Čestitke za ponove.

Ponovio se malo i ja :ppozdrav:
IMG_20190417_191211 by Djordje Antonijevic, on Flickr
IMG_20190417_191223 by Djordje Antonijevic, on Flickr
RAU 440 litara,nigde varena,nije kriva,sve prvo na njoj. Par creva zamenio,zamenio semering gumeni na pumpi i sipao novo ulje SAE 90 (ulaganje 2850 din). Prskalica je kostala 200e,plus ulaganja ukupno oko 220-230e.
 
Stigla prskalica danas. Agromehanika, 600L, 12m grane.
05da835095fee20b1e6bab97789e2d2f.jpg
036f024ca941634e71e57cea859fbaae.jpg


Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Čestitam Rašo. Kako ćeš ulaziti i redove kad prskas? Ako se ide 18 redova neće sve biti poklopljeno (ili možda i hoće)?
 
Jedina slaba tacka je ona cev sto ide kroz bure ,tu su stavili sraf sa navojem fi 12 ,kod nas na svakoj drugoj prskalici je puko i oma krila iskrive donju konstrukciju,treba cesto kontrolisati dal je zavrnut skroz jel mislim da se desava kad otpusti malo.i meni je puko .Poslo sam bio i mejl agromehaniki ,i odgovorili su e sad dal su stavili jaci sraf,neznam.
 
Videcemo kako ce da ide, mada mislim da nema sta tu da bude ne oprskano. Jedino sto planiram kasnije da se uradi je da stavimo klip da podize krila i mozda da se doda jos po jedna dizna da bi se ulazilo i trag masine. Inace srpska posla, kupis novu stvar a moras da srafis triplekse i da stezes creva.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Videcemo kako ce da ide, mada mislim da nema sta tu da bude ne oprskano. Jedino sto planiram kasnije da se uradi je da stavimo klip da podize krila i mozda da se doda jos po jedna dizna da bi se ulazilo i trag masine. Inace srpska posla, kupis novu stvar a moras da srafis triplekse i da stezes creva.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
Ja sa 12 metara prskam 18 redova. Mašina šestoredna pa ulazim u tragove. Samo sam jedne godine imao problem u soji kada mi je sirak pobegao i narastao nekih 2 metra, pa onda nisam mogao da dignem krila toliko visoko da budu iznad njega na nekih pola metra i onda je ostajalo neoprskano izmedju štrafti. Ako su ti krila iznad trave makar pola metra i dok si sejao nisi puno širio, nećeš imati problema ako prskaš 18 redi.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I ja isto tako radim, 18 vrsta sa 12 metara, sestoredna masina i u svaki drugi trag masine ulazim, do sad nisam nikad imao ne oprskano.
 
Onda ne diram nista. Ja sam nesto racunao i mislio sam da necu da ulazim u trag masine sa 12m.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
57486309_1243519785826194_5251327646620450816_n.jpg


Reno 85-14, '89 godiste, ima 4 brzine u 3 ranga, zec - kornjaca i mehanicki reverser, fali mu zadnja sajbna i ne radi obrtomer i pokazivac nivo goriva sve ostalo u funkcii.
Cena mu je 8.000 eura, isto tako dobio trobrazdni 12 incni plug UNLU, topling, poteglica i kuka u paket sa traktor. Inace plug je star samo tri godine i nije puno radio skoro nov. Danas izorao 4,5 hektara i zadovolan i od traktor i od plug.
 
Nazad
Vrh