IMR - Rakovica

Meni je kosačica Figaro tako cimala pri polasku. Odneo sam lamelu kod strugara i kada ju je zavrteo tačno se videlo da je kriva i da šeta. Onda ju je ispravio i sada polazi glatko kao auto ;)
Tako da eto proverenog uzroka.
 
10pyl48.jpg
[/IMG]
2eyynfr.jpg
[/IMG]
Jedna iz setve
 
Zeza me rakovica 65, sporo dize poluge kako god da je onaj sraf okrenut, a punu prikolicu jedva uspem da iskipujem, moram da je nateram na vise od pola gasa. Sta moze da bude problem? I na cep hidraulike mi izlazi ulje, ne znam zasto.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Dragi prijatelji i kolege. Na koji način se reguliše zadnja tačka dizanja (visina dizanja) na traktorima Rakovica R65, R76 noviji model?Zamolio bih sve one koji koji nešto znaju o ovome napišu nešto o tome ili ostave broj telefona u privatnoj poruci pa ću ih ja pozvati. Unapred hvala.


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Dragi prijatelji i kolege. Na koji način se reguliše zadnja tačka dizanja (visina dizanja) na traktorima Rakovica R65, R76 noviji model?Zamolio bih sve one koji koji nešto znaju o ovome napišu nešto o tome ili ostave broj telefona u privatnoj poruci pa ću ih ja pozvati. Unapred hvala.


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
https://goo.gl/images/c8c6jn ovu polugu 40 broj udara klip i povlaci polugu od ventila. Sta je problem kod tebe ne dize visoko ili...

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
https://goo.gl/images/c8c6jn ovu polugu 40 broj udara klip i povlaci polugu od ventila. Sta je problem kod tebe ne dize visoko ili...

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
Hvala na interesovanju za moj problem Borko. Naime radi se o sledećem. Imam Rakovicu R76 iz 97 godine, noviji hidraulik. Kupio sam je polovnu i relativno me dobro služi. Problem sa hidraulikom je sledeći. Za ovih desetak godina već dva puta mi lomi klipnjaču hidraulika. Najpre za desetak i više milimetara ukopa gnezdo klipnjače (poluloptastog oblika fi 40mm) na nosaču a zatim kao da je od stakla prelomi i klipnjaču. Oba puta desio mi se isti problem. Sadašnji delovi i ako su tobož pod žigom nisu dobrog kvaliteta. Zvanični proizvodjač je Kovačnica Crvena Zastava ali nosači klipnjača termički nisu doradjeni. I da su od aluminijuma trajali bi duže. Ja u suštini sada naslućujem da se zadnji položaj dizanja treba regulisati štelovanjem M8 matice (OK 13) sa plastičnim osiguračem koja bi sistemom poluga zatvorila ventil i omogućila preliv a ne udarom nosača klipnjače o zadnji poklopac kako je kod mene izgleda i bio slučaj. U tom slučaju radi se o prilično prelomljenom kretanju klipnjače koja se na kraju završi lomom. Ako možeš reci mi koju reč o ovom Borko i da li se odvijanjem ili zavijanjem pomenute matice zatvara ventil a time i krati put klipnjače odnosno smanjuje visina dizanja. Unapred hvala Borko i svako dobro.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Hvala na interesovanju za moj problem Borko. Naime radi se o sledećem. Imam Rakovicu R76 iz 97 godine, noviji hidraulik. Kupio sam je polovnu i relativno me dobro služi. Problem sa hidraulikom je sledeći. Za ovih desetak godina već dva puta mi lomi klipnjaču hidraulika. Najpre za desetak i više milimetara ukopa gnezdo klipnjače (poluloptastog oblika fi 40mm) na nosaču a zatim kao da je od stakla prelomi i klipnjaču. Oba puta desio mi se isti problem. Sadašnji delovi i ako su tobož pod žigom nisu dobrog kvaliteta. Zvanični proizvodjač je Kovačnica Crvena Zastava ali nosači klipnjača termički nisu doradjeni. I da su od aluminijuma trajali bi duže. Ja u suštini sada naslućujem da se zadnji položaj dizanja treba regulisati štelovanjem M8 matice (OK 13) sa plastičnim osiguračem koja bi sistemom poluga zatvorila ventil i omogućila preliv a ne udarom nosača klipnjače o zadnji poklopac kako je kod mene izgleda i bio slučaj. U tom slučaju radi se o prilično prelomljenom kretanju klipnjače koja se na kraju završi lomom. Ako možeš reci mi koju reč o ovom Borko i da li se odvijanjem ili zavijanjem pomenute matice zatvara ventil a time i krati put klipnjače odnosno smanjuje visina dizanja. Unapred hvala Borko i svako dobro.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
Tvoj problem nije u tome. Klipnjacu si lomio verovatno negde kad je ytaktor bio na neravnom uzbrdo. Kad je orudje spusteno a tockovi prednji dodju do nekog brega ili uzvisenja i ti tad dizes poluge i klipnjaca se zariva u deklu i puca. Jel tako

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Od prilike da je tako. Plug okačen na trktor, prednji točkovi na višljem od zadnjih i na podizanju kratak lom i kraj. Ali ne mogu da povežem logiku da je klipnjača usled prelomljenosti traktor-plug spala iz klipa cilindra i zapela na dekli a da je na podizanju prelomio klip

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Od prilike da je tako. Plug okačen na trktor, prednji točkovi na višljem od zadnjih i na podizanju kratak lom i kraj. Ali ne mogu da povežem logiku da je klipnjača usled prelomljenosti traktor-plug spala iz klipa cilindra i zapela na dekli a da je na podizanju prelomio klip

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ovo se desava kod tebe, to je kod rakovice normalno kad se orudje spusti a prednji tockovi odu na vislje i klipnjaca tada zapne o ivicu klipa.
Skines klip i odneses kod strugara da ti obradi ivicu kako sam obelezio crveno gore (da nije ostra) i opet da se malo pripazi i neces imati problema.
Svako stelovanje je uzaludno jer se ovo desi i napravi lom, a klipnjace nisu loseg kvaliteta i one originalne se lome kao staklo.
Nisam bas najobolje nacrtao ali vidi se sustina.

Pozdrav.
GoEbqag
YgJOLG0









YgJOLG0.jpg
[/IMG]
 
Naj iskrenije jedno veliko HVALA Borko na iskazanoj želji i trudu da mi pomogneš u rešenju mog problema. Tvoja teorija da je klip slomio klipnjaču je tačna ma koliko čudno delovalo. Medjutim da je i moja teorija o oštećenju klipnjače usled ukopavanja iste u nosač klipnjače vidi se sa slike. Hvala i na podeljenom "fazonu" kako da se u buduće izbegnu ovakve situacije i lomovi. Još jednom pozdrav i svako dobro !!!
498df446b213a07969b2787ddc7958f8.jpg
1721c70d3993547e03a6f9c8654063ce.jpg
8e8df6c9a952fced6a08a0b8f1dafa8a.jpg
07a517bc8169c200bb59a0cd84f7e76c.jpg
d25e09ed372bddb61c158669ea0aef9b.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Nisam te ja razumeo za to ukopavanje, mislio sam da je na klipu. Da li si pokusao od starog tipa da ubacis nosac i klipnjacu, da se vidi jel se poklapaju mere.
Opet kod starog tipa je drugacije reseno, a ovo za novi tip nisam video do sada da se ovako ukopa.
 
Ja imam u selu rakovicu r65 imao sam r76 i prodao,godiste 2012 i znate i sami kakav traktor,krsina ziva kozna koliko sam je puta popravljo u tresnjevici ,kupili moji iz Tresnjevice 2 nova traktora rakovica i samo posle dve tri nedelje otiso lezaj i neki zubcanici,juce pokvario se opet, problem kod hidraulike polomila osovina za rucku unutra u traktoru,i kad sam krenuio pocela da izlaze varnice iz auspuha,traktor je krs iz propale firme...
 
Jel kupovao ko ove indijske obrtomere za Rakovicu?
Meni su u zadnje nedelje 2crkla, dodaju do 7-8 rh, i onda pocne skala da samara postepeno, i na kraju samo samo mlati levo desno skoro pun krug.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Da li su ispravni ventili u AC pumpi kad gorivo kovitla u taloznoj casici?
Ukazano mi je da ovakav rad nije valjan, tj. da gorivo ne sme da kovitla u casici vec da mora samo lagano da struji kako bi se omogucilo talozenje necistoce u gorivu i da je to zbog loseg ventila u ac pumpi. A inace ne manifestuju se nikakvi problemi vezani za gorivo na traktoru...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poštovani drugari i kolege po muci.
Evo da se nakon rešavanja problema sa hidraulikom o kome sam pisao ponovo oglasim i kažem koju reč šta se tačno dešavalo kod mene. Naime zadnja tačka dizanja (visina) ograničena je zatvaranjem ventila i prelivom nakon čega ostaju još desetak centimetara slobodnog hoda poluga koje možete podići rukom. Za sve to vreme klip ne napušta cilindar a nosač klipnjače ne sme da udari u zadnji poklopac hidraulika kao što se kod mene dešavalo. Uzrok ovome je bio taj što je neko od predjašnjih majstora fizički (brusilicom) uklonio deo o koji je klip trebao da udari i isključi kretanje klipnjače do udara u poklopac. Kako se radilo o nesrazmerno velikom hodu klipnjača je ukopavala nosač do momenta lomljenja. Dodavanjem pomenutog delića ( svetlo vučeni materijal fi 10mm dužine 30mm) hidraulik se ponaša korektno a dokle će trajati videćemo . Još jednom hvala svima koji su pokušali da mi pomognu i konstruktivnim savetima me uputili na rešenje problema. Pozdrav za sve koji budu čitali ovaj post i svako dobro vam želim.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Jel kupovao ko ove indijske obrtomere za Rakovicu?
Meni su u zadnje nedelje 2crkla, dodaju do 7-8 rh, i onda pocne skala da samara postepeno, i na kraju samo samo mlati levo desno skoro pun krug.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
Crkli ti Indijski ili nasi?Ja imam taj Indijski na r60 trenutno broji oko 120 rs,a pre toga bio njen original iz 79god.Za sad radi a koliko ce videcemo,vidim da sate broji uredno spram starog nisam primetio da vrti brze sate,a cuo sam da ima i toga.Skala obrtaja nije precizna i to mi smeta al jbg,nekad pokazuje tacne obrtaje nekad manje,nekad vise.Bitnije mi da znam radne sate,nek izdrzi 500rs i za placenih 1100din bicu zadovoljan.Kvaliteta vise nema nigde pa kolko para tolko muzike.
 
Da li su ispravni ventili u AC pumpi kad gorivo kovitla u taloznoj casici?
Ukazano mi je da ovakav rad nije valjan, tj. da gorivo ne sme da kovitla u casici vec da mora samo lagano da struji kako bi se omogucilo talozenje necistoce u gorivu i da je to zbog loseg ventila u ac pumpi. A inace ne manifestuju se nikakvi problemi vezani za gorivo na traktoru...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Ne sme da vrti gorivo tacno je. Ja imao neku tursku pumpu koja se deformisala pocela da se krivi i ti ventili me zezali i radila je tako dugo bez problema, ali kad casicu vise nisam mogo da namontiram jer se i to leziste pokrivilo onda kupio novu.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poštovani drugari i kolege po muci.
Evo da se nakon rešavanja problema sa hidraulikom o kome sam pisao ponovo oglasim i kažem koju reč šta se tačno dešavalo kod mene. Naime zadnja tačka dizanja (visina) ograničena je zatvaranjem ventila i prelivom nakon čega ostaju još desetak centimetara slobodnog hoda poluga koje možete podići rukom. Za sve to vreme klip ne napušta cilindar a nosač klipnjače ne sme da udari u zadnji poklopac hidraulika kao što se kod mene dešavalo. Uzrok ovome je bio taj što je neko od predjašnjih majstora fizički (brusilicom) uklonio deo o koji je klip trebao da udari i isključi kretanje klipnjače do udara u poklopac. Kako se radilo o nesrazmerno velikom hodu klipnjača je ukopavala nosač do momenta lomljenja. Dodavanjem pomenutog delića ( svetlo vučeni materijal fi 10mm dužine 30mm) hidraulik se ponaša korektno a dokle će trajati videćemo . Još jednom hvala svima koji su pokušali da mi pomognu i konstruktivnim savetima me uputili na rešenje problema. Pozdrav za sve koji budu čitali ovaj post i svako dobro vam želim.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ovaj deo su ti odsekli (br.40)?




- - - - - - - - - -

Da li su ispravni ventili u AC pumpi kad gorivo kovitla u taloznoj casici?
Ukazano mi je da ovakav rad nije valjan, tj. da gorivo ne sme da kovitla u casici vec da mora samo lagano da struji kako bi se omogucilo talozenje necistoce u gorivu i da je to zbog loseg ventila u ac pumpi. A inace ne manifestuju se nikakvi problemi vezani za gorivo na traktoru...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Ne sme da vrti gorivo tacno je. Ja imao neku tursku pumpu koja se deformisala pocela da se krivi i ti ventili me zezali i radila je tako dugo bez problema, ali kad casicu vise nisam mogo da namontiram jer se i to leziste pokrivilo onda kupio novu.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Evo kako to izgleda:

 
Nazad
Vrh