IMR - Rakovica

To nikako nemoze da bude neskodljivo po traktor a posebno nemoze da bude neskodljivo po trap!!!! Ja nikad ne okrecem tako traktore i stvarno se neslazem sa tim.... Cak stavise nesecam se kad sam zadnji put na traktorima razdvojio kocnice oduvek su spojene tako da obe koce...
 
Nisam pokusavao nikad to.... A ni ne planiram jednom u rikverc je dovoljno da se okrenem na svakoj njivi...
 
Ja isto okrecem sa kocnicom i unapred i unazad kada idem
Ne kazem da i ja isto nisam radio,ali malo-malo,pa bolcna pocne da se cuje na neravnom terenu,pa kupuj novu i srafove od upora...i ursus 160 konja moze da se okrene na kocnici...ako moze,ne znaci da i to tako treba i mora.i jedno pitanje-ima li neko semu hidraulika za R65 sa merama duzina poluga i osovinica unutar kucista,kao i spolja,npr za one dve kocke preko koje reaguje hidraulik?takva jedna sema BEZ MERA postoji u radionickom prirucniku za R65.
 
Ne kazem da i ja isto nisam radio,ali malo-malo,pa bolcna pocne da se cuje na neravnom terenu,pa kupuj novu i srafove od upora...i ursus 160 konja moze da se okrene na kocnici...ako moze,ne znaci da i to tako treba i mora.i jedno pitanje-ima li neko semu hidraulika za R65 sa merama duzina poluga i osovinica unutar kucista,kao i spolja,npr za one dve kocke preko koje reaguje hidraulik?takva jedna sema BEZ MERA postoji u radionickom prirucniku za R65.

Imam ja, sta te interesuje
 
Nisam vidjao rakovicu,ali 539 sam x puta vidjao,u ovogodisnjoj setvi je na svakom okretanju na uvratini 539 okretan kod kocnicom,to se kod nas praktikuje itekako.Dali je neko vidjao rakovicu u sumi naprimer,tamo je okretanje pod kocnicom kao dobar dan,nema tamo mesta za mnogo manervisanja..
 
Radi se tako sto prvo razdvojis kocnice, pa onda pritisnes onu stranu na koju zelis da skrenes. Rezultat je da blokiras jedan od tockova, dok drugi obleti oko blokiranog tocka. Ja to radim kad okrecem bilo koji prikljucak gde su ovratine uzane.
 
Ja negde pustim dva tri puta uvratine i uopste ne pritiskam kvacilo na kraju sve u hodu radim:podizem,markir na dugme na vazduh i spustam sve to u prvoj brzini.Jedino kada sejem soju onda to manje praktikujem jer je maja sest brazda jako teska,a rakovica rasirena na dva metra
 
Kod mene su vecinom razdvojene kocnice na imt 539 rijetko kad su spojene posto cesto se okrecem sa kocnicama posto ove njive gdje su manje dosta je se teze okrenuti, a sa sijacom se okrece bas lako jos je dvoredna ali kad je pun kos djubreta okrece se samo pipnes kocnicu.
 
Nazad
Vrh