Čestitke za ponove.

Videcu kada pocnem da radim. To sam uzeo na preporuku clana @matic!

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam da ima vise razlika,no sto ti kazes dosta su skuplje neke i duplo.Vidim da ima po oglasima i sa uljem,predpostavlj da je celo kuciste u ulju dok je ovo puno tovatne masti tako?
 
Ne znam šta mu znači ulje kada su tu unutra klasični lezajevi ili čaure a na većini je skroz otvoreno.Mazalice na štapovima mažu same cevi da se ne bi pojele.Najvažnije od svega je stanje K.T para.
 
Malo mora da ima.Kod mene na Fella sakupljaču K.T je trajao skoro 15 godina.Trenutno je van funkcije jer kod nas ne mogu da pronađem drugi originalni par a ne želim da mi neko pravi po uzorku jer to nije dugog veka a košta poprilično.Neka te služi bez problema dugi niz godina. :ppozdrav:
 
Još malo ponove

IMG-20190507-170818.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Bolje se suši lucerka pošto ga slaže kao da ispada iz kombaja dok sunce ga uroluje ko glistu.

A zar ove ne omlate vise djetelinu, jer je bas bacaju, vidim da su i skupe a i bas su trazene.Nisam ja pametniji od vecine ali eto to je sao moje misljenje a voleo bih da mi neko malo bolje pojasni njihov konacni rezultat rada naspram tzv. sunca.
Kazete bolje se susi lucerka pa valjda je i sakupljamo suvu
 
Ko je jednom radio sa balerinom zna kakva je lucerka posle balerine, a kakva posle sunca. Sunce uprede lucerku tj otkos, a balerina kao da vilo prebacuješ. Otkos je mogu reci otvoren za vazduh i jako se dobro osuši na redu i mnogo je bolja kada se balira. A grabi se po rosi, i sunce itekako moze da omlati lucerku.
 
Pitanje za Matica,Vladimira 92 ili bilo kog drugog ko ima ili poznaje balerine.Da li je bitan proizvodjac ili ne?Vrline mane??Posto vidim po iglasima da ima desetine Fahr,Fella,Stolz....
 
Nije bitan proizvođač.Sve je to isto ili slično.Bitno je opšte stanje a sve je to radilo i ima 30 godina pa treba imati dosta sreće prilikom kupovine jer je sve mačka u džaku.Kada sam kupovao svoje uzeo sam Fella sa zahvatom od 4,5 metra,tandem osovina sa 12 štapova koji se skidaju i kada smo ih doneli kući i zakačili za traktor K.T par preskače a kupio ih kod proverenog prodavca.Odmah ga nazvao i vratio mu nazad a uzeo drugi sakupljač koji je tada imao na stanju i eto K.T na njemu išao skoro 15 god dok sam ležaje i čaure menjao nekoliko puta.Ima neki tip iz okolike Kruševca dosta rasturenih balerina i mogu da se nađu delovi kod njega kao i sami sakupljači i rasturivači otkosa.
 
Nazad
Vrh