M A P - D A P

2002 ,sam prvi put kupio MAP ,imao je to što piše na vreći.Posle 4-5 godina smo kupili MAP na crno ,vreće nisu bile egalizovane ,radjena je analiza i opet je bio dobar.Ruski MAP je bio u pitanju.Posle toga nismo radili analize.
 
Jedino je Linzer djubrivo tacno,tj. ima to sto pise.Za Map nemam komentar,katastrofa.
 
Ako se dobro secam jos jedan nas kolega je radio analizu ruskog MAP-a, i imao je to sto pise...
 
Imam nešto Mapa od jesenas, da li da ga bacim sad pred zavtaranje brazde gde će biti kukuruz ili da ga ostavim do jeseni ..........stručnjaci pomagajte!?
 
Ja ga sada ne bi bacao, kasno je za map. Njemu treba dosta vremena da se rastvori.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Razbacao sam map 12/52 pre nedelju dana , i još ne može da se ore . Da li će da " kalira " ovako što duva vetar i još nije zaorano ?
 
Kod nas Mk rasturi Map i stoji im po mesec dana. Ja licno ne ostavljam duze od 5 dana,sta god struka rekla. Da sam u situaciji kao ti,ja bi istanjirao,pa bi orao kad se stvore uslovi
 
Ja sam razbacao rusku 3x16 posle toga je pala kisica od 5l rastopio se skroz, vec par dana sija sunce I duva nenormalno, nemam zivaca pa sad zaoravam, ipak su to veliki novci na ovu bedu!
 
Јесенас нисам заорао мешавину зашто не питајте,дали сад да бацим мап или 16.16.16? До сад сам увек заоравао у јесен мап па догодине 16.16.16 и тако редом,Питам ово јер никад нисам основно ђубриво бацао у Пролеће?
 
Biće manja iskorišćenost fosfora i kalijuma ali ostaje za sledeću svakako tako da nećeš pogrešiti puno ali no.
 
Ili ako su ti njive u kondiciji, kad već đubriš redovno, probaj možda da na tim parcelama i ne ideš osnovno sad s proleća, samo predsetveno, ume da se desi da se čovek provuče...
 
Nebrojano puta sam isao po neku njivu bez osnovnog djubriva, nece se nista znacajno desiti ako ne bacis nista. Mozda moze malo da se oseti na prinos ako nisu njive u kondiciji, ali ako sam kazes da se djubre redovno svake godine nece biti problema bar kod mene ih nije bilo.
 
Kako boljeg nabaciti MAP kod psenica ? , pre oranje ili posle Predsetvena priprema ?
 
Nazad
Vrh