M A P - D A P

Nisam te pitao da li ide u NPK i koliko brzo deluje.
Jel ide K u KCL ide,jel to Kalijumovo djubrivo ? Jeste !!
Znaci da po boji ne mozemo sa sigurnoscu zakljuciti o kom se djubrivu radi.Cao.
 
Map pa da je od ylata napravljen nebi toliko kostao.Zaduyenje za 2500 kg. mapa i 2600kg. semena Apaca obracunato vredi 23850kg.merkatilne psenice,pa sad uymi na zaduzenje.STO JE MNOGO MNOGO.MI treba samo za njih da radimo u.//ma.
 
Ako si nesto sto vredi 2600-2700 eura uzeo pre 8 meseci, i to sada platio sa nekih 4800 eura, tu bre ima elemenata i za sud.
 
Izgleda da ce ove godine bolje proci oni koji su uzeli repromaterijal u evro ili dinarskom zaduzenju.
 
Auuu, pa map je bio 50 centi, a danas ga placas vise od 1 euro. Idi ti sa njima pricaj da ti malo spuste cenu. Po meni klasicno zelenasenje, 10% mesecno.
 
Auuu, pa map je bio 50 centi, a danas ga placas vise od 1 euro. Idi ti sa njima pricaj da ti malo spuste cenu. Po meni klasicno zelenasenje, 10% mesecno.

Kod nas je jesenas map 12:52 (tz. veliki map) koštao za keš 7380 din sa PDV-om za 100kg da bi na kraju sezone dostigao cenu od 8100 za istih 100 kg !
 
Naterali ste me da proverim, 29.08.2011 godine MAP placen 56 din/kg. Secam se da me je neko pitao i za K, i da sam ga uputio u istu firmu. Mozda kolega moze da potvrdi cene.
 
11.11.2010 u hemoslaviji map plaćen 5674,00 dinara ili tadašnjih 52,74eur-a.11.10.2011.na institutu map plaćen 7000,00 dinara ili tadašnjih 69,30eur-a.Troškovi đubriva su porasli za preko 30%samo za godinu dana
 
Dobri ste vi momci iz srema nastavljate prepucavanje.ora da je vase selo veliko pa se ne sretnete pa se preko neta zezate.Preporucio sam vam sednite u neki kafic pa napravite jednu turneju od bar dva dana ispijanja vise vrsta piva i docicete do zajednickog stava.Sretno momci.
 
Završili sa osnovnim đubrenjem,90-100 kg MAP-a po jutru.Čeka se kiša pa oranje.



 
Meni danas stigao MAP valjda je taj mali MAP jer je 10-46% NP cena je 65e pa kad platim u toku iduce godine.Planiram od 60do 100kg po kj zavisno od njive i koji ce usev ici ali uglavnom svugde fali fosfor.Uzorak sam uzeo od par vecih (mojih) parcela gde svugde fali manje-vise fosfora a ostalim njivama cemo odokativno ::namigivanje::
 
jel nije naj bolje DAP ili MAP zaorati što prije radi gubitka azota.Tako je meni "inžinjer " rekao,ja njemu da nije njiva ko gredica cvijeća pa gotovo za sat nego da ima orati i 2 dana
 
prnjavor nema u tom đubretu neka količina azota a zahladilo je tako da su gubici manji, problem je kad ga sunce prži više dana, ja sam ove jeseni bacao po 30kj pa onda ja i kolega zaoremo (2 dana) i tako ukrug.
 
Mi oremo sa mtz 82 i zetor8011sa trobraznim plugovima a mahindra izvuce vestak oko 2T na maloj prikolici , razturi i mi onda zaoravamo.Tako da nestoji vise od jedan dan duze nezaoran, nece valjda ispariti za jedan dan::
 
Nazad
Vrh