Čestitke za ponove.

Пусти прво јуниора мало де се тресе у русу(што и ради вероватно) нек навикне на лоше па после на боље:osmeh:,јер лако се на боље навићи....Шалим се колега наравно.Мој први ауто је био Вартбург сви су ми се смејали ал јеби га са њим сам научио да возим.Каже матори хоћеш нећеш па кад и ако научиш да возиш купићемо нешто боље,тако је и било.
 
Nece u rusa tera samo torpeda, kaze da mu vise lezi zelna boja. Otuda I interesovanje za Dajca. A ja mu velim i tata bi sine kao u onom nasem filmu.:haha:
 
Ja sam uvek da klinci sto prvi put sedaju u nesto da krecu od losijeg da bi naucili da cene:osmeh: sto kaze jedan covek terao rabu ono kao da si konja zajahao stojis u kabini i drzis za uzde dok vozis:sjasi: a lako klincu da se manijaci i skace kad seo u novog actrosa:osmeh:
 
E ovo je kao kad je moj otac pričao,učio za oružara i tražio od majstora novu turpiju jer je stara bila istrošena,a majstor reče
-"Meni bio dobar,starom majstoru bio dobar,šegrtima pre tebe bio dobar a tebi sad nevalja..........................."
 
Malo se ponovili.
imntwn.jpg

29xcdpv.jpg

22kr9f.jpg

30w6oh3.jpg

2dlkfpj.jpg

2cr0i2p.jpg


Zajedno u paru
dewaxs.jpg
 
@zombie , ovdje kod trgovaca koji uvoze polovno sa zapada ti je neki "standard" da sa transporterom (puhalnik) dolazi 12m cijevi , u vise razlicitih duzina , jedno 90 stepeni i 2 polu koljena 30-45 stepeni. Probao vise modela i odlicno rade oni sa uskim rotorima (mali kapacitet visok staticki tlak), nesto kao na ususivacima samo veci. Ovi sa sirokim nisu bas imali takav kapacitet u pretovaru.
 
Ovdje je kako te potrefi,jako malo duvljki se uopste uvozi pa je tesko naci. Kod ove je rotor precnika 80cm a sirok je 16cm,cijela duvaljka je ogromna, cijevi su fi250mm,moram slikati uz nju nesto radi razmjere. Dobio sam je u pola cijene (650KM) a inace su male od 2-3kW 1200-1300KM.Motor je isto veliki,9kW.Prosle godine sam unio kukuruz sa komsijinom duvaljkom od 2.2kW i ona je nosila oko 3 tone na sat na 6m visine preko 2 koljena.Nek ova digne 5-6 tona na sat ja bi bio prezadovoljan,samo da ne zavisim od drugih.

Inače, imam nedoumicu. Dobio sam motor uz nju no nema remenice ni na motoru ni na duvaljki (zbog toga je i došla u pola cijene). Motor je kao što sam rekao 9kW i 2950 obrtaja. Mala duvaljka sa kojom sam radio prošle godine imala je rotor direktno nabijen na motor i radila je na 2930 obrtaja. Ne znam kakav je ovdje bio slučaj, nisu remenice problem, mogu ih nabaviti za džabe no ne znam koje veličine da uzmem tj. ne znam jel se i rotor vrtio na 2950 obrtaja (1:1 u odnosu na motor) ili se vrtio sporije. Prodavac isto ne zna kakve su remenice bile, on je tamo uzeo bez njih. Ima li neko sličnu duvaljku kod koje se rotor pogoni preko remenja?

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Sve koje sam ja uspio da vidim kod trgovaca , jedan ih je imao 10-tak raznih , po selu svi imaju ventilator na motoru od 2 do 12kW i vrte 2900 o/min. Na oglasima sam nasao koji ima pogon preko remenice ali isto je 1:1 a pretpostavljam da je motor isto 2900.
https://www.njuskalo.hr/oprema-transport-pretovar/puhalnik-zitarice-oglas-26565716

Postoji onaj stari model veliki na kotacima koji ima i veci motor od 12kW i ima manji motor(0,5kW) za ubacivanje sa gumenim lopaticama u cijev, i moze vuci zito sa gomile preko ciklona i taj je 2900.

Na jednom manjem od 3kW sam mjenjao lezajeve i skine se ona mreza sa strane za usis i izvlakacem skine ventilator ima napravljeno za izvlakac ( radapciger) gdje da zakaci propeler , onda se motor skine i ima vijak za vracanje na , mislim da je konus ventilatora i fiksiranje , inace je ventilator zatvoren u kucistu i ne moze ga se izvaditi , vrlo lagan i od tankog tvrdog lima tockastim spojen , takodje i kuciste , poslije ventilatora ima suzenje , takozvano venturi i otvor za ulaz zitarica i zasun , iznad zasuna kao mali krovic da masa moze sa strane da ulazi a ne direktno. I cijevi su sve standardne , nikad nisam mjerio ali mislim da su 250mm precnika , brzo kopcanje sa gumenim zaptivkama na spojevima ako su jos u dobrom stanju.
 
17-18 t па није то тако ни пуно ко две змајчике ,малко јаче
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh