Seme repe

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
Lokacija
sombor
sta ce te sijati od semena repe jel ima neko iskustvo sa novosadskom mini pilitom ja cu verovatno novosadsku na polu sklop
 
zašto seješ na polusklop? plašiš se pipe.
radim na institutu na odeljenju za šećernu repu i trenutno piliramo seme. ako imaš nekih pitanja, nemoj se ustručavati.
 
ove godine nije bilo bas sjajno prosek na 8 ha 62,5 t korena sa prosečnim sadržajem šećera 14,77%. 2009 sa istom sortom 70 t korena, sa 16,72% digestije.
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Solidan je to prinos a i digestija nije tako loša, ni strane sorte semena nisu imale bolje rezultate. :ppozdrav:
Kako kod koga, ja bi vas ipak malo demantovao mislim na prinos :ppozdrav:
 
moj komsija je sejao laru znaci ranu sortu doduse vadio je kasno prinos je bio 4.7vagona jusa ne znam kolika je billa digestija a imao je bjanku mislim da je to sidska tu je posevao pojela pipa te je bili4.2 vagona mislim na prinose po 1 kj
 
sorta je bila lara. imao sam na jednoj njivi problem sa pokoricom, a na drugoj je voda lezala. tako da smo dobro prosli.
 
Koje sorte planirate da sejete, ja ću najverovatnije ostati veran Syngenti i sorti Protekta i Gazeta. :ppozdrav:
 
Mića967 je napisao(la):
Koje sorte planirate da sejete, ja ću najverovatnije ostati veran Syngenti i sorti Protekta i Gazeta. :ppozdrav:

pa ti i nisi sejao te sorte dok nisi video kumovu sta je mile nasuo u sejalicu to ti je posejao :zli:
 
Zlatko ja sam ove godine sejao i Protektu a Gazetu ću ove godine davam dokažem da ona isto može da rodi 4,5 vagona ane kao kod vas nešto jače od tri :cao:
 
Ne treba ti nista da dokazujes. Kada sam ja sejao Gazetu i imao digestiju na njoj vise od 19% a prosek preko 17% i repe 4.7 po kj ti nisi ni znao za Syngenta sorte. Samo da znas da ni svaka godina nije ista. :haha:
 
zlatko je napisao(la):
Ne treba ti nista da dokazujes. Kada sam ja sejao Gazetu i imao digestiju na njoj vise od 19% a prosek preko 17% i repe 4.7 po kj ti nisi ni znao za Syngenta sorte. Samo da znas da ni svaka godina nije ista. :haha:
Ašta bi ove :spavam: :cao:
 
Kao sto reko nije svaka godina ista znas i sam sa obzirom kada sam je ove godine posejao ja zadovoljan :D
 
Nazad
Vrh