Tricikal (Tritikale) Opšta tema

tritikale sejano 30-9-2013 a slikano je 9 dekemvri(prosli vikend). seme sa tavana 400kg/ha.neselektirano samo zapraseno
2hsc189.jpg

166knk3.jpg
 
Mi smo sijali 320kg/ha predsjetveno zadrljano 250 kg/ha 15 15 15,i sad bi ureu bacili ali koliko,jer će da ide u silažu,planirali smo oko 150kg/ha :sta:
 
@mali paor Hvala,bandere su bile u semenu tritikala,rastu k'o lude ... e da mi je neki regulator rasta u vidu TNT-a da ih istretiram.:osmeh:
 
Evo nasih rezultata u pitanju su dva jutra,jedno seme je Hrvatski Goran 2.500 kg na jutru,a drugo je nase domace Ns seme 6-7 reprodukcija ali sejano gusto 4 tone na jutru.Goran je bio malo redji,zato je i slabiji prinos i dva puta je prskan od bolesti,sve u svemu kakvih prinosa ima mi prezadovoljni stoka jos vise...
 
ja sam imao oko 1700-1800 kg na pola kj, smesteno je u burad a nesto u dzakove tako da je to priblizna kilaza... zadovoljan sam.. 2 zastite, 2 prihrane (100 urea/kj + 100amosulfan/kj) bez jesenjeg.. u pitanju je novosadski odisej, seme prva reprodukcija..
 
Kod nas niko ne zaštićava tritikal , u tom i jest fora kod njega što je otporan (bar zasad ) . Inače u Evropi se uveliko koristi za integralno brašno za ljudsku ishranu.
 
Zavrsena zetva tritikalea iz 50 ari 45 dzaka dobar deo misevi zdrobili inace, dzakovi oko 55kg...
 
Nesto sam za svinje posejao Tritikale. Izgleda ludo!!!
2015-05-19-114547.jpg


Posejana je do psenice pa je dobila istu kolicinu djubriva kao i psenica. 100 kg/kj Map-a pa 120 kg/kj Ureje + 100 kg/kj An-a Prskano Metmarkom + zastita Presing.
2015-05-19-114406.jpg
[/IMG]
 
Odlično izgleda ali si mu trebao udariti i regulator rasta jer ako dune neki jači vetar praćen kišom poleći će u crnu zemlju.Iz iskustva pišem jer sam imao tu situaciju.
 
U pravu je Matic. Ako je već ovoliki, na osnovu prve slike, bojim se da neće izbeći poleganje. Šteta jer izgleda baš dobar.
 
Nazad
Vrh