IMR - Rakovica

Ja inace sad imam plug ciji j eradni zahvat 70 cm,i njega je vukao 542,nije ovde toliko teska zemlja za oranje.
 
Nova 76-ca DV ima samo jednu manu a to je sto ovi u fabrici stavljaju iz ekonomskih razloga male gume za taj traktor.I napred i pozadi pa traktor izgleda mrsavo,a R65DV sa tim gumama 14,9-28 i 7,50-20 je izvranredan traktor.
 
cena imr 76 dv bez kabine je nesto preko 13 000 e po sadasnjem kursu a sa kabinom treba dodati jos nekih 200 000,to je cena za onu klasicnu a sperka je oko 1000 e skuplja,a imt 577 j eoko 20 000 e....
 
Ja mislim na nov traktor,ne na polovne,stariji IMT su bili jako dobri... Sta je u pitanju sa novim nemam pojma,jer koliko znam nesto su bili uvozili motore cini i se iz indije.. Jedan komsija j kupio prosle godine novi 549 i vec mora da ga otvara...
 
Motori su isti na 577 i R76,S motor,Rakovicini.Jedino sto cekas 100 godina na isporuku IMT traktora ako nemas neku vezu u fabrici,a ko kaze da moze da ga dobije odmah taj debelo laze.U to sam veoma dobro upucen.Fabrika je propala do bola.A i kvalitet je takav.
 
Sto se tice novih Kineza(Rakovica)
cuo sam da su mnogo lose jedan covek mi pricao da je radio generalku novoj Rakovici koja nije imala nepunih 600 rc,prema tome bilo je i drugih slucajeva,ali toj Rakovici klipovi su izgledali kao da su radili 10000 rc,hilzne su imale 3 zazora i prema tome su ubaceni delovi ne poznatog proizvodjaca,bolje kupiti staru Rakovicu izremontovati je celu i miran si jer znas sta si ugradio,a ne ovako gledas da li ce nova Kineskinja izgurati koju godinu bez otvaranja.
 
Slažem se, ali i kod remonta stare Rakovice opet moraš uzeti ove nove delove koji su loši...
 
Mi smo ovih dana razmisljali da kupimo novu Rakovicu 65, ali se plasim bas da cu dobiti neki krs.... Kod nas je u zadnje 2 godine stiglo nekoliko novih 65-ica, ima koje su se pokazale odlicno a i ima i koje je servis obilazio takoreci od prvog dana... MAda i te koje su bile lose su sredjene u garantnom roku, i koliko znam sada idu bez problema...
 
Bitno je da prelezi decije bolesti i posle svaka dobro radi.Juce je jedna 76DV nova stigla u Radovasnicu,leglo Rakovica.
Skoro sam bio kod lika,ima novu 76 i zali se na nju,kaze motor joj vec los,psuje majku fabrici,kaze lose je uradili,a kasnije kroz pricu on je vec 2 puta zestoko pregrejao,zaboravio da naspe vodu i tako terao i jos kao novu cim je kupio zakacio plug i otisao da ore sa 0000 radnih sati.Dobre su one,samo vlasnici ne valjaju.
 
Ja se nadam da ce nasa da stigne krajem ove nedelje ako ne,onda pocetkom sledece... U principu to je dobar ttraktor,jedino kad stigne treba malo pogledati da li je sve dotegnuto (creve,selne i sl.) svugde gde ima mazalica mlo podmazati,lepo razraditi i to je to
 
Jos da je kocka limarija:osmeh:
Sa kojim gumama dobijas,jel sa malim od 65-ce 14.9-28 ili 16.9-28 koje trebaju po pravilu.
 
Nazad
Vrh