Čestitke za ponove.

U ovom delu Mačve koji pripada Sremskoj Mitrovici ima jedan policajac koji se vozika na motoru i ide po seoskim sporednim putevima i hvata vozače. Prošao pored mene pree mesec dana, ferga ima zaštitni ram ali ne atestiran i vukao špediter sa sedištem(prepravljen Dubravin konjski) samo prođe a mogao je da me dobro rebne.Traktor par godine ne registrovan,prikolica ne važeća...
 
Taj na motoru (možda ne baš taj, ali kolega njegov, stariji ili mlađi) je jedne godine fasovao od Kurdunaša u Žarkovcu, nahvatao par njih, napisao desetak kazni i otprašio, kada je sledeći put bio, ovi mu namestili igranku, pa je jureći jednoga smotao u pravu ulicu, gde ga je sačekala rastegnuta žica (ili sajla) preko ulice !!!!
Razbio se i motor i on, plus ga ušutirali dobro...
Kasnije u toku godine nije ga bilo, ali je zato bilo pojačano prisustvo obične policije, u patroli, tražili odgovorne, ali pouzdano znam da ih nikada nisu našli !!!
Ima tome podosta godina...
Ali je živa istina...
 
U mojoj okolini je poljoprivreda totalno nerazvijena i mehanizacija je uglavnom od pre hrista.Tako da panduri bukvalno ne zaustavljaju poljoprivrednike.Verovatno zanju da kad bi poceli sa kaznjavanjem i ovo malo ljudi sto radi zemlju bi prestalo.Nikada nisam cuo da je neki "traktorista" zaustavljen i kaznjen i ako vidim po putu svakojakih lomatina .
 
Stiglo neke ponove

IMG-20190114-121545.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nije, ova je gore blize... Presa je bas u odlicnom stanju, jedino sto cu zamijeniti fixni noz, ostecen je na par mjesta, vjerovatno od grabilica za kupljenje sijena, mozda zamijenim i na topu, ako budem mijenjao da ih zamijenim u paru. Nisam isao gledati tu na Siciliju, najvise zbog prevoza, a i nesto mi se nisu ostavljale pare tim sicilijancima.
Evo kako pravi cvor..

 
Ja sam porucio Consuma klasican setvospremac, skupo mi bilo germinator jer je cena 2.5x veca. Naicu samo da malo ozdavim. Prehlada je sastavila pa pijem kamilice i lezim.
 
Samo ti ocajavaj (pij caj), dok ne ozdravis! Ima dana naicices da nazdravimo i ispricamo se. I meni bi verovatno bilo preskupo da nije ovaj naleteo po ovoj ceni.
 
2.9m. Dvoumio sam se 2.9 ili 3.2m ali bolje da ide 1km/h brze nego sto cu imati prohod manje na parceli.
 
Nazad
Vrh