Agrotehnika u šećernoj repi

Sinoć urađen tretman sa Eurofertilovim Starterom 3lit/ha.
 
Kako se pokazao taj starter i sta ima u sebi,odnosno koja je formulacija,mene zanima,ja sam mislio da radio biostimulatorom aminokiseline,jel neko radio sa time i kakvi su rezultati?,i jos jedno pitanje kad pocinjete sa borom tretman i koliko puta???
 
Cena je negde oko 1200,00 rsd/lit. Sa borom bi trebalo prvi put raditi 15-tak dana pre prvog tretmana od cerkospore a drugi put sa prvim tretmanom od cerkospore.
 
Kolege imao bih par pitanja u vezi repe,mozda nije adekvatna tema,ako nije molim moderatore da je prebace na odgovarajuce mesto.
2015-e godine bih trebao da udjem u zakup parcele povrsine 10 Ha koja se nalazi u blizini Starog Zednika (Su),zemlja je 1,2 klasa,postoji sansa da je kasnije i kupim,pa me razmisljanje dovodi do toga da se mozda oprobam i u S.repi.
Kolko sam informisan,tamo se repa ne seje,samim tim bih transport morao resiti.Sto sam mogao da izguglam,nasao sam da se seje repa u Tornjosu,za Cantavir ne znam,da li neko iz te okoline mozda zna?Da li mozda u Tornjosu ili Cantaviru ima neka zadruga ili prizme na koje repa moze da se vozi,ili se mora transportovati do Sente?Kako je regulisano placanje prevoza od strane secerane Senta?kolko ga placaju?
Hvala unapred na odgovorima.
 
To je onda ok,ali kako organizuju?Pravim prizmu kod sebe na njivi,ili vozim na neku vecu?Mislim nije to neka povrsina,a opet i nije bas toliko blizu same secerane...
Inace,zasto se repa vise ne seje u Subotickoj opstini?stariji ljudi iz sela su mi pricali da se pre sejala i privatno i po zadrugama,i onda je to sve stalo,mozda cak i pre 20 godina.
 
Pozdrav svima. Sejao bih secernu repu u timockoj krajini ,pa me interesuje radi li to neko u ovom kraju. Pitanje je isplati li se to ovde raditi s obzirom na udaljenost secerana.koji su orijentacioni prinosi repe po h ?
 
ajde ti pregledaj teme o repi pa proveri kako se ona vadi,kad resis problem vadjenja onda mozemo pricati o prinosu:haha:
 
Nazad
Vrh