Čestitke za ponove.

Grunt brže neću terati nego što sam terao (u dobrom kukuruzu a u lošijem bi i moglo malo brže zbog većeg komušačkog stola ) jedino što ću moći neke parcele da berem i kipujem na jednu stranu (kraće duži) tako da nema dangube na oba kraja (na primer ove godine je moglo sa 223 obići krug na 400m duž gde je bio slabiji prinos), očekujem da će malo čistije brati zbog više komušaljki i biće opuštenije brati zbog mogućih zagušenja u komušaljkama kad uprži sunce a ima i skupljač zrna (to sam i tražio prilikom kupovine), tarup je lakši za zamenu noževa, ima mogućnost podizanja hedera hidraulički, višlje podiže bunker prilikom kipovanja ali treba voditi računa prilikom kipovanja pošto je bunker veći i sklon je pucanju, ima tu još poneke sitnice kome možda i nisu bitne ali meni znače. Što se tiče 223 i 224 ima razlike, 222 i 223 su slični po radu pa i po konstrukciji ali 224 je motorna testera (bar za mene), koliko sam ja primetio taj berač je ubrzan (bar su to moja zapažanja), on može da se tera brže ali je cican (mekan) i ima neka rešenja koja se meni ne sviđaju a ima i šta mi se sviđa), gledao sam par komada i definitivno odustao od njega.
 
Veruj mi kolega i ja sam razmisljao u tom smeru ali sticajem okolnosti sam komplet sredio mog 222 ubacio secku ubrzao gde se mogao u brzati veruj mi berem po ceo dan zagusio mi je par puta jer je pukla opruga od malog elevatora pa nije radio na njoj.Ako ga budem menjao to ce biti 224 ilineki Tornado.
 
Veruj mi kolega i ja sam razmisljao u tom smeru ali sticajem okolnosti sam komplet sredio mog 222 ubacio secku ubrzao gde se mogao u brzati veruj mi berem po ceo dan zagusio mi je par puta jer je pukla opruga od malog elevatora pa nije radio na njoj.Ako ga budem menjao to ce biti 224 ilineki Tornado.
Kolega 223 je nešto najbolje što je Zmaj napravio od berača, i ako budeš menjao svoj poslušaj moj savet. Što se tiče komušačkog stola isti ima 223 i 224 jedino je razlika u pogonu(prenosu) istog gde opet prednost dajem 223-ci.
 
Stiglo još nekih ponova
20151207_141807.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Cetitke svima. Da sluze.
@ atila koliko je placen Massey? Javljaj kako sluzi, meni se bas svidja takav Massey.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh