Čestitke za ponove.

Rus je jaci, tu nema sta. Arma je udobnija.
 
Armatrack 854 lux oznaka modela. Dosao sa 1.4rh, sada ima 3.1rh malo smo se vozali danas:osmeh:

Sliku napravio Kameni, ja nisam stigao uslikati jos nista.
irMokQI.jpg
Na ovoj slici se vidi da si dobar covek,cestitke za traktor
 
Pridruzujem se cestitkama . Stvarno docekali mnogi forumasi ovaj tvoj dan kao svetac :) Da samo on vrti radne sate a ti u njemu cuvas se za zenu uvece. Srecan ti pazar bio kolega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve čestitke Bojčetiću, da te sluzi mašina. Puno radnih sati da napravi samo uz redovno održavanje, brzo da se ispaliti, a i da zaradi za veći i bolji
Meni su ovi traktori najbolja kupovina za uloženo/dobijemo, no cucemo od tebe informacije kad ga budes upreg'o
 
Bojčetiću,kolika je bila cena drugih traktora te slične snage,Case ili ...?
Ovo pitanje sam vec dobijao na pp pa da napisem javno. Case/NH made in Turkey oko 8-9.000e je razlika. Jesu malko skockaniji ali ne bas za 1/3 vrednosti traktora. Case/NH italijan mnogo skuplje preko 10.000e, ili skoro 50%. Gledao sam Deutz ali nisam znao da oni ti na telefonski poziv suknu cene, pa kada odes tamo onda je vec niza, pa kada odes ponovo jos niza itd. Ja ne trgujem tako ciganski (Romi da se ne uvrede, ovo je samo izraz), vec ako je to cena to je cena za sve i ne mozes mi skinuti cenu 5000e jer onda mogu da zamislim sta ces mi raditi na servisima i delovima. Deutz mi se svidja generalno sto se tice menjaca najvise (po meni najvise nudi SDF grupacija tu od svih traktora na trzistu) i motori su mali potrosaci (citaj mali obrtni moment i kriva snage jako strma da trazi velike obrtaje ako hoces punu snagu, ali zato za vozanje kao upaljac). Menjac kod CNH turcina je po meni klasu losiji od ovog kod mene, jer fakticki imas 4 brzine za transport i za rad imas i srednji rang, dok prvi rang je beskoristan jer je presporo. Da se ogradim nisam gledao 100-110ks modele jer sam hteo 70-80ks model (NH td5.75, case jx70 i 80). Kabina je kod Case bolja, buka nijansu manja. Jos je bilo u izboru i Same (Deutz su mu braca) ali kako nisu zastupljeni i kako ima samo jedan traktor u selu (i u okolini ne znam nijedan sem tog) to je otpalo.

Da je budzet bio 40, kupio bi Steyr 75s cetiri cilindra sa menjacem 48 napred 24 nazad (ili 16 nisam siguran) i sa dva para guma. Da je budzet bio neogranicen, kupio bi JD 6105 ili 6110 sa najmanjim motorom i sa svom mogucom opremom ukljucujuci i navigaciju.
 
Nista bez trube,koliko puta naletis ne nekog cicu sto vozi biciklu putem ili traktor a kao da spava...malo levo pa malo desno mora malo da se svirne:osmeh: tu sam patio muke sa 32-kom ne znam dali joj ono fabricka sirena ili sta ali slaba je:osmeh: ali kad nagazim gas uplasi se kao da ga vampiri jure.
 
EPS menjac. To za kvacilo se nisam setio. A i nisam imao potrebe. Ovako u voznji snage ima bas bas. Kaze vozac turbina odlicno puni cak i na manjim obrtajima. A trube su stvarno mocne. Dizu iz mrtvih.
 
Nazad
Vrh