Čestitke za ponove.

Vladj;
U kategoriji traktora te snage na nasem trzistu, po mojim nekim ocenama i mojim potrebama, YTO mi je izgledao kao najbolje resenje. Nekoliko godina ja njih pratim. Nije to odluka od juce. Tako je bilo i kad sam Case kupovao, i nisam pogresio. On ce kod mene raditi samo lakse poslove (sejanje, prskanje, valjanje, rasturanje vestaka) i transport jednoosovinki. Razmisljao sam se izmedju 454 i 504 ali mi je 45 ks sasvim dovoljno.
 
Evo ponove kao sto sam i obecao slike.. :ppozdrav:

033115175159.jpg
 
mogao je širi da sam u ravnici, imam dosta brda, pa je bolje manji zahvat a da idem brze nego veći a da idem sporije
bolje je ići optimalnom brzinom u setvospremiranju, ako se ide brzo stvara se praškasta struktura zemlje (a to svi misle da je dobro i žele na svojim njivama) koja može da posle kiše izazove pokoricu i oteža nicanje, ujedno se praškasta struktura spira sa kišom u dublje slojeve i zaustavlja sa na plužnom đonu, dodatno mu povećava debljinu i tvrdoću. To se dešava kada zidar opere alat u kanti i ostavi da se istaloži, kada se sasuši talog postaje mnogo tvrd
 
bolje je ići optimalnom brzinom u setvospremiranju, ako se ide brzo stvara se praškasta struktura zemlje (a to svi misle da je dobro i žele na svojim njivama) koja može da posle kiše izazove pokoricu i oteža nicanje, ujedno se praškasta struktura spira sa kišom u dublje slojeve i zaustavlja sa na plužnom đonu, dodatno mu povećava debljinu i tvrdoću. To se dešava kada zidar opere alat u kanti i ostavi da se istaloži, kada se sasuši talog postaje mnogo tvrd


мислим да је оптимална брзина 10-15 на сат ништа брже ништа спорије, барем тако мислим

горе на сликама је један проход само, брзина 10-11 на сат, + влажна земља много, тако кад се осуши један проход и готово
 
Hvala kolega.. Nije neka ponova ali za lokal i njivu ce pa posluzi + da dovlaci jos masina sa prikolicom jel ima kuku.. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Hvala kolege ma slikao sam ali sam izgubio kabli od telefona.Danas cu da slikam sa aparatom za njega imam kabli.Uglavnom u trampi me izasao oko 800 evra tako da smatram da nisam pogresio.I doterao ga vlasnik kuci kod mene 150 kilometara.E sada za te novce nemozes uzeti nesto savrseno.Ali imam ja zivaca

- - - - - - - - - -

Druze sve cestitke na kupovini. Informisi nas kako budu isli radovi, i ako moze dokumentuj nekom slikom. :ppozdrav:
Bice slika,informacija a bogami i pitanja tako da vlasnici K2 beraca dobrodosli su za savete nemojte se ustrucavati

- - - - - - - - - -

qHHAMqV.jpg

WsUjGal.jpg

UhN6IkN.jpg

7sha39x.jpg

MfN4q89.jpg


- - - - - - - - - -

Stigla jos jedna masina.
8pOo7RX.jpg
 
Nazad
Vrh