IMR - Rakovica

djele@ lanci izgledaju extra nego da nisu sad malo duzi nego original pa da ti prave problem pluge kad zakacis neku prikljucnu masinu, da ne udaraju u gumu.


Mirko015@ ne postoji leva i desna cizma, one su univerzalne, zato ima one srafove za kontrolu i ispustanje ulja 4 komada i ploca za zatezne lance se srafi sa tri srafa koji su postavljeni u trougao, tako da bilo kako okrenes cizmu moze da se namontira, cak na stricevoj rakovici kad smo menjali cizmu kupili smo levu jer ona je bila dobra i namontirali je na desnu stranu.
Mogla je cizma da se zavari i da se okrene , ali nismo hteli da rizikujemo pa zato uzeli polovnu celu
 
Otkad sam suzio zadnji trap (sa fabričkih 149cm na 145cm - po oznakama iz knjige), često mi se desi da kad oštrije skrenem (bez priključne mašine) poluga udari u gumu, pri tom je i ripna zakači i to baš prilično tresne. Na starom razmaku zadnjih točkova se to nikad nije dešavalo. Moram videti kako bi se mogao namestiti sistem kao na IMT-u, gde postoji i dodatni lanac koji polugu vezuje sa sredinom traktora i sprečava je da ide previše ka gumi...
 
Imam rakovicu 65 dv koju sam dogradio ali mi pusta ulje iz prednjeg deferencijala gde se kaci kardan pa me interesuje koji je semering u pitanju ? Izvod vuce je sa leve strane.
 
Kupi oprugu na vasaru i povezi sa njom poluge najjednostavnije.

Oprugom su mi povezane poluge već godinama. Problem je u oštrom i brzom skretanju kad se pod inercijom obe poluge pomere na stranu. Tu bi onda trebalo jače zateći španer lance, al' mi to onda kod kačenja oruđa pravi problem a ne bih baš da kod svakog kačenja ronim dole i popuštam španere.
 
Pa lanci su predvidjeni fabricki da se kace na ploci za prednju ili zadnju rupu i isto tako na poteznici.Ako su na prednjoj rupi na ploci i na poteznici,tad je velika vaga na lanac i lakse se kida ali se ne razapinju poteznice kad se podizu.Kad su na zednjim rupama vaga je manja ali se poteznice razapinju kad se podizu. Zato sam je uzeo komad jaceg lanca i produzio pa je sad zakacen na prednju rupu na cizmi i na zadnju rupu na poteznici.Time sam dobio da je teze otkinuti lanac a raspon izmedju poteznica je isti u bilo kom da su polozaju.Tako da kad zakacim neko prikljucno orudje ja tad zategnem lance i nema vise setanja ni u radu ni u transportu.A kad je prazan na poteznice stavljam onaj lanac sto se dobija uz nov traktor.
 
Ja sam cekao 8 meseci,covek se bavi preprodajom traktora,kada je nabavio duplaka zvao me da pogledam,ja njemu svoj prednji trap i novac a on meni sa tog traktora prednju vucu i sve sto ide uz nju jer nikakva budzelacija ne dolazi u obzir,mogu da ti pustim broj ako hoces ,nudio mi je prednju vucu za R76.
 
to ti onda i nije mnogo skupo jer mi ovih dana kupujemo novu rakovicu 76 sa prednjom vucom,i razlika u ceni izmedju 4x2 i 4x4 pogona je 2 800 e
 
Nazad
Vrh