Izmuzista za krave

Polovno je bilo na Tractorpoolu pre neki dan 2*6 za 3000 €.

Znači prati i budi spreman da 'skočiš' ako se pokaže.
Ima šanse da uzalud potrošiš koji tank goriva i dan za put. A u totalu se isplati, a potrošeno vreme računaj i kako edukativnu ekskurziju.
 
Imam i ja jedno pitanje posto vidim da ima strucnih ljudi.... Kako funkcionise automacko skidanje sisnih jedinica? Dali se krava izmuze do kraja posto znam da na mojoj turskoj muzilici moram da stisnem sabirnik na dole da bi se izmuzla do kraja...
 
tine hvala na odgovoru,a jel ima to kod nas u Srbiji da neko uvozi i montira?

Da mu daš pored 3000 € cene vani još nekih 10000?

Počisti poštu. Imaš puno i ne može ti se slat.

Imam i ja jedno pitanje posto vidim da ima strucnih ljudi.... Kako funkcionise automacko skidanje sisnih jedinica? Dali se krava izmuze do kraja posto znam da na mojoj turskoj muzilici moram da stisnem sabirnik na dole da bi se izmuzla do kraja...

Ima više sistema, svi rade na principu da se kod smanjenja protoka mleka ispod nekog nivoa ukljući skidanje.
To skidanje je opet jedan redosled operacija, prvo se u jedinici 'gasi' vakum, pa se onda aktivira neki cilindar ili čekrk koji podigne jedinicu od krave.

Skoro svaka marka ima neku svoju sitnicu u tom sistemu, koja je 'jedinstvena i najbolja' od svih ostalih.
 
Ma kakvo izmuzište ručna muža je zakon!:haha:




554664_139301446197363_1299394454_n.jpg
 
Što ne muzeš na ruke?
To je ekonomsko najbolje rešenje.
:osmeh:


Sve zavisi od toga, koliko ti vredna leđa i vreme potrošeno u muži.
Plus uzmi u obzir da su mlekovodi, makar polovni, obično boljih marki i kvaliteta nego najbolja najnovija turska prevozna muzilica
 
Precizniji i manje osetljivi su elektronski, a održavanje i podešavanje traži elektronsku opremu.

Mehanski se mogu podešavat i uz pomoć sata koji pokazuje sekunde
 
pao ponovljaj,objekat se jos gradi u planu je da prvo mleko protece negde pocetkom Jula,izmuziste je System line 2x4 automatsko pranje meraci mleka i automatski skidaci,slike za par dana..
 
Nazad
Vrh