Crni luk pomoc

mikikimi

Novajlija
Učlanjen(a)
31 Jan 2010
Poruka
5
Lokacija
dimitrovgrad
Pozdrav svima.Molim vas ako moze savet oko proizvodnje crnog luka.U planu je proizvodnja crnog luka sadnjom arpadzika,pa me interesuje koja je razlika u prinosu ako se arpadzik sadi rucno i ako se sadi masinski.Video sam na netu da postoje neke sadilice sa sadjenje arpadzika,ali u nekim literaturama stoji da je prinos manji za 10%.Da li se tu misli na kvalitet u vidu krupnoce glavica crnog luka kada se sadi rucno u odnosu na masinski ili se misli da ce 10% manje roditi a da ce kvalitet ostati isti.I da li se isplati rucna sadnja ako je u pitanju manja povrsina 20-30 ari.
 
Sigurno da je bolja rucna sadnja.
Samo treba zasejati 30 ari.
Ne moze masina precizno sejati kao covek.
 
Ok :D,hvala napisacu koju rec o sebi i ali ako moze malo precizniji odgovor na moje pitanje tj iskustva proizvodjaca koji su sadili rucno i masinski kakvi su prinosi i kakva je razlika,pa samim tim i cena i vreme rusnog sadjenja u odnosu na masinsko.
 
posij iz semena masinski i zavrsio si pricu,veci prinos ,nema radnika,bolje se cuva
 
Actara ima najmanju karencu 7 dana i najbolja je...Imas i Perfektion i jos par,Googlaj malo na netu pa ces naci.Ja radim sa Actarom
 
Osim lukove muve koje su jos poznate stetocine kao na primer crvi ili rovci .Savato Kada Luk tretiras Actarom u kojem vremenu kad ga posadis ili kad krene vegetacija
 
I mene zanima ovo oko luka i kako se prska , po listu ili se zaliva ??Aj plz ako moze neko da odgovori
 
Ako su samo vrhovi da se suse to je od mraza. Svaki insekticid se prskalicom radi. Ja obicno poprscem jos u porastu kad ima 3-4 pera i eventualno jos jednom u zavisnosti od preparata a fastak mi je najbolji za L. muvu
 
Kako zastititi crni luk od trulenja....vecinom ga imam dovoljno za svoje potrebe al mi dosta i propadne.Evo i sad sam primijetio da ima pokoja krupnja glavica meka i one ce prve propasti
 
Nazad
Vrh