...
Mislim da bi mogao onaj ventil od brisaca od FAPa 1314 ili Dajca. To bi bilo najjeftinije resenje, a jedini problen je sto bi na svakim uvratinama morao da se odvce po jedan mali srafcic, ali opet je i to lakse nego oruk metoda:osmeh:
 
Posto je pumpa i sto si je menjao? Na mojoj 65-ici se nesto dogodilo,pocela je da trosi gorivo nenormalno...e sad menjao sam ulje bas pre toga pa sam tipovao na membranu ac-pumpe jer mi se vise puta desavalo da pomesa ulje i naftu po zameni(ne samo na rakovici vec i na imt),ali nisam primetio da je podigao nivo u karteru mozda malo,a opet kaplje mi na semering radilice pa mi pada na pamet da sve sto ulije u karter izbaci na semering... Postoji li neki nacin da se vidi mesa li naftu sa uljem?
 
Jel ima neko sliku (šematski prikaz) delova dopunskog razvodnika (za kipovanje) na Rakovici? Kod brata je zapekao (nikad nije ni korišćen) pa bi trebalo da ga rasklope a mnogo je lakše kad se vidi gde šta ide...
 
imalo je to nekad na netu da se nadje u ppt katalogu sad nema vise,ako iskopam negde okacicu....
 
@djele pumpa je placena 580KM a mijenjana je jer nije htio da pali bez odracavanja. Palio je samo hladan a topal ni naopako i tako zadnje dvije godine. Pokusavo sve od promjene filtera crijeva ac pumpe, znaci sve al nista. Na kraju povadio dizne i pumpu i bosisti, reparacija 350 al kaze covjek kupi novu. Odem kupim, pali na pola kljuca
 
Ma kod prethodnog vlasnika puko,varen kod njega ali je pusto pa hajmo reci 2 litra na dan. Probao razne tezne metale i svi godinu i onda voda nadje put. Sad sam uradio ovako i za sad nema problema. Izbusene 4 rupa za saraf (kljuc 10) narezan navoj zatim stavljena diht masa za temperature, pluto od 3 mm i flah od gromobrana. Za sad ni kapi a nadam se da nece nikad.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Mi smo varili gusanim elektrodama i preko tecni metal, koji je vremenom poceo da se guli i otpada, ali opet blok nije pustao vodu, sve dok se ne znam kako sraf za ispustanje nije nekim slucajem zapusio i ostlo je nekih 200ml vode i razbilo blok. Sva sreca kristali uspesno resili problem. Evo sljaka vec nekoliko godina a ni kapatke ne pusta:osmeh:
----------------------------------------
Nego zaboravih da pitam. Ima li kakve razlike u kabinama na Rakovici 65 i 76? Gledam jedan covek je uzeo kabinu od 76 za dugove (da bar tako izvuce pare) ali kaze ne pasuje za 65icu.
 
Na svaku Rakovicu mozes staviti koju hoces kabinu, i na 60 i na 65 i na 76.
I kod mene na Rakovici je pucao blok, ali je takodje urezan navoj i stavljen flah, tako da ne pusta ni kapi.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Jel ima neko sliku (šematski prikaz) delova dopunskog razvodnika (za kipovanje) na Rakovici? Kod brata je zapekao (nikad nije ni korišćen) pa bi trebalo da ga rasklope a mnogo je lakše kad se vidi gde šta ide...

evo...
hidraulicni_razvodnik_prva_petoletka.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

skidas poklopac gde je rucica,pa poklopac gde je opruga za centriranje zatim ravnim safcigerom odvijas sesir opruge za centriranje i onda bi trebalo da se izvlaci klip na desnu stranu,odnosno ka rucici...

- - - - - - - - - -

inace imam otstampano: skice sa merama glavnog razvodnika za malu rakovicu(47,65,76) i sliku sa podacima glavnog i pomocnog razvodnika za veliku rakovicu(120,135t) razvodnik hidraulike za torpeda...jer to su sve pravili u petoletki
 
Djele morao sam ti pozajmiti sliku nadam se da se ne ljutiš.

Ovo kužište što drži ručicu mi je puklo,za razvodnik je pričvršćeno sa maticom.Ima li neko ideju gde da nabavim taj deo?
Danas bio po lamelu za R65 i imaju sitan i krupan nut ,zna li neko koja odgovara za R65 1993 god?
 
E to je to. jbg ja uzeo sitan nut,krupan imali samo indijac,ako ne paše ide zamena,korektni trgovci nisu hteli dok ne rasturim da kucaju račun.
 
Ono moje iskakanje iz brzina, izgleda los feder ili je ona civija celican posto ima lufta i u njoj. Zamijenjena ona ali i dalje ima lufta pa cu nesto izmodifikovat da nema nikako. Zna li neko da li je isti feder na 539 i na rakovici posto mi je on dostupniji za nabavit od ovog. Ni jedna od lokalnih prodavnica ne drzi nikakve federe ( strasno)
 
Slikaj utvrdjivac i oprugu. Izmjeri i ispisi i to. Ima blizu mene trgovina sa tom robom. Mogo bi ti ja poslat postom. Ili direkt oni da ti posalju.

Twjca5J.jpg


Ovako je kod mene. Lijevo su navodno od 539 a desno originalne dimenzije za 560.
 
Sutra idem u akciju opet potrage za federom ako nista koridor, ako ni to onda cu doletit do te tvoje trgovine da se ti ne za*ebajes oko toga i hvala ti puno na pomoci. Znam da je precnik 9 mm i mislim da su isti kao na 539 a na rakovici samo ima kuglica na vrhu nije ovakav utvrdjivac :D

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Mi smo varili gusanim elektrodama i preko tecni metal, koji je vremenom poceo da se guli i otpada, ali opet blok nije pustao vodu, sve dok se ne znam kako sraf za ispustanje nije nekim slucajem zapusio i ostlo je nekih 200ml vode i razbilo blok. Sva sreca kristali uspesno resili problem. Evo sljaka vec nekoliko godina a ni kapatke ne pusta:osmeh:
----------------------------------------
Nego zaboravih da pitam. Ima li kakve razlike u kabinama na Rakovici 65 i 76? Gledam jedan covek je uzeo kabinu od 76 za dugove (da bar tako izvuce pare) ali kaze ne pasuje za 65icu.

Imam neku rodbinu kojoj je pukao blok na 65-ici, kakvi su to kristali koje pominjes i kako se koriste, blok ne vec jednom pucao i na varu je puklo jer debili opet nisu pustili vodu preko zime.
 
Nazad
Vrh