Codex Alimentarius i proizvodi sa njihovom oznakom u Srbiji

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
3.642
Lokacija
mladenovac
ima veze sa poljoprivredom i poljopprivrednom proizvodnjom i proizvodima, i ubacite ovde clanke i proizvode sa njihovom oznakom da bi svi bili upuceni :ppozdrav:
 
Evo ja cu prvi sa najosnovnijem
Re: Codex Alimentarius
> Codex Alimentarius

> Verovatno većina nas nije čula za Codex Alimentarius, zar ne? Ako
> niste čuli za njega, to znači da je elita postigla svoj cilj, jer im upravo to
> najviše odgovara. Kada biste znali šta je Codex, njihov opstanak bi bio ugrožen.
> Upravo to želim postići ovim blogom, jer Codex dolazi. Biće stavljen u
> upotrebu 31. decembra ove godine. Možda vam u ovom trenutku to ništa ne znači, ali
> pošto vam sad obrazložim u čemu se Codex sastoji, biće vam jasno. Ako
> posle toga počnete da razmišljate o njemu, moj cilj je postignut.
>
> Šta je zapravo Codex?
>
> Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljoprivrede i
> potpunu kontrolu hrane od semena do konačnog proizvoda.
>
> Evo šta praktično znači njegova primena:
>
> - Pod Codexom više nije potrebno obeležavati životinje koje su genetski
modifikovane, što je do sada bilo obavezno.
>
> - Svo povrće i seme će biti izloženo zračenju. Trenutno se to
> radi samo kod semenja i povrća koje je dugo u transportu,
> kako bi ostalo sveže što duže.
Pod Codexom će to biti obavezno za svo meso.
>
> - Uvođenjem Codexa će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mleko,
> morati da dobiju Monsanto hormon rasta i Monsanto antibiotike. Inače, Monsanto je
> najveći proizvođač genetski modifikovanih životinja na svetu.
>
> - Ljudi će oboljevati zbog upotrebe genetski modifikovane hrane. Tu uskače farmacija,
> koja će im nuditi pomoć u obliku svojih lekova. Gotovo svi prirodni lekovi
> će biti zabranjeni i označeni kao opasni, a dozvoljeni će biti samo
> farmaceutski proizvodi.
>
> Neka mi neko kaže da je hemija zdravija od prirodnih
> proizvoda. Prirodni lekovi su konkurencija farmaciji, pa ih zato žele ukinuti.
> Vitaminski dodaci će moći da se dobiju samo na recept.
>
> - Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno organsko povrtarstvo.
>
> Da još jednom podvučem. Codex Alimentarius će svu kontrolu nad hranom dati u ruke
> farmaciji i Monsantu kao najvećem proizvođaču genetski modifikovane hrane. Ako se
> ovo sprovede, u roku od 10 godina na policama u samouslugama imaćemo samo genetski
> modifikovanu hranu, a organske više neće biti. Ratari će svake godine morati
> da kupe seme od Monsanta, a to seme ima ugrađen gen koji sprečava dalje
> razmnožavanje. Drugim rečima, biljke ne proizvode seme, pa ratari svake godine moraju
> ponovo da ga kupuju. Naravno, od Monsanta.
>
> Ironija je u tome da ćemo možda u proseku živeti duže, ali će kvalitet života biti još manji od ovog
> sada, jer će ishrana biti nekvalitetna. Hronične bolesti su inače u porastu,
> farmacija će nam prodavati svoje proizvode, tako da će i oni uzeti svoj deo kolača.
>
>
> A sada ono najstrašnije. Kao posedica uvođenja Codexa na svetskom
> nivou, predviđa se da će umreti oko 3 milijarde ljudi. Zašto? Zbog nestašice
> (skupe) hrane, čak i od bolesti od kojih je moguće ozdraviti, jer će prirodni
> lekovi biti zabranjeni a imunitet oslabljen zbog nekvalitetne ishrane.
>
> Gde je rešenje i šta se može učiniti?
>
> Širite ovu vest. Recite svim prijateljima, poznanicima, školskim prijateljima, kolegama, porodici i jednostavno
> svima koje poznajete. Pišite blogove, šaljite mailove, pričajte o tome.
> Vremena je malo, ali još nije prekasno. Codex treba da stupi u upotrebu 31. decembra
> 2009. i zato treba požuriti.
>
> Za Codex je zadužena posebna Codex Alimentarius komisija.
> 1994. godine su pokušali da uvedu Codex u SAD, ali su ljudi
> videli o čemu se radi i naveliko pisali lokalnim političarima, kongresmenima.
> Trgovačkim lancima je postalo jasno da će propasti ukoliko se uvede Codex, pa su
> i sami lobirali za sprečavanje njegovog uvođenja. Zajedno su postigli da
> Codex na kraju nije uveden. Zatim se komisija okrenula ka Evropi i, prema svim
> znacima do sad, tu će im uspeti. Računaju na veću podeljenost trgovine i
> slabiju komunikaciju među državama, što je tačno. 31. decembar je dan D. Ali još
> nije kasno, zato vas molim da širite vest.
>
> Šta ako se Codex stvarno uvede?
>
> U tom slučaju vam toplo preporučujem da jedete što je više
> moguće domaće hrane. I još nešto vrlo važno. Čuvajte seme!!! Uvođenjem
> Codexa će biti teško ili gotovo nemoguće kupiti genetski neprerađeno seme. Zato ih
> obavezno čuvajte kod kuće. Ako imate mogućnosti, povećajte svoju baštu i
> pokušajte da ostavite što veće zalihe zimnice, kako biste i preko zime mogli da
> jedete što više zdrave hrane. Budite oprezni šta kupujete. Najčešće su
> proizvodi većih i najviše reklamiranih proizvođača ustvari najgori po
> zdravlje.
> --------------------
> evo još
>
> Šta je Codex Alimentarius?
>
> Codex Alimentarius je organizacija, osnovana pre 40-ak godina od strane Svetske Zdravstvene Organizacije
> (WHO) i Organizacije za Hranu i Poljoprivredu (FAO) pod pokroviteljstvom UN.
> Codex je bio osnovan sa dobrom namerom da se zaštite potrošači i uvede kontrola
> sigurnosti hrane.
>
> Pod svojim krilom Codex ima više od 20 državnih komisija
> koje rade na tome da definišu standarde i smernice, koje na
> međunarodnom nivou kontrolišu proizvodnju i sigurnost hrane. Još jedan cilj je i
> rešavanje problema vezanih za genetski modifikovanu hranu i biotehnologiju.
>
> Na žalost, vremenom je ova organizacija pala pod uticaj velikih farmaceutskih i
> poljoprivrednih korporacija i proizvođača genetski modifikovane hrane. Umesto da
> štiti interese potrošača, danas Codex Alimentarius predstavlja interese ogromnih
> korporacija, kao što je Monsanto.
>
> Codex Alimentrius nije zdravstvena komisija, nego komisija
> za trgovinu. Prioritet Codexa je zaštita interesa velikih
> kompanija za proizvodnju hrane i lekova, a ne zdravlje potrošača.
>
> Codex Alimentarius je usko povezan sa Svetskom Trgovinskom Organizacijom (WTO). WTO
> koristi smernice, razrađene Codexom, da bi uvodila nova pravila i standarde
> u međunarodnu trgovinu.
>
>
> Koja pravila nameće Codex Alimentarius?
>
> Pravila koja nameće Codex, uvedena su sa ciljem da
> osiguraju zaradu ogromnih korporacija koje proizvode hranu
> kao i firmi koje se bave genetskim inženjeringom. Ova pravila predstavljaju
> ogromnu opasnost po zdravlje svakog stanovnika planete.
>
> To što oni predlažu je apsurdno.
> Prirodni dodaci ishrani, alternativni lekovi, vitamini i
> minerali će tim zakonom biti zabranjeni, dok će se otrovne hemikalije
> koristiti kao dozvoljeni dodaci u ishrani. Većina namirnica će biti podvrgnuta
> zračenju, a genetski modifikovana hrana neće više morati da bude obeležena sa
> GMO.
Post je spojen: [time]1294805529[/time]
_________________________________________________
******************
Dodatak, 17. marta 2010.


Poslednjih dana, nigde se u medijima ne spominje VEOMA vazna vest da je Ministarstvo poljoprivrede objavilo da se menja zakon i da ce po NOVOM zakonu biti dozvoljena prodaja i proizvodnja GENETICKI MODFIKOVANE HRANE ! Ovime se prica zatvara i dugogodisji plan GMO korporacija (medju kojima je i cuveni ozloglaseni Monsanto ) se ostvaruje.

Cela vest je objavljena jedino u Nedeljnom Telegrafu ali i na Zeitgeist Blogu :
http://www.zeitgeist-pokret.com/blog/monet...ljavati-proizvo

Najbukvalnije prevedeno: uskoro bismo i u Srbiji, umesto oaze zdrave hrane, kako su vlasti najavljivale, mogli da očekujemo genetski modifikovane soju, kukuruz, krompir, a možda i paradajz, čije su posledice po zdravlje ljudi još nepoznate, a po zdravlje prirode, tvrde ekolozi, katastrofalne.

Pomozite da barem javnost zna sta se dogadja, rasirimo vest svuda gde je moguce!

************************


DODATAK:

PETICIJA "NE za GMO u Srbiji"

Od letos, u Srbiji je u toku akcija prikupljanja potpisa gradjana koji se protive promeni zakona. Prikupljeni potpisi ce biti predati MInistarstvu poljoprivrede.
POkretac akcije je Irene Barrett, http://www.poljoprivreda.info/?oid=17&id=907

Dovooljno je da svako prikupi 50 potpisa minimum, a sigurna sam da svako toliko ljudi ima u svom okruzenju.
Materijal - formular + slike + flajer - mozete skinuti ovde http://www.sendspace.com/file/pvbs1v
(klik na Download Link: NE GMO.ZIP)
Post je spojen: [time]1294830850[/time]
_________________________________________________
http://www.happynovisad.com/forum/index.php?showtopic=17698
Ovo zadnje je sa ovog sajta
Post je spojen: [time]1294857590[/time]
_________________________________________________

Суштински „Atlantic Grupa“ је компанија иза које стоје европски и јеврејски капитал као и велике светске компаније које контролишу производњу витаминских и инстант напитака, адитива за одржавање хране и хемијских додатака храни од боје ароме до свих осталих препарата који дефинишу укус и све остало…, а у складу са Codex Alimentarius који је скуп правила за регулацију пољопривреде и потпуну контролу хране од семена до коначног производа.

Под Codex-ом више није потребно обележавати животиње које су генетски модификоване, што је до сада било обавезно. На тај начин ће се животиње укрштати и тиме ће се уништити природни потенцијал постојећих раса, што је и циљ Codex-а. Сво поврће и семе ће бити изложено зрачењу. Тренутно се то ради само код семења и поврћа које је дуго у транспорту, како би остало свеже што дуже. Под Codex-ом ће то бити обавезно за сво поврће, семе, животиње и месо. Увођењем Codex-а ће све животиње, које се узгајају за храну или млеко, морати да добију „Monsanto“ хормон раста и Монсанто антибиотике. Иначе, компанија „Monsanto“ је највећи произвођач генетски модификованих животиња на Свету. Врло подла, једна од најподлијих компанија на Свету. „Atlantic Grupa“ треба да олакша улазак Codex Alimentarius који је у многим европским земљама забрањен.
 
ice se se izgleda ponovo na ulice kao 5. jer ove drukgaije ne moze ni opametiti ni smeniti
 
Narod nije informisan. Ja sam sada odslusao radio emisiju koju mi je poslao markodanube i mnogo mi je jasnije o tom kodexu. Ne ostaje nam nista drugo nego da prijateljima, rodbini i svima koje poznajemo pricamo o tom ZLU. Jos mi je u glavi neverica da ce takvo ZLO provuci kao legalnu stvar.
 
Rastislave, da li te oznake na proizvodima imaju neke brojeve ili klase, ili kako se razlikuju zdravi i nezdravi proizvodi?
 
Zdravstvena ispravnost sto se tice mikroorganizama! Sto znaci da ce biti ozraceno da se ubiju ti mikroorganizmi. A cim je ozraceno... tu moze slobodno da useta GMO jer niko jos ne moze da tvrdi da je/nije stetan! Ne bi ljudi digli toliku buku da nema ovde onoga cega se plasimo, u ovoj zemlji te uce ono sto "moras" da znas da bi bio miran gradjanin a bas taj Monsanto finansira te tvrdnje tvog profesora!!!
 
Rastislav je napisao(la):
Nema tu nezdravih prozvoda sta vise proivodi bez Codex-a koliko sam ja zapamtio nece moci da se izvoze u EU.To je skup pravila,standarda kojima se stiti kvalitet i zdravstvena ispravnost proizvoda!
Prvo
sumnjam da cemo mi uopste, ako se ovako nastavi izvoziti meso.
Jer zasad uvozimo sa svih strana
Drugo
Nemoj mi reci, da ce to meso biti zdravije od ovog trenutno.
 
odex Alimentarius: Јавно упозорење грађанима Србије!
децембар 31, 2010 — Небојша
252 Оцени Чланак

Аутор: Еколошки Покрет Новог Сада
Преузми текст:
Codex Alimentarius: Јавно упозорење грађанима Србије!
Прочитај повезан чланак »

Упозоравамо грађане Србије да су се на нашем тржишту појавили прехрамбени производи опасни по живот и здравље обележени знаком пирамиде и именом Codex Alimentarius.

Наведени производи су се појавили на тржишту Србије незаконито, јер геноцидни Codex Alimentarius у Србији није усвојен, није ,,усклађен”, нити може бити, јер су одредбе Codex Alimentarius-а у супротности са Ротердамском и Копенхашком конвенцијом, чија је Србија потписница и које имају већу снагу од било ког закона.

Било какво мењање или ,,усклађивање” закона да би се Codex Alimentarius почео примењивати у Србији је неприхватљиво док је Србија потписник наведених конвенција.

Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег хормона раста и антибиотика у свим врстама меса намењених људској исхрани, што ће мати несагледиве последице по здравље садашњих и будућих генерација. Све врсте прехрамбених намирница се по одредбама Codex Alimentarius-а морају зрачити да би дуже трајале, а не постоје безбедне дозе зрачења за људско здравље. У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена, а од 12 забрањених хербицида као најопаснијих хемијских средстава за заштиту пољопривредних производа, Codex Alimentarius на листу дозвољених једињења враћа седам, као ДДТ, линдан, малатион и друге отрове. Званичне препоруке Codex Alimentarius-а су смањиле минималне количине хранљивих материја у људској исхрани, тако да ће се у земљама које прихвате Codex Alimentarius, витамини, лековите траве (чајеви), корисни минерали бити забрањени у слободној продаји.

Аутори Codex Alimentarius-а су приликом састављања одредби планирали смрт три милијарде људи, једну милијарду од непосредне примене одредби Codex Alimentarius-а, а две милијарде од последица потхрањености и немогућности лечења, а све у циљу смањења људске популације на за њих прихватљиву једну милијарду.

Codex Alimentarius је наставак нацистичке филозофије кога је осмислио Fritz De Meer, директор фармацеутске компаније I.G.Farben (данас Novartis) која је производила Циклон Б за гасне коморе у конц логорима током Другог светског рата. Због тога је у Нинрнбергу 1945. године осуђен због злочина против човечности.

Зато упозоравамо грађане Србије, уместо Владе Србије и ресорних министарстава која су увучена у коло геноцида над сопственим народом, НЕ КУПУЈТЕ НАМИРНИЦЕ СА ЗНАКОМ ПИРАМИДЕ УЗ КОЈИ СТОЈИ НАЗИВ CODEX ALIMENTARIUS, ЈЕР ТАЈ ЗНАК ПРЕДСТАВЉА НАДГРОБНИ СПОМЕНИК НАШЕМ ЗДРАВЉУ И БУДУЋНОСТИ.

Обележене намирнице због штетних састојака у себи код корисника и потомака могу да изазову малигна обољења, стерилитет, шећерну болест, атрофију мозга, импотенцију и још 60 најтежих обољења.

Добро загледајте производе при куповини, бескрупулозни произвођачи су већ добили зелено светло од одговорних политичара и описани знак ставили на своје производе, као на паковања виршли у месарама ,,Матијевић”.

Бојкотујте те производе, заобилазите такве продавнице, а ако скину знак са производа и наставе са продајом отрова, судићемо им!

Директор
Никола Алексић, с.р.

Прочитај још један повезан чланак:
Codex Alimentarius је већ стигао у Србију, како изгледају ти производи ?
Post je spojen: [time]1294840470[/time]
_________________________________________________
Evo Rastislave, mozda ti ovo promeni misljenje!? I nas su nekad ucili da je komunizam najispravnija opcija koja postoji...
Post je spojen: [time]1294865971[/time]
_________________________________________________
http://dzonson.wordpress.com/2011/0...-stigao-u-srbiju-kako-izgledaju-ti-proizvodi/
 
Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег хормона раста и антибиотика у свим врстама меса намењених људској исхрани
Jel to ima kod nas da se kupi, ti hormoni?
У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена,
Ovo je kod nas zabranjeno?
у земљама које прихвате Codex Alimentarius, витамини, лековите траве (чајеви), корисни минерали бити забрањени у слободној продаји.
Ovo baš ne verujem da može da se desi?
 
2iw7w37.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 11. јануар 2011. 18:04:40 CST[/time]
_________________________________________________
Pazi i proizvodi za decu su tu na slici ::jako_besan:: :zli: ::jako_besan:: :zli:
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 01:07:21 CST[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-zj1pktLLn8[/youtube]
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 08:12:07 CST[/time]
_________________________________________________
Ja se najezio kad sam slusao ovo!!!
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 15:42:43 CST[/time]
_________________________________________________
Bas se setih: zbog cega oni skupljaju semena sa svih meridijana?? SAD mi je jasno posle ovog sto sam ovde slusao!!! Pricam o semenu koji se skuplja u Svalbardu u Norveskoj!
 
Rastislav je napisao(la):
Boze sta ja ovde necu sve procitati!!! :zli: :zli: :zli:

Ucio sam na faksu o Codex-u,to je skup pravila,standarda koji znatno unapređuju proizvodnju,prozivode...tako da se kvalitet,higjena dovode na visi nivo.Nema to veze sa Monsantom,gm,bar koliko sam ja ucio na faksu.A vi pisite sta hocete...


U ne tako davno doba su neki UCENI ljudi tvrdili da je planeta zemlja zemlja ploca i svako ko je se tome usprotivio bio je kaznjen , nadam se da nisi i ti jedan od takvih , koji nas uce da je zemlja ravna ploca ?
 
Meni nije jasno zasto ovoga nema u medijima kao "RTS vase pravo da znate sve" ili B92 "borci za ljudska prava" ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
Ko ce da se suprotstavi iz ove vlade jednom Kosticu ?
Olivera Dulic Markovic je stipendista Monsanta billa , kako mislis da je dosla na polozaj u Srbiji ?
Svi ovi sto su sada u vladi su izdajnici drzave Srbije i ne rade u korist gradjana Srbije !
 
Nazad
Vrh