IMR - Rakovica

Pa nismo primjetili nesto posebno prije. Mada sam skoro promijenio ulje i nasuo neko no name motorno pa moguce da je i zbog toga.
 
Miloše u menjač ti odlazi ako ti je pumpa ispod hidraulike tj ako nije napolju na motoru.
Potinger,more bit da je do ulja.
 
Da R65.Nije od ulja. Pumpa je sredjena pre par godina komplet a prosle godine zamenjena jedna gumica i ociscen fillter u rezervoaru ulja...Pumpa ne curi, creva i cevi su ok ali negde nestaje ulje... Ipak je Rakovica misterija od traktora...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Sinisa1979 - Pumpa je spolja...
 
Miloše moguće je da pusti u motor a ovaj malo popije malo pusti na semering-zaptivac kartera... Ne priznajem misterije. Bar ne kada je gvožđe u pitanju. :)
Rašo onda ti je gumica zveknula ako traktoren ima 500rč. Skini i rastavi sam. Nikakva mudrolija....
 
Sredjen hidraulik na rakuli, pumpa je dobra, celu plocu hidraulike sam nosio na remont. To je bilo sve lose, promenjene gumice, neki semering i ventil. Sad radi dobro.
 
Moja Rakovica 65 negde gubi vodu. Sad sam dosuo oko 3l u hladnjak, a traktor je stojao u garaži od paranja. A i u toku proletnjih radova sam isto morao da dolijem vode, (preko zime je ispuštena voda, onda pre početka sezone naspem vodu, i pre prskanja sam morao da dolijem vodu, a ne sećam se baš tačno - mislim i pre paranja da sam malo dolivao). Nigde ne primećujem da curi. Traktor normalno radi. Ima li neko ideju šta bi mogao biti razlog za toliki gubitak vode?
 
Pa puno je tri litre da ispari kroz čep za tri meseca. Traktor je u garaži, tj nije na direktnom suncu. A nisam video da vlaži oko vodene pumpe. Doduše, pogledaću sutra pažljivije.
 
Pogledaj crijevo na lijevoj stranui motora, iznad pvp. Kod mene je do sad 2 puta pucalo i bas sliscne simptome je pokazivalo. na pocetku voda curi pomalo i to s prednje strane motora tako da to od kompresora ne primjetis i vecinom curi kad se traktor zagrije. tad se malo rasiri pukotina
 
Baš sam danas zagledao vodenu pumpu. Po njoj nema znakova da curi, lepo stoji prašina na njoj i nema tragova curenja. Ja sam sipao vodu pre paranja, a posle sam samo traktor parkirao u garažu do sad. Moguće da je vodu izgubio još dok je paranje bilo u toku, samo što posle posla nisam gledao, uvek gledam pre posla. Obratiću pažnju i na creva, a moram podići haubu da vidim i hladnjak sa prednje strane.
 
Postoi jos jedna opcija ako sipas vodu do cepa normalno je da izbaci 1.5-2l vode iz hladnjaka pogotovo ako ti ne povecava potrosnju trebao si da ostavis na tom nivou pa da vidis dal ce da svlaci i dalje ako nastavi (dihtung glave)
 
Nazad
Vrh